Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

23.11.2016
2.136

Küçük Salon Dekorasyonu Yaparken Bilinmesi Gerekenler. Küçük Salonları Ferahlatan Öneriler ve Beğeneceğinizi Düşündüğümüz Küçük Salon Dekorasyon Resimleri.

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük salon dekorasyonunda düzen sağlarken her ayrıntıyı düşünmelisiniz. Misafirleri ağırladığımız ve özel alan olarak kullandığımız salonlar hep özel, güzel ve düzenli olmak zorunda. Küçük salonlar yaşam alanınızın dar olması anlamına gelmektedir. Salonun duvarını başka bir odaya katma durumu yoksa, yapabileceğiniz en mantıklı şey yaşam alanınızı ferahlatacak tasarımlardan yararlanmak olmalı. Küçük salon dekorasyonu yaparken salonun ferah görünmesi için; duvar rengi, zemin dekorasyonu ve mobilyalar çok önemlidir. Vereceğimiz önerilerle salonunuzun daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Koltuk Takımı

Küçük salonlar için en ideal seçimlerden biri köşe koltuk takımlarıdır. Son yıllarda konforu ve güzelliği sayesinde tercih edilen köşe koltuklar küçük mekanları genişletmekte oldukça başarılıdır. Seçtiğiniz koltuk takımlarının rengi kemik, opak, bej, gri ve krem renklerde olursa küçük salonlarınız bu aydınlık renkler sayesinde daha geniş görünebilir. Mekana canlılık ve renk katmak için seçtiğiniz koltuk takımlarına iddialı renklerde minderler tasarlayarak salonunuzu hareketlendirebilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Duvar Rengi

Küçük salonlarda duvar rengi oldukça önemlidir. Tüm evin atmosferini etkileyen duvar renkleri ne kadar aydınlık ve açık tonlarda tercih edilirse salon ambiyansı o kadar rahatlatıcı hale gelir. Açık renkli duvar boyaları veya kağıtları salon dekorasyonu yaparken 2 farklı renkte de kullanılabilir. Örneğin çakıl taşı bir duvar kağıdı kullanacaksanız kolonlara veya kirişlere kül bulutu renginde duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Küçük ayrıntılar salon dekorasyonunun daha güzel görünmesine katkı sağlar.

Küçük Salon Dekorasyonunda Küçük Aksesuarlar

Küçük salonlarda kullanılan obje ve aksesuarlarında küçük olmasında fayda vardır. Büyük saksılar veya büyük dekoratif ürünler kullanmak mekanı daraltacağı ve hoş durmayacağı için küçük salonlarda tercih edilmez. Tabiî ki minik aksesurlardan kastımız küçücük biblolar değil ama saksınız, avizeniz, dekoratif sehpalarınız ne kadar mekana uygun olursa o kadar güzel görünür.

  modamelis Tesettür Giyim Kombinleri 2020

Küçük Salonlar İçin Perde ve Halı

Küçük salonlarınız için perde ve halı seçimine giderken salonunuzu bütünü ile ele alın. açıkların hakim olduğu ama biraz da koyu renk karışımı perde ve halı seçimine yönelirseniz; küçük salon dekorasyonu sırasında göz kamaştıran etkiler oluşturabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük salonlar için galerimizde verdiğimiz örneklerden ilham alarak sizde salonunuzu en güzel şekilde dekore edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri