Ev Dekorasyonu

L Mutfak Modelleri

20.01.2017
3.672

Evinize Estetik Ve Şıklığı Getirecek En Güzel L Mutfak Modelleri. Büyük Yada L Tipi Küçük Mutfak Dekorasyonu Yapacaklar İçin Harika Tasarımlar.

L Mutfak Modelleri

Modern yaşamın yeni gözdesi olan L tipi mutfak modelleri şık ve gösterişli yapıları ile herkesi büyülüyor. Sizde evinizde mutfak dekorasyonunda farklı bir tarzda L tipi dizayn yaptırmak istiyorsanız ince ayrıntılarına dikkat ederek çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.  Aşağıda yazacağımız detaylara dikkat ederek ve konu sonunda galeride yer alan L tipi mutfak modellerini ister Amerikan mutfak dekorasyonunda, isterseniz küçük alanlı mutfaklarda kullanarak şık ve dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mutfaklar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  1. Mutfak geniş veya dar olabilir burada önemli olan kıstas mutfağın kullanışlı olmasıdır. Mutfak içerisinde yeterince dolap, raf ve çekmece kullanılarak araç gereçler saklanmalı, dağınıklık önlenmelidir.
  2. Renk seçerken tüm mutfak veya mutfak salon bileşkesinin bütünü baz alınmalı. Dolaplara uygun tavan, zemin, duvar dekorasyonuna ek olarak perde ve halı seçilmeli. Dilenirse kontrast oluşturacak zıt renklerde dekorasyona uyumlu halde seçilebilir.
  3. Kalite önemli bir detaydır. Koltuklar, yatak odası takımları yıprandığı zaman ekstra bir zahmet gerektirmeden değiştirilebilirken, mutfak dolaplarının sökülüp takılması, yeni dolapların ölçülerinin alınması, montajı derken bayağı zaman geçer. Üstelik bu süre içerisinde (1-2 ay) mutfak başta olmak üzere evin tamamı toz ve kirle kaplanır, tadilat boyu sıkıntılı bir süreç sizi bekler. Bu gibi durumları en aza indirmek sağlam, dayanıklı ağaçlarla üretilen dolaplar, darbe ve çizilmeye dayanıklı boyalarla kaplanmalıdır.
  4. Yeterli bir alan bulunuyorsa, ada tezgah eklenmeli. Estetik mutfaklar için ankastre ürünler kullanılmalı ve dolaplar buna uygun şekilde yerleştirilmelidir.
  5. Yıllarca değiştirmeyeceğinizi düşünerek sizi yansıtan tarza karar vermelisiniz. Örneğin kadınsı ve doğal bir ortam için Shabby chic, klasik görünüme sahip olan avangart, doğal görünüm sağlayan otantik, retro veya country, modern ve eşsiz mutfaklar için ise spesifik veya sofistike tasarımlar tercih edilebilir.

 L Mutfak Dekorasyonu Uygulanacak Alanlar

Ayrı mutfaklar, Amerikan mutfak modelleri ve küçük mutfaklarınız için L tipi mutfak dekorasyonu kullanmak istiyorsanız dikkat edeceğiniz detaylar.

  1. Bayanların en çok vakit geçirdiği ve sabah kahvelerini yudumladıkları mutfaklar hem iç açıcı hem de kullanışlı ve şık olmalıdır. Kadınlar için evin kalbi olarak görülen mutfakları istediğiniz dizaynda yaptırmanız daha mutlu vakitler harcamanıza yardımcı olur.
  2. L mutfak modelleri köşeden birleşik tasarımlar olarak değerlendirilir. Bayanlar, günün büyük bir bölümünü geçirdikleri mutfakların kullanışlı ve şık bir yapıya sahip olmasını isterler. Artık sadece yemek pişirmek için değil televizyon izlemek içinde mutfaklara televizyonlar yerleştiriliyor.
  3. Amerikan mutfak dizaynında L modellere ek olarak kullanılan ada kısım, mutfağın yoğun kullanımında işinizi çok kolaylaştırır.
  4. L tipi küçük mutfak modelleri, küçük alanlarda zaten mecburi bir ihtiyaç durumunda. Alanın dar olması ve tek duvarın yeterli dolap ve rafa sahip olamaması yüzünden en az 2 köşe duvar kullanılmalıdır.
  5. Büyük alanlarda bir duvar boyu dolap ve raflar için yeterli gelebilir fakat L mutfak modeli kullanılmak istiyorsa köşe duvarların yarısı boş bırakılmak suretiyle L mutfak dekoru uygulanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri