Yandex
Ev Dekorasyonu

Genç Odası Tasarımları

26.12.2016
4.266

Büyüyen Ve Gelişen Çocuklarınıza Özel Genç Odası Tasarımları. Genç Odası Dekorasyonu İçin Özel Tasarımlar ve Çilek, İstikbal, Kelebek Genç Odası Takımları.

Genç Odası Tasarımları

Evinizin neşe kaynağı çocuklarınızın yaşam alanlarını düzenlemeye yardım edecek genç odası tasarımları. Çocuklarınız gibi Genç odası dekorasyonu da büyümeyi asla durdurmaz. Çocuğun büyümesine paralel olarak ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için odasında yeniliklere gitmeniz gerekecektir. Çocuklarınızın gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırladığımız özel genç odası tasarımlarından ilham alabilirsiniz. Dilerseniz bilinen markalar Çilek, İstikbal, Kelebek mobilya genç odası takımlarının hazır konseptlerinden seçim yapabilirsiniz. Genç odası dekorasyonunda mutlaka olması gerekenler ve en modern genç odası tasarım örneklerini konu sonunda yer alan galeriden inceleyebilirsiniz.

Çocuk Sayısına Göre Genç Odası Dekorasyonu

Evim şahane yapımcısı mimar Selim Yuhay bu konuda çocukları cinsiyetlerine göre ayırıyor ve genç odasında olması gereken özellikleri sıralıyor.

  1. İki kız çocuklu oda tasarımı: Kız çocuklarının ergenlik dönemlerinde aynı odayı paylaşmaları zorluk çıkarabilir. Kız çocuklarının odaları küçük dahi olsa iki giysi dolabı koyulmalıdır. Bu şekilde kıyafetlerle ilgili aralarındaki sürtüşmeleri en aza indirirsiniz. İki çocuk içinde kilitli çekmeceler olması ve bu çekmecelerin anahtarlarının kendilerine verilmesi onlara güvendiğinizin ve özel hayatları olduğunun göstergesi olacaktır.
  2. İki erkek çocuklu oda tasarımı: Erkek çocuklarında kıyafet sorunu kız çocuklarındaki gibi olmayacağı için ayrı elbise dolabı kullanıp kullanmamak size kalmış. Çocuklar ergenlik dönemindeyse ilgilendikleri bir spor veya hobileri varsa spor yapabilecekleri veya posterlerini asabilecekleri bir alan oluşturmanız iyi olabilir.
  3. Bir kız bir erkek çocuklu oda tasarımı: Ergenlik dönemine girilirken erkek ve kız çocuklarının ihtiyaçları çok farklıdır, erkek-kız kardeş çatışmaları ve ihtiyaçlarını düşünürsek çocukların odalarının ayrılması en sağlıklı yöntem. Eviniz ufak ve genç odalarını ayırma şansınız yoksa odayı ikiye ayırmalı ve ortak kullanım alanı dışında kalan kısımda çocukların kendilerine ait özel bölgeleri olmasını sağlayın.
  Çocuk Odası Ranza Modelleri

Genç Odası Dekorasyonunda Renk Seçimi

Genç odalarında sizin zevkinizi yansıtan renkler değil çocuğunuzun beğendiği renkler kullanılmalı. Genç odası tasarlanırken renk, model ve ihtiyaçlar konusunda siz karar vermemelisiniz, sadece yol göstermelisiniz. Mobilyalardan, dekorasyonun diğer ayrıntılarına kadar her şey, sizin belirlediğiniz bütçe doğrultusunda fakat tamamen çocuğun istekleri ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilmelidir. Dolap içerisinde düzenleyiciler kullanmak çocuğun kitap, cd ve hobi eşyalarının düzenini sağlar.

Markalara Göre Genç Odası Modelleri

İstikbal genç odası takımları: Kız ve erkek çocuklarınız için tam 11 farklı kreasyonu beğeninize sunan istikbalin genç odası modelleri. Gold, Trend, Vintage, Rally, Flora, Kayra, Caprice, Zenit, Arya, Seven ve Perla genç odası takımları

Kelebek genç odası takımları: Kelebek mobilya çocuklarınız için 8 farklı genç odası tasarımına sahip. İkorro kız, İkorro erkek, Beauty, Lidor, Angelic, Pols, Mixage ve Nigero serileri Kelebek mobilyanın Çocuk odalarınız için tasarladığı modellerdir.

Çilek genç odası modelleri: Çilek markası genç odalarında Romantic, Flora, Yakut, Trio, Dynamic, Royal, Active, Mocha Ve Sulan isimli 9 modele sahip. Bunun yanı sıra 8 çocuk odası, 14 arabalı yatak, 7 bebek odası ve bir çok tamamlayıcı ürüne sahip. Daha önce yazmış olduğumuz Çilek genç odası takımları konumuzdan Çilek markasının tüm konseptlerini görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri