Yandex
Ev Dekorasyonu

Yatak Odası Tül Perde Modelleri

31.12.2016
3.323

Dinlenme Ve Uyku Alanlarınıza Renk Katacak Dekoratif Yatak Odası Tül Perde Modelleri. Taç Ve Brillant Hazır Tüller ve Özel Dikim Tül Perde Tasarımları.

Yatak Odası Tül Perde Modelleri

Yatak odanızda ister fon+tül, ister yalnız tül perde kullanın, yatak odası tül perde modelleri dekoratif, şık ve kullanışlı olmalı. Bu yıl yatak odalarında dekorasyon geçen yıla göre daha estetik tasarımların kullanıldığı bir yıl olurken yatak odası perdeleri de bundan nasibini aldı. Yatak odasının atmosferini baz alan ve sadece bu alanlar için tasarlanan fon perdesiz tüller, ışık geçirmiyor ve gün ışığında dahi yatak odalarının karanlık olmasına olanak sağlıyor.

Yatak Odası Tül Perde Seçimi

Desenli, pamuk, ipek veya sentetik dokuma tüller yatak odasında tercih edebileceğiniz modellerin başında geliyor. Bu mekanlarda enleri genellikle 3 metre olan tüller de ithal çeşitler yaygınlaştıkça 1.5 metreye kadar düştü.

  1. Yatak odası için tül perde seçimin ilk kuralı odada ne kadar ışık istendiğine karar verilmesidir. Fazla ışık istenmiyorsa kalın bir fon içerisine tül kullanabilir yada tül fon kullanacaksanız koyu renk seçebilirsiniz. Odanız fazla güneş almıyor veya gün ışığından uzun süre yararlanılmak isteniyorsa bu seferde bunun tersi açık renkler ve ince kumaş tüller kullanılmalıdır.
  2. Odanın tarzına göre modern, klasik, avangart, country, vintage veya rustik gibi modellere sadece tül ile fon şekli verilmiş perdeler kullanılabilir.
  3. Yatak örtüsü, nevresim hatta yorgan ve battaniyenin rengi ile eşleştirilen perdeler odanızın daha estetik görünmesine katkı sağlayacaktır.
  4. Geniş pencereler ve Fransız tarzı boydan boya camlarda geniş ve yere kadar uzanan işlemeli tüller tercih edilirken, küçük pencereli odalar için sade tüller tercih edebilmeli. Dar pencerelerde kullanılan perde taşıyıcılar, penceren ne kadar uzun olursa pencerenin o kadar geniş görünmesini sağlar.
  5. Gösterişli veya cumbalı bir pencere dekorasyonunuz varsa mümkün olduğunda şeffaf ve sade tül seçilmeli, odada karmaşa oluşturacak bol renk ve desenli modellerden uzak durmalıdır.
  6. Yatak odasında fon ile birlikte tül kullanılacaksa hazır, fon dahil tül kullanılacaksa özel dikim tercih edilmelidir. Bunun için galeride yer alan özel dikim modelleri ve belli başlı markaların hazır modellerini inceleyebilirsiniz.
  Zebra Perde

Yatak Odası Tülleri Nasıl Temizlenir?

Yatak odası perdeleri ister tül, ister fon, isterse kruvaze olsun her mevsim geçişinde en az bir kez temizlenmelidir.

Çamaşır makinesi: Makinenizin ayarını narin yıkmaya getirin, su sıcaklığını 30 dereceye ayarlayın ve perde çok kirli ise programı mümkün olduğunca uzun, az kirli ise kısa tutmaya özen gösterin. 30 derece üzeri sıcak su, tülün çabuk yıpranmasına ve çok fazla kırışmasına sebep olacaktır. Fazla kırışmaması için pencereden çıkarır çıkarmaz yıkanması ve makinede bekletilmeden asılması gerekir.

Elde yıkama: Banyoda küvet varsa, küveti ılık su ile yarıya kadar doldurun, 1.5 yıkamalık deterjan ekleyin ve fazla çitilemeden tülü yıkayın. Daha sonra suyu değiştirip daha az deterjanla bir kez daha yıkayın ve bekletmeden asın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri