Yandex
Ev Dekorasyonu

Yatak Odası Perde Modelleri

29.12.2016
3.199

Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı? Yatak Odası Perde Modelleri, Taç Markası Gibi Ünlü Perde Firmalarının Yatak Odası için Tasarladığı Perde Çeşitleri.

Yatak Odası Perde Modelleri

Günün ilk ışıkları ile yataktan kalktığımız, gün sonunda dinlenmek için çekildiğimiz yatak odasının dekorasyonunda en önemli detaylardan biride hiç şüphesiz yatak odası perde modelleridir. Yatak odası için özel perde modelleri diktirebilir veya Taç, Brillant, Pierre Cardin gibi önde gelen firmaların yatak odası için özel olarak tasarlattığı perdeler. Öncelikle yatak odası perdesi nasıl olmalı? Bu konuda sizi aydınlatıyoruz ve devamında yatak odanız için son derece şık özel dikim ve hazır perdeleri beğeninize sunuyoruz.

Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

Yatak odanızı tamamlayan en önemli detaylardan biri olan perdeyi seçerken perdenin tipine, rengine ve boyutlarına karar vermeniz gerekir.

  1. Yatak odasında tercih edebileceğiniz perdeler. Fon + tül takımı ilk tercihtir, Dantelli tül çeşidi perdeler ikinci olarak seçilebilir, daha sonra sırasıyla; kruvaze, stor, jaluzi, kadife, keten, ip ve zebra perdeler uygundur.
  2. Renk seçerken kullanılan mobilyalarla aynı tonda hatta bir ton daha açık tonlara yönelmeniz göz yorgunluğunu azaltırken, odanın bir bütün olarak görünmesine katkı sağlar. Tabi zıt kutupların birbirini çekme etkisini de göz önüne aldığımızda kontrast oluşturmanızda mümkün. Kontrast oluşturmak için beyaz mobilyalı yatak odasında siyah perde kullanabilir, beyaz renk mobilyaları kahve veya kırmızı renk ile kontrast oluşturabilirsiniz.
  3. Işıktan en iyi şekilde yararlananın. Tül perde ve fon perdeyi birlikte kullanırsanız güneş ışıklarını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Koyu renk fon perdeler ile birlikte beyaz veya krem rengi tül kullanmak gerekir. Gündüz fon perdeyi toplayıp ışığın odanıza girmesini sağlayabilirken gece sokak ışıklarının dahi içeri girmesine engel olacak bir fon perde işinizi fazlası ile görecektir.
  4. Perdenin tarzı yatak odasındaki mobilya, yatak başlığı ve halılarla uyumlu olmalıdır. Çok modern mobilyaların olduğu bir yatak odasında avangart bir perde takımı hiç hoş durmayacaktır. Yatak odası perdesi mobilyanın tarzını en iyi şekilde yansıtmak için, mobilyanın tarzı ile aynı veya nötr etki bırakacak düz modellerde olmalıdır.
  5. Küçük yatak odasında açık renk perdeler tercih etmeniz, odanızın daha büyük ve havadar görünmesini sağlar. Odanız geniş ve camınız uzunsa ışıktan fazla rahatsız olmamak adına koyu renk perdelere yönelmelisiniz.
  6. Modern görünüme sahip olmak için stor perdeler tercih edebilirken, klasik tarz için kruvaze perde kullanılabilir. Fakat biz yinede fon + tül uyumunun yatak odalarınız için daha iyi sonuçlar vereceğini söylemek isteriz.
  Mutfak Perdesi Modelleri

Aşağıda yer alan galeride tanınmış markaların yatak odası perdesinden seçim yapabileceğiniz modellere ek olarak bir çok özel tasarım yatak odası perdesi bulunuyor. Dilerseniz özel olarak diktirin veya resmin alt açıklamasında yer alan kısımdan hazır perdeye direk ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri