Yandex
Ev Dekorasyonu

Salon Tül Perde Modelleri

01.01.2017
3.376

Evinizin Can Alıcı Odasında Kullanabileceğiniz Salon Tül Perde Modelleri. Brillant, Taç, English Home, Gravel Markalarının Salon Tülleri Ve Özellikleri.

Salon Tül Perde Modelleri

Evinizin en önemli odası olan salonlarınızda kullanacağınız dekoratif tül perde melleri, salonun şıklığına ve zarafetine katkı sağlar. Ülkemizin önde gelen perde markaları Brillant, Taç, English Home, Gravel, Pierre Cardin Ve Linens Markalarının dikkat çekici 2017 salon tül perde tasarımları. Bu markaların dışında beğendiğiniz bir modeli özel olarak diktirme imkanınız da bulunuyor. Salon perdesi seçerken bilmeniz gerekenler ve sizler için seçtiğimiz salon tül perdeleri.

Oturma odamız diğer bir değişle salonumuz için seçebileceğimiz 2 çeşit tül perde mevcut. Bunlardan ilki fon perdelerin arkasına yerleştirilen ince yapılı narin tüller, ikincisi ise fon olarak kullanılan oldukça güzel görünüme sahip dekoratif tüller.

Salon Perdesi Nasıl Seçilir?

Aile ile birlikte vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı oturma odaları evin en önemli olası olduğu gibi, perdesi de en önemli perde olacaktır.

  1. Odaya giren güneş ışıklarının yoğunluğu, odanın dışarıdan görünme durumu ( apartmanın üst katları ise karşı binalardan, alt katlarda yol kısmından), fon perde ve güneşlik kullanılıp kullanılmayacağı tül seçiminin en önemli detayları arasında yer alıyor.
  2. Salonun dışarıdan görünme durumu yoksa; sadece tül edilerek odanın ferah ve dekoratif görünmesini sağlanabilir. Odanın dışarıdan görünme durumu varsa Fransız tül perde takımı kullanılarak, tülde fon perde etkisi oluşturulabilir.
  3. Oturma odasının tavanı alçak ise düz renk ve dikine modeller tercih edilirse tavan daha yüksek görünecektir. Enine çizgili ve koyu renk perdeler ise tavanın daha alçak ve basık görünmesine neden olacaktır.
  4. Pencerenin boyutu model ve renk konusunda belirleyici bir etkiye sahiptir. Küçük pencereli salonlarda tül veya kullanılacak fonun rengi duvar ile aynı olmalıdır.
  5. Seçeceğiniz perde, mobilyanın tarzına ve rengine uyumlu olmalı bunun için şayet mobilyalarınızı değiştirecekseniz perdeye mobilyalardan sonra karar vermelisiniz. Desenli koltuk ve köşe takımı olan odada düz, düz koltukların bulunduğu oda da ise desenli perde kullanılması daha iyi bir görünüm sağlar.
  6. Duvar, zemin ve tavanda kullanılan renkler perdelerle doğrudan ilişkilidir. Örneğin modern açık renkli asla tavana sahip olan salon içerisinde; asma tavanın bir ton açık veya kapalı renginde veya kontrast oluşturmak için tamamen zıt renklerde perde kullanılmalıdır.
  7. Salonda bir çok renkte eşya mevcutsa; tül için her renge uyumlu renkler tercih edilmeli. Beyaz, krem, bej, toprak tonları ve kahvenin açık tonları her renk ile uyum içerisindedir.
  8. Oturma odasında fon kullanılmadan sadece tül ve güneşlik kullanılacak ise;Güneşliğin kontrast oluşturacak zıt renklerden seçilmesi bu sayede tülün kendini daha iyi göstermesi sağlanmalı.
  Mutfak Perdesi Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri