Ev Dekorasyonu

Hazır Mutfak Dolapları

17.01.2017
2.322

Mutfakta Saklama Alanı Olarak Kullanılan Hazır Mutfak Dolapları. Mutfağınıza Renk Getirecek Kullanışlı Hazır Mutfak Dolabı Modellerini Sizler için Seçtik.

Hazır Mutfak Dolapları

Uygun fiyatlarda satın alabileceğiniz hazır mutfak dolaplarını istediğiniz ölçülerde seçerek mutfağınızda kullanabilirsiniz. Yapı marketlerde değişik markalarda bulabileceğiniz hazır mutfak modelleri kalite ve renk olarak da farklılık gösterir. Mutfak dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz; Kırmızı, beyaz, siyah ve ceviz renklerde hazır mutfak dolaplarını biraz beceriniz var ise kendinizde rahatlıkla mutfaklarınıza monte edebilirsiniz.

Aydınlık Mutfak Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dekoratif açıdan hazır mutfak dolapları ile şekillendirilen mutfağın aydınlık görünmesi çok önemlidir bunun için bilinmesi gereken detayları 6 maddede sıralayabiliriz.

  1. Modern dizaynda tercih edebileceğiniz mutfak tasarımlarında temel ilke verimliliktir. Gün boyu aynı hareketi beklide elli kez tekrarladığımız düşünürsek mutfak tasarımı fonksiyonel açıdan elverişli olmalıdır. İç açıcı ve ferah dizaynlara sahip aydınlık mutfak tasarımları her zaman pozitif etki yayarak gün boyu sizi zinde ve enerjik tutar.
  2. Fayans seçimi: Mutfak dekorasyonunda önemli bir yeri kapsayan fayans seçimi mutfağın aydınlık görünüp görünmemesini etkiler. Kolay temizlenebilen ve kaliteli seçmeniz gereken fayans seçiminde açık renklere yönelmek her zaman mutfak tasarımının daha huzurlu görünmesini destekleyecektir.
  3. Perde seçimi: Son zamanlarda mutfaklarda en çok tercih edilen perde modellerinden biri de storlardır. Stor perdeler istenildiğinde mekanı aydınlık gösterirken istenildiğinde ayarlanarak daha loş bir ortam sağlayabilir. Stor perdelerde mutfağınızın dekoruna uyan renk tercihlerine yönelebilir dilerseniz taşlı olanlarından seçerek modern bir etki sağlayabilirsiniz.
  4. Duvar rengi: Mutfakların atmosferini tamamen değiştiren duvar rengi fildişi, krem veya sedef gibi aydınlık etkisi bol iç açıcı renklerden tercih edilmeli. Mutfağınızda dolap kapaklarınız kırmızı tasarlanmış ise bir alanda kırmızı renklerin dizayn edildiği duvar kağıdı modellerinden uygulayarak dekorda ahenk oluşturabilirsiniz.
  5. Dolap renkleri: Hazır mutfak dolaplarında da çok fazla renk çeşidi bulunur. Fakat aydınlık bir etki istiyorsanız tercih etmeniz gerekenler; beyaz, krem ahşap renklerden yana olmalıdır.
  6. Aydınlık bir mutfakta olmazsa olmaz spot, led ve avize tarzı ışıklandırmalardır. Avizelerin modern kabul edildiği mutfak dekorlarında spotlar, aplikler ve sarkıt model aydınlatmalarda en çok tercih edilen aydınlatma yöntemlerinden.
  Kırmızı Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Galerimizde sizler için seçtiğimiz modern hazır mutfak dolabı modellerini incelemenizde ve mutfağınızın aylıklık olmasını sağlayacak önerileri bilmenizde yarar var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri