Yandex
Ev Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Modelleri

14.11.2016
5.266

Amerikan Mutfak Modelleri İle Mutfak Dekorasyonu Yeniden Yapın. Küçük ve Büyük Mutfaklar İçin En Güzel Amerika Mutfak Dekorasyon Önerileri ve Resimleri.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri, mutfakta verimliliği ve işlevselliği arttırır. Ada Mutfaklar saklama kolaylığı ve masa ihtiyacını ortadan kaldırdığı için çok fazla mutfak eşyası olan, boyutu küçük mutfaklarda ilk tercih. Ülkemizde yapılan anketlerde Amerikan Mutfak Modelleri tasarım olarak bayanların en fazla tercih ettiği mutfak dekorasyonudur. Birlikte güzel alanların oluşturulduğu mutfaklar bütün aile bireyinin bir arada olduğu yemek masasında birleşir. Bu açıdan mutfaklar ne kadar ferah ve huzurlu olursa o kadar paylaşımlar pozitif yönde artar.

Popüler kültürün yansıması olan Amerikan mutfak modeli yaptıracaksanız her açıdan düşünmeli zemin dekoru, fayans, ada, dolapları ve hatta mutfak perdelerini bile tek, tek ele almalısınız. Amerikan mutfaklar açık mutfak olarak da değerlendirilebilir. Her türlü kokunun odaya sineceğini düşünerek yaptırmakta kararsız iseniz çok iyi bir davlumbaz kullanarak bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Amerikan mutfaklarda konuşlandırılan ada tezgahını daha geniş bir alana yayarak ve bar sandalyesi gibi uzun sandalyeler kullanarak keyifli yemeklerinizi bu alanda yiyebilir bu sayede mutfak masasının daralttığı alanı önleyebilirsiniz. Amerikan mutfak modellerinde dolap altlarına ledli ışıklandırmalar ve sarkıt avizeler kullanılabilir. Salon ile birleşik Amerikan mutfağınız sizi rahatsız ediyorsa cam tuğla ile yarım duvar ördürerek daha şık bir görünüm elde edilebilir. Ya da tamamını kapatarak servis penceresi açtırabilirsiniz. Fakat az önce söylediğimiz cam tuğlalar her alana çok fazla yakışıyor ve bölücü olarak bir çok mekanda dekoratif amaçlı kullanılıyor.

Önemli: Dar Mutfağınıza, Amerikan mutfak yaptıracaksanız açık renk dolap kapakları tercih etmelisiniz. Dar bir alanı geniş gösteren açık renkler hem mutfağınızın ferah görünmesini sağlar hem de daha büyük görünmesine yardımcı olur. Fakat alanınız yeterince geniş ve Amerikan mutfağa sahipseniz ahşap renklerde mutfak dekorasyonuna yönelebilirsiniz. Son yıllarda geniş alanlarda ahşap en çok tercih edilen modeller arasındadır.

  Küçük Mutfak Dekorasyonları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri