Ev Dekorasyonu

Stor Perde Modelleri

04.01.2017
1.507

Çift Mekanizmalı Ve Zebra Desenli Stor Perde Modelleri. Mutfak, Yatak Odası, Oturma Odası, Çocuk Odası Stor Perde Modelleri Evinize Renk Katıyor.

Stor Perde Modelleri

Çift mekanizmalı, zebra desenli ve daha bir çok özelliği bulunan stor perde modelleri, yatak odası, oturma odası, çocuk odası, mutfak ve salon pencerelerini süslüyor. 11 farklı model ve mekanizmaya sahip olan ürünlerden mutfakları biri veya bir kaçı sizin isteklerinizi karşılıyordur. Alt kısmında stor perde modellerinin isimlerini ve nasıl temizleneceğini öğrenebilir, galerimizde en yeni modelleri inceleyerek dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Stor Perde Modelleri

 1. Desenli stor perde: Üzerine resim baskısı kullanılarak şekil verilen, 3 boyutlu, manzaralı veya şekilli resimler ile odaya renk katan modellerdir.
 2. Düz stor perde: Tahmin edebileceğiniz gibi tek renk olan, krem, beyaz, mavi yeşil gibi herhangi bir renkten oluşabilecek storlara verilen addır.
 3. Simli stor perdeler: Bol şekil ve kabartma motiflerine sahip olan storlar, albenisi fazla olan modellerdir. Hızlı yıkanma ve yıkanma esnasında kırışmama özellikleri sayesinde kadınların işlerini kolaylaştıran ürünlerdir.
 4. Karartma stor perde: Diğer bir adı blackout olan modellerdir. Odaya giren ışın tamamını önleme özelliği sayesinde en sık yatak odasında tercih edilirler.
 5. Motorlu stor perde: Motor ve kumanda mekanizması sayesinde oturduğunuz yerden kapatıp açabileceğiniz ürünlerdir.
 6. Polyester stor perde: Kolay temizlenmesi ve uygun fiyatlı olması için polyesterden imal edilen stor çeşitleridir. Evlerde en çok tercih edilen modellerin başında gelir.
 7. Screen stor perde: Modern görüntüsünün yanı sıra ısı yalıtım özelliği sayesinde yaz, kış cebinizi koruyan tasarımlardır. Dekoratif şekillerinden sebep en fazla ofisler de kullanılıyor.
 8. Çift mekanizmalı stor perdeler: Tül malzemesi ile üretilen ve kombine olarak güneşlik ile beraber satılan perdelerdir. Güneş kırıcı kumaşları sayesinde güneşin zararlı ışıklarını önleme özelliğine sahip olan storlar, evlerde en fazla tercih edilen modellerdir.
 9. Zincirli stor perde: İp kısmı metal yada plastikten imal edilen çek bırak sistemi ile önceden belirlenmiş alanlara kadar açılıp kapanan mekanizmalı ürünlerdir. Bu perdelerde yavaşlatıcı mekanizma kullanmak gerekir. Yavaşlatıcı özelliği perdenin kullanışlı olmasının yanı sıra dayanıklı olmasını sağlar.
 10. Boncuklu stor perdeler: Perdenin alt kısmında boncukların yer aldığı ve son zamanlarda evlerde en fazla kullanılan stor çeşitlerinden biridir. Bu ürünleri kullanacaksanız mobilyaların, nevresimlerin ve diğer ürünlerin işlemeleri ile uyumlu modeller seçmeniz gerekmektedir. Odaya daha etkili bir görünüm kazandıran bu tasarımları yatak odası ve salonların yanı sıra ofislerde görmek mümkün.
 11. Dilimli stor perdeler: Bu modeller düz modellerden farklı olarak daha fazla dekoratif ve şık görünüm için tasarlanmıştır. Diğer stor çeşitleri gibi mekanizmalı, kumandalı veya istenirse simli olabilirler. Bol aksesuarları olan dilimli stor çeşitleri estetik görünüm ve ince detaylarla sahiptir.

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Kuru bir süngerle üst kısmından alt kısmına doğru silinerek veya havada asılı iken elektrik süpürgesinin geniş ağzı ile süpürülebilir. Bu iki yöntemden birini tercih ederseniz, perdenizi 5 yıldan daha uzun süre kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri