Ev Dekorasyonu

Zebra Perde

08.01.2017
2.250

Şık Tasarımlı Zebra Perde Modelleri, Zebra Perdenin Temizliği, Duvara Takılışı ve Brillant, Taç, Gravel Markalarının İlgi Çekici Zebra Stor Perdeleri.

Zebra Perde

Uygun fiyatı ve harika görünümleri zebra perde modellerini salon, oturma odası, yatak odası, mutfak, çocuk odası gibi evin tüm odalarının camlarında kullanabilirsiniz. Peki evinize şıklık katacak olan bu zebra perde nasıl takılır ve zebra perde temizliği nasıl temizlenir? Sorularınızın cevabını konumuz içerisine bulabileceksiniz. Taç zebra perde, Brillant zebra perde modelleri gibi onlarca çeşidi galerimizde görebilir, resmin altındaki açıklamada perdenin fiyatı, özellikleri ve satın alabileceğiniz adresi bulabilirsiniz.

Zebra Perde Nedir?

Yatay çizgili, arası kısmı saydam olan stor perde modellerine zebra perde denir. Uygun fiyatlı, şık tasarımlı ve genelikle polyester iplikten üretilen zebra perdeler bazı durumlarda keten veya pamuk karışımına sahip olabilir. Burada önemli olan üretim malzemesinden ziyade perdede kullanılan kaplama olan ARPE‘nin kalitesidir.

Zebra Perde Nasıl Temizlenir? 

Bu ürünlerin dış kaplamasında kullanılan Arpe malzemesi yeterince kaliteli ise; 3-5 yıl arası temizlik gerektirmez. Yinede temizlik yapmak gerektiğinde aşağıdaki adamları izleyebilirsiniz.

 1. Zeminde perdenin boyutlarından daha geniş bir yer ayırın. Şayet temizlik esnasında katlama olursa üzerindeki kaplama iz yapar ve bir daha düzelmez.
 2. Yumuşak temizleme süngeri ile beraber, beyaz sabun ve şampuan yardımıyla köpürtülen bir kap ılık su hazırlayın.
 3. Perdeyi toplu hale getirin, borusundan çıkarıp rulo haline gelen zebra perdeyi, oklava veya çıkardığınız boru yardımıyla açın.
 4. Temizleme süngerini su kabında ıslatıp iyice sıkın, süngerle kabın üstünden köpük alıp zebranın kenarlarından fazla bastırmadan temizlemeye başlayın ( Dikkat etmeniz gereken bu perdeler kesinlikle dikine doğru temizlenmemeli).
 5. Aynı işlemi arka yüzeye uyguladıktan sonra zebra perdeyi pamuklu temiz bir beyaz veya havlu ile bastırmadan kurulayın.
 6. Son olarak yerdeyken borusuna takın, pencereye asıp açık hale getirin ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra tertemiz olduğunu göreceksiniz.
  Taç Mutfak Perdesi Modelleri 2020

Zebra Perde Duvara Nasıl Takılır?

Kornişe takılışı: Paket içerisinde yer alan çelik ayaklar, montaj ürünü, portray ve vidalara ihtiyacınız var.

 1. Pencere boyutuna, duvar yapısına göre zebra perde ortaya gelecek şekilde işaretleme yapın.
 2. Takma aparatlarını hazırlayın ve kornişe yerleştirin.
 3. Daha sonra çelik ayakları vida yardımı ile kornişe sabitleyin, zebra perdenin kasasını; çelik ayağın kısa kısmına gelecek şekilde oturtup, uzun kısmından bastırarak takın. Vidaları fazla bastırmadan şarjlı matkap yada tornavida ile sabitleyin.
 4. Perdenin arka kısmını portray üstüne oturtup, ön kısmından bastırarak perdenin mekanizma içine yerleşmesini sağlayın.

Perdeyi taktıktan sonra duruma göre duvarın sağına veya soluna kaydırmaya imkan sağlayan bir boşluk olacaktır.

Duvara zebra perde montajı: Tavandan yere doğru inerken pencere mermerine çarpmayacak şekilde ayarlanmalıdır.

 1. Tavana matkapla delik açmadan önce bilmeniz gereken perdenin her 50 cm genişliği için bir adet delik açılmalı. 100cm perdede 2, 150cm perde de ise 3 delik aynı aralıklarla açılmalı.
 2. Matkap yardımıyla işaretli noktaları delin, dübelleri takın ve metal klipsleri dubellere vidalayın bu arada metal kliplerin çıkıntılı yüzeyi perdeye bakacak şekilde ayarlanmalı.
 3. Zebra perdenin mekanizmalı yüzeyi bu metal klipslere geçirilerek işlem tamamlanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri