Yandex
Ev Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

29.03.2020
9.042

Salon Dekorasyonun En ince Detaylarını 2018 Salon Dekorasyonu Modellerini Yayınladığımız Sitemiz İçerisinde İnceleyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu

Canlı ve hareketli renklerin hakim olduğu 2020 salon dekorasyonu içinde bir çok yeniliği beraberinde getirdi. Salonunuzu yenilemeye karar verdiyseniz dikkat edeceğiniz bir çok ayrıntı var. Odanın genişliği, şekli, kullanılmak istenen malzemeler ve dekorun tamamlayıcı objelere kadar bilmeniz gereken en ince detayları sizler için yazdık. Sizi en iyi şekilde yansıtan dizaynlara yönelmeniz, tarzınızı belirlemeniz, ergonomi ile aradığınız şıklığı yansıtmanız salon dekorasyonlarında en önemli detaylar.

Peki salon dekorasyon olarak nasıl olmalıdır? Küçük salon ile büyük salon dizaynı birbirinden çok farklı olacaktır. Salonun şekline göre yapacağınız yenilikler ve salon aksesuarları ile salona son şeklini vermek hayati öneme sahip.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

En çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan salon dekoru hem huzur vermeli hem de şık ve güzel görünmelidir. Salonda bütünlük sağlanmalı en ufak detaya kadar kullanılan mobilyalar, halı, perde ve hatta aksesuarlar bütünü tamamlayıcı etkiyle sahil olmalıdır.

Küçük salon dekorasyonların da aksesuar kullanılmazken, büyük salon dekorasyonları aksesuarlar açısından zengin tutulmalıdır. Küçük salonlarda açık renkler tercih edilmesi gerekirken büyük salonlarda herhangi bir renk kıstası olmadığı gibi 2-3 farklı renkle kombinasyon yapılması da mümkündür.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Bu tarz bir oturma odasına sahipseniz çok şanslısınız demektir. Dikdörtgen salonların dekorasyonu çok basit ve bol alternatifi vardır. Avangart tarzı, modern ve sofistike tarzı en iyi şekilde yansıtan bu salonlar. Bu mekanlarda sırasıyla koltuk takımları 3+3+1+1 seçerek tüm köşeleri en iyi şekilde değerlendirebilir, Tv ünitesinde 2.5-3 metre genişlikteki modellerden faydalanabilir, Zemin ve duvar dekorunda istediğiniz renkleri birlikte kullanabilirken, camlarınız için çarpıcı perde modelleri seçebilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu

Salonunuz uzunsa muhtemelen dar bir genişliğe sahip olacak ve düzensiz koyulan eşyalar salon içerisindeki hareketi kısıtlayacaktır. Eşyalar yerleştirilmeden önce salonun orta kısmında ideal bir yürüme alanı bırakılmalı daha sonra eşyalar bu alanın etrafına en iyi şekilde konumlandırılmadı. Burada hata yapmamak adına odanın uzunluğuna göre yürüme alanı L şeklinde de konumlandırılabilir. Odanın ortasında yürüme yolu 90 derecelik açıyla farklı bir tarafa yönlendirilebilir.

L Salon Dekorasyonu

L salonlar aslında en kullanışlı mekanlar olabilir. Yemek masası ve gümüşlük gibi ürünler 90 derecelik açının bir tarafına, mobilya, oturma grubu ve televizyon mekanı ise diğer tarafına konumlandırılarak tek bir alanda 2 odanın avantajlarından faydalanılır.

  Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Yuvarlak Salon Dekorasyonları

İşte en büyük sorunlara sebep olan mekanlardan olduğu gibi dekorasyonda en dikkat çekici salonlar bunlardır. Yeter ki nasıl dizayn edeceğinizi bilin. Yuvarlak mobilyalar veya en azından keskin hatları olmayan mobilyalar kullanılmalı, zemin kaplaması ne olursa olsun yuvarlak üç boyutlu bir halı odanın ortasına yerleştirilmeli. Daha sonra odanın büyüklüğüne göre L köşe koltuklar, yuvarlak orta sehpa ve etrafına yerleştirilen minderler hoş bir atmosfer oluşturacaktır. Televizyon kısmında ise ya alçıpan tv ünitesi tercih etmelisiniz yada ufak bir tv sehpası ile sonuca varmalısınız.

Salon Dekorasyonları Galerisi

Bu tavsiyelerimizin yanı sıra sizler için seçtiğimiz çarpıcı salon dekorasyon örneklerini aşağıda yer alan galeride inceleyebilir, tarzınıza uygun olan modeli hayata geçirebilirsiniz.

Son Moda Salon Dekorasyonu Önerileri

Zemin: Salonda önemli bir ayrıntı zemin dekorudur. Alt zemin çoğu evde ya değişmez ya da bir kere değişir bu açıdan dikkatli seçilmesinde fayda vardır. Salonunuzun alt zemininde ne kullanmak istediğinize örneğin; fayans, laminant, halıflex, seramik veya beton tercih etmeden önce iyi düşünün. Son yıllarda en çok tercih edilen laminant parkeler hem temizlik hem hijyen hem de su geçirmeme özelliği sayesinde en çok tercih edilenler arasında.

  Yeni Konsol Modelleri

Tavan: Salonlarda bu yıl en çok rastladığımız led aydınlatmalı asma tavanlar. Tavanlarda çok şık duran asma tavanlar tek renk olmalı. Kartonpiyer ve alçı ile birleşen asma tavan düşünüyorsanız havuzlu modellerden de çeşitliliklere bakabilirsiniz.

Duvar Rengi: Evet salon dahil tüm evde ilk dikkat çeken alan duvarlardır. Duvarlarda hangi rengi tercih edeceksiniz, duvar renginiz mobilya ve salonun bütünü ile uyumlu olacak mı dijital ortamda bakıp iyi karar verin. En çok tercih edilen duvar renkleri arasında çağıl, açık gri ve vazgeçilmez beyazın tonları vardır. Tek bir alana döşenen taş kaplama duvarlar uzun bir süre daha moda olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Mobilya: Salonlarda bu yıl en trend ürünler tek bir gümüşlük, duvar kaplamalı televizyon ünitesi ve köşe koltuklar tercih edilebilir. Salonunuzun ebatları ile bağlantılı tercih edeceğiniz mobilyalarınızın kullanışlı ve fonksiyonlu olması önemli. Örneğin tercih edeceğiniz mobilyanızda misafirlerinizi yatırabilmelisiniz de. Salonlarda tercih edilen orta sehpalar genellikle mozaik desenli ve farklı şekilli klasiklikten uzak tercih edilebilir. Zira her evde dikdörtgen şeklinde olan orta sehpalar siz papatya figüründe tercih edeceğiniz orta sehpa ile farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Perdeleriniz mobilyalarınıza oranla tek renk ya da hafif desenli modellerde olabilir. Halılarınızda perdelerinizde zıt veya takım halinde seçebilirsiniz. Yerlere laminant tercih ettiyseniz halılarınız sade ve küçük olmalı.

Aydınlatma: Aydınlatma artık aydınlatma olarak değil de aksesuar olarak tercih ediliyor. Tavanlarda ledler kullanılırken ayaklı lambalar ve lambaderler en çok tercih edilenlerden.

Aksesuar: Aksesuarlar döşemede en zevkli alandır. Aksesuarlar artık küçük biblolar yerine büyük ve gösterişli tercih ediliyor. Büyük aksesuarlarda tercih edilen vazolar ve farklı objeler salonun köşelerinde şık duruyor. Diğer yandan büyük çiçekler de salonunuzda oldukça şık duruyor.

  2020 Koltuk Takımı Modelleri
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Seyma dedi ki:

    Bence zemin olarak Laminat parkelerin yapılması daha uygun çünkü hem temizliği kolay hemde biz gibi çocuklu bayanların tehlikesi minimum seviyeye iniyor.

  2. Selçuk Tuna dedi ki:

    Bir ürününüzü begendik sizinle iletişime geçmek için telefon numaranızı bulamadık bize ulasirmisiniz

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri