Ev Dekorasyonu

Ada Mutfak Modelleri

17.01.2017
3.360

Salon Mutfak Bileşkesine Canlılık ve İşlevsellik Kazandıracak Ada Mutfak Modelleri. Ada Mutfak Dekorasyonu Yaptıracaklar için Renk ve Model Seçimi.

Ada Mutfak Modelleri

Ada mutfak modellerinde dikkat çeken kullanım işlevselliği ve kolaylığıdır. Ada mutfaklar, geniş mutfaklarda çok daha şık ve ferah bir görüntü oluşturur. Evinizde modern bir görünüm oluşturmak istiyorsanız ada mutfak modellerini tercih edebilir. Ada mutfak dekorasyonu içerisinde kullanacağınız dolap, raf ve ada kısmını zevkinize uygun, fonksiyonel bir şekilde tasarlayabilir bu sayede kullanım kolaylığı olan ve şık görünen salon mutfak bileşkesine sahip olabilirsiniz.

Ada Mutfaklarda Model Seçimi

  1. 2017 yılında ahşap rengi ada mutfaklar revaçta, ahşap görünümün içinde kullanılan hare ve frize çizgiler oldukça etkileyici duruyor.
  2. Eğer parlak yani lake kaplama ada mutfak dizayn edecekseniz; siyah – beyaz, mavi, yeşil ya da sarı renklerde ada mutfak yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinizle alakalıdır.
  3. Ankastre ürünlerin kullanıldığı ada mutfaklarda görünüm daha tertipli ve düzenli olur.
  4. Sade ve klasik bir görünün istiyorsanız açık gri tonları, lake kaplama olmayan beyaz dolaplar yerinde bir karar olabilir.
  5. Ada tezgahı etrafından konuşlandıracağınız yemek sandalyelerini çiçekli veya geometrik desenli kullanarak ada mutfağınıza hareket katabilirsiniz. Sandalyelerle aynı desende perdeler diktirerek mutfakta ahenk yakalayabilirsiniz.
  6. Ada mutfaklarda kullanılan diğer bir ayrıntıda ada tezgahlarının mutfak renginden zıt renkte olmasıdır. Bu zıtlık farklı bir ambiyans oluşturarak gözleri ada mutfağına çeker ve mutfağınızın daha güzel ve lüks görünmesini sağlar.
  7. Birçok ada mutfakta son dönemlerde şömine kullanımı trend durumda. Mutfağınıza yaptıracağınız dekoratif elektrikli şömineler hem sıcaklık sağlarken hem de şık ve asil bir görünüm katar.
  8. Diğer yandan ada tezgahınızı klasik kare biçiminde yaptırmayıp oval desenler kullanabilir farklı vuruşlar ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Ankastre Fırın Temizliği

Ankastre fırınların temizliği sanıldığı kadar zor değildir. Ada mutfaklarda kullanılan ankastreler yerlerinde sabit olduğu için temizliği de bulunduğu alanda yapılması gerekir.

Malzemeler ve temizlik: 1 fincan tuz, 1 fincan karbonat ve 1 bardak suyu karıştırın. Yağlı alanlara fakat metal alanlara kullanmadan temizleyin. Bir müddet bu şekilde beklettikten sonra deterjanlı sünger ile tekrar üzerinden ovarak geçin. Kuru bezle köpük kalmadan kurulamaya özen göstermeniz ankastre fırın temizliğinde önemlidir.

Bayanların tüm günlerini mutfakta geçirdiklerini düşünürsek kullanım kolaylığı sağlayan ada mutfak modelleri iyi bir tercih olabilir. Salon mutfak bileşkesi için tavsiye ettiğimiz bir birinden güzel modeller.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri