Dekorasyon
Salon Dekorasyonu Galeri için tıklayın

Salon Dekorasyonu

07 Aralık 2016
Son Moda Salon Dekorasyonu Sayesinde Mükemmel Görünen Bir Salona Kavuşabilirsiniz. En Güzel Son Moda Salon Dekorasyon Örneklerini İnceleyin.

Salonun dekorasyonunu değiştirmeden önce sahip olmanız gereken bilgiler, ilerde pişman olmamanız için oldukça önemlidir. En çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan salon dekoru hem huzur vermeli hem de şık ve güzel görünmelidir. Salon dekorasyonu değiştirilirken tek bir açıdan değil bütünü ele almanız gerektiğini unutmamalısınız. Lakin güzel olan bir halı, yanlış seçilen mobilyalar ile uyumsuz ve kötü görünebilir.

Son Moda Salon Dekorasyonu Önerileri

Zemin: Salonda önemli bir ayrıntı zemin dekorudur. Alt zemin çoğu evde ya değişmez ya da bir kere değişir bu açıdan dikkatli seçilmesinde fayda vardır. Salonunuzun alt zemininde ne kullanmak istediğinize örneğin; fayans, laminant, halıflex, seramik veya beton tercih etmeden önce iyi düşünün. Son yıllarda en çok tercih edilen laminant parkeler hem temizlik hem hijyen hem de su geçirmeme özelliği sayesinde en çok tercih edilenler arasında.

Tavan: Salonlarda bu yıl en çok rastladığımız led aydınlatmalı asma tavanlar. Tavanlarda çok şık duran asma tavanlar tek renk olmalı. Kartonpiyer ve alçı ile birleşen asma tavan düşünüyorsanız havuzlu modellerden de çeşitliliklere bakabilirsiniz.

Duvar Rengi: Evet salon dahil tüm evde ilk dikkat çeken alan duvarlardır. Duvarlarda hangi rengi tercih edeceksiniz, duvar renginiz mobilya ve salonun bütünü ile uyumlu olacak mı dijital ortamda bakıp iyi karar verin. En çok tercih edilen duvar renkleri arasında çağıl, açık gri ve vazgeçilmez beyazın tonları vardır. Tek bir alana döşenen taş kaplama duvarlar uzun bir süre daha moda olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Mobilya: Salonlarda bu yıl en trend ürünler tek bir gümüşlük, duvar kaplamalı televizyon ünitesi ve köşe koltuklar tercih edilebilir. Salonunuzun ebatları ile bağlantılı tercih edeceğiniz mobilyalarınızın kullanışlı ve fonksiyonlu olması önemli. Örneğin tercih edeceğiniz mobilyanızda misafirlerinizi yatırabilmelisiniz de. Salonlarda tercih edilen orta sehpalar genellikle mozaik desenli ve farklı şekilli klasiklikten uzak tercih edilebilir. Zira her evde dikdörtgen şeklinde olan orta sehpalar siz papatya figüründe tercih edeceğiniz orta sehpa ile farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Perdeleriniz mobilyalarınıza oranla tek renk ya da hafif desenli modellerde olabilir. Halılarınızda perdelerinizde zıt veya takım halinde seçebilirsiniz. Yerlere laminant tercih ettiyseniz halılarınız sade ve küçük olmalı.

Aydınlatma: Aydınlatma artık aydınlatma olarak değil de aksesuar olarak tercih ediliyor. Tavanlarda ledler kullanılırken ayaklı lambalar ve lambaderler en çok tercih edilenlerden.

Aksesuar: Aksesuarlar döşemede en zevkli alandır. Aksesuarlar artık küçük biblolar yerine büyük ve gösterişli tercih ediliyor. Büyük aksesuarlarda tercih edilen vazolar ve farklı objeler salonun köşelerinde şık duruyor. Diğer yandan büyük çiçekler de salonunuzda oldukça şık duruyor.

Bu önerilerden sonra modern salon dekorasyonu örneklerini aşağıda yer alan galeriden inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku
Salon Dekorasyonu
PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ