Ev Dekorasyonu

Kullanışlı Mutfak Modelleri

19.01.2017
2.557

Mutfağınız İster Küçük Olsun, İster Büyük Kullanışlı Mutfak Modelleri İşinizi Kolaylaştıracak. En Güzel Kullanışlı Mutfak Dekorasyonlarını Sizler için Seçtik.

Kullanışlı Mutfak Modelleri

Mutfak dekorasyonu yapılırken tercih edilen kullanışlı mutfak modelleri işlevselliği ve rahat kullanımı ile bayanların gözdesi. Ada, Amerikan, Salonla birleşik, küçük veya büyük mutfağınızın olması hiç önemli değildir, önemli olan mutfağın kullanım fonksiyonları, işinizi kolaylaştıran özelliklere sahip olması, güzel ve iç açıcı görünmesidir. Geniş mutfakları kullanışlı hale getiren ada mutfaklar, küçük mutfaklarda ise fonksiyonel dolaplar çok iş görüyor.

Kullanışlı Mutfaklarda Renk Uyumu

  1. 2017 yılında ahşap rengi mutfaklar rövaşta olsa da siz siyah – beyaz, mavi, yeşil ya da sarı renklerde ada mutfak yaptırabilirsiniz.
  2. Beyaz, krem gibi sade renkler istiyorsanız mutfağın durumuna göre ada mutfak tercih edebilir, ada tezgahı etrafından konuşlandıracağınız yemek sandalyelerini çiçekli veya geometrik desenli kullanarak ada mutfağınıza hareket katabilirsiniz. Ada mutfak kullanırsanız ankastre yerleşim yerleri kullanarak daha tertipli hale getirme imkanınız da var.
  3. Mutfak dolapları, masa ve sandalyeler ile kombine perde ve halılar daha tertipli bir görüntü sunar. Geniş alanlı mutfaklarda ise kontrast oluşturmak adına zıt renkli halı ve perdeler güzel bir görünüm kazandırır.
  4. Tezgahın, dolapların renginden zıt olması, ambiyans oluşturur ve dikkatleri dolap ve aksesuarlara kaydırır.

Kullanışlı Mutfağa Sahip Olmak İsteyenler

Duvarlarınızı verimli hale getirin. Köşe duvarlardaki fazla boşlukları raf ve ekstra dolaplarla donatıp mevcut saklama alanını genişletebilirsiniz. Ayak altında olmayan duvar kısımlarında askılar oluşturup en fazla kullandığınız araç gereçleri elinizin altında bulundurun.

Fonksiyonel özellikli mobilyalar kullanın. Özellikle küçük boyutlu mutfaklarınızı kullanışlı hale getiren modüler ve küçük mobilyalar kurtarıcınız olabilir. Standart büyüklükte masa ve sandalyeler mutfakta alan bırakmayarak hareket imkanını kısıtlarken, daha mini boyutlardaki ürünler mutfağın daha geniş kullanım alanına sahip olmasına yardımcı olur.

Mutfak kapısını değiştirin. Mutfak kapısı içeri doğru açıldığından, kapı açıkken mutfağı daraltır. Mutfağı olduğundan daha dar bir hale getiren sabit kapıdan kurtulmaya ne dersiniz? Kapı sökülerek yerine ip perde, boncuklu ip perde tercih etmelisiniz. Mutfakta sürekli yemek pişiyor ve kokunun odalara dolmaması adına kapınızdan vazgeçmek istemiyorsanız; mutfağın içine doğru açılan kapıyı söktürüp dışa doğru açılır hale getirebilirsiniz. Dilerseniz akordiyon yada sürmeli kapı modellerini de deneyebilirsiniz.

Mutfak tavanını kullanışlı hale getirebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız tavana monte edilen askılar sayesinde tavana malzeme koyma imkanınız var. Askı mutfak tavanları mutfağı standartlardan uzaklaştırır, iyi şekilde düşünülen hareketli askılar mutfağın son derece şık görünmesine de katkı sağlar.

  Mutfak Dolabı Modelleri

Servis arabaları bazı durumlarda kurtarıcı olabilir. Yoğun günlerinizde, baklava gibi tatlıalar veya konservelik ürünler hazırladığınız ekstra bir tezgaha sahip olmayı ne kadar çok istediğinizi düşünün. İşte böyle durumlarda tekerlekli servis arabaları çok işinizi görecek hatta güzel dizayna sahip modeller mutfağa dekoratif ve şık bir hava katacaktır.

Ankastre ürünler her zaman mutfağı kullanışlı hale getirir. Ankastre fırın, bulaşık makinesi ve diğer elektronik mutfak eşyalarının kapladığı alanı azaltırken, şık ve modern görünüm kazandıran uygulamalardır. Ankastre fırınların temizliği sanıldığı kadar zor değildir. Ada mutfaklarda kullanılan ankastreler yerlerinde sabit olduğu için temizliği de bulunduğu alanda yapılması gerekir. Ankastre temizliği nasıl yapılır? 1 fincan tuz, 1 fincan karbonat ve 1 bardak suyu karıştırın. Yağlı alanlara fakat metal alanlara kullanmadan temizleyin. Bir müddet bu şekilde beklettikten sonra deterjanlı sünger ile tekrar üzerinden ovarak geçin. Kuru bezle köpük kalmadan kurulamaya özen göstermeniz ankastre fırın temizliğinde önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri