Yandex
Ev Dekorasyonu

Salon Perdesi Modelleri

10.12.2016
3.586

Salonunuza Yeni Bir Soluk Getirecek Olan Dekoratif Ve Şık En Güzel Salon Perdesi Modelleri Ve Salon Perdesi Seçerken Bilinmesi Gerekenler.

Salon Perdesi Modelleri

Bayanların seçmekte en zorlandığı salon perdesi modelleri için bir çok alternatifi derleyerek bayanlara yardımcı olmak istedik. Salon perdesi almadan veya özel diktirmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. İlk işiniz salonun yüksekliğini ölçmek olmalı, salonun güneş alıp almaması ve kullandığınız mobilyalarda perde seçimi için önemli kriterlerdir. Salonda modern tasarıma mı ağırlık verdiğiniz, avangart tarz mı istediğiniz son derece önemli. Şık, zarif, sportif, avangard veya modern salon perdesi istekleriniz için örneklerimizi incelemelisiniz.

Salon Perdesi Seçerken Dikkat

 1. Tavan yüksekliğiniz yeterince yüksek değilse perdelerinizi tavandan yere kadar alarak daha yüksek bir tavan görünümü oluşturabilirsiniz. Bu ayrıntı kesinlikle odanıza ferahlık katar.
 2. Salon yeterince güneş almıyorsa koyu renk perde seçimlerinden uzak durmalı, fakat güneş alımı fazla ise sınırsız renk seçeneğine sahipsiniz demektir.
 3. Avangard mobilyalara sahipseniz seçtiğiniz perde daha sade ama zarif olabilir.
 4. Tercihiniz klasik veya sade mobilya takımı ise gösterişli perdeler sade mobilyalar ile çok şık durur.
 5. Fakat sportif mobilyalarınız varsa perdenize klasik veya sportif seçimlerden yana kullanabilirsiniz.
 6. Perde tasarımcılarının ortak düşüncesi son yıllarda en çok rağbet gören boncuklu stor perdelerdir. Oldukça yüksek satışı bulunan stor perdeler boncuklu, avangard ve püsküllü seçenekleri ile her geçen yıl gelişiyor.

Salon Stor Perde Seçimi

Salon stor perde modelleri son yıllarda her evde görmeye alışık olduğumuz en şık perde modellerindendir. Rengarenk seçenekleri ve kullanım kolaylığı bulunan stor perdeler salonun görünümünü daha da şık hale getirir.

 • Özel üretimden geçerek üretilen stor perdelerde farklı kumaş modelleri kullanılır, bu modellerde kumaşın sertlik derecesi arttırılır ve kalıp şeklinde durması sağlanır.
 • Fransız güpürlü stor perdeler, zebra desenli stor perdeler, taşlı stor perdeler ve klasik stor perdelerden tercih etmeden önce salonunuzdaki mobilyalar ile hangi perdenin uyum içinde görüneceğine dikkat edin.
 • Geçtiğimiz yıllarda kadınlar için büyük kolaylık olarak görülen stor perdeler artık temizlenmek bile istemiyor. Markaların çıkardığı son teknoloji stor perdeler güneş ve evin aydınlatması sayesinde kendi kendini temizleyerek zahmetsiz kullanım kolaylığı sağlıyor. Eğer yüksek fiyatlar vermekten kaçınıyor ve bu modellerden tercih edemiyorsanız pamuklu kumaşa sahip stor perdelerden uzak durmalısınız.
 • Pamuklu kumaşlardan yapılan stor perdeleri genellikle tozu çok fazla almayan odalar için tercih edebilirsiniz.
 • Keten kumaştan tercih edilen stor perde modelleri sportif bir hava verse de diğer kumaşlar gibi yıllarca dayanamazlar ve kumaşlar içinde en dayanıksız olarak geçerler.
 • Polyester kumaş stor perde seçiminde en mantıklı kumaş tercihidir diyebiliriz.
 • Klasik salon perdeleri gibi dikilmeyen stor perdeler salonda bulunan her cam ebatı için ayrı ayrı diktirilir. 20 Tl’den başlayarak 400’e kadar artan stor perde metre kare fiyatlarında kampanya ve özel indirim günlerini bekleyerek ucuzluktan faydalanabilirsiniz.
  Yemek Odası Perdeleri

Salon Perdesi Yaptırmadan Önce

Estetik görünümü ile dekorasyon harikası salon perdesi yaptırmadan önce camınızın boyutlarını tam almayı unutmayın. Diğer yandan salon perdesi aldığınız yerden yıkama tekniklerini öğrenebilirsiniz. Stor perdeler içinse; perde satan yerleri arayarak yılda bir kez stor perdelerinizi temizletebilirsiniz. Yılda 1 diyoruz çünkü kirlenme konusunda uzun süren dayanıklılığa sahiptirler.

Sizde modellerimize bakarak salon perdenizi seçebilir mağaza, mağaza gezmeden tercihinizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri