Yandex
Ev Dekorasyonu

Erkek Genç Odası Modelleri

27.12.2016
3.010

Erkek Çocuklar için Tasarım Harikası Genç Odası Modeller. Erkek Genç Odaları ile Çocuklarınıza Rüya Gibi Bir Odanın Kapılarını Aralayabilirsiniz.

Erkek Genç Odası Modelleri

Çocuk odalarında düzen ve rahatlığı ön plana çıkarmak gerekiyor. Birde dizayn edilecek olan oda erkek genç odası ise düzeni sağlamak adına bol ve fonksiyonel dolaplar kullanmak gerekir. Erkek genç odası modelleri odanın genişliğine, erkek çocuk sayısına ve odada olması istenen özelliklere şekillendirilmelidir. Erkek çocuklar için genç odası dekorasyonu yapacaksa aşağıdaki püf noktalara özen göstermeli. Genç odası dekorasyonu yaparken izleyeceğiniz yollar ve size ilham kaynağı olacak genç odaları.

Erkek Genç Odaları Nasıl Düzenlenmeli?

Her şeyden önce kendi yatak odanızı değil çocuğunuzun odasının dizayn edileceğini unutmayın. Ders çalışırken, kitap okurken, bilgisayar karşısında veya arkadaşları geldiğinde evdeki vaktinin çocuğunu odasında geçirecek olan çocuğunuz veya çocuklarınızın odayı benimsemesi gerekir. Sizin zevk ve tercihlerinize göre düzenlenen bir oda çocuğunuzu mutlu etmeyebilir. Genç odası onların dünyası bu yüzden çocuklarınıza sormadan odaya aksesuar dahi almamalısınız.

  1. Kalite: Her mobilyada olduğu gibi çocuk odasında kullanılacak mobilyalarında belirti standartlara sahip olması gerekir. Her ne kadar gençler sürekli büyüseler de onlar için tasarlanan bir odanın en az 5 yıl ömrü olmalı. 5 yıl olmadan dağılan mobilyalar size ekstra külfet çıkarabilir bu yüzden MDF standarlarında ağaçlardan üretilen mobilyalar, duvarlarda ise su geçirmeyen kaplamalar veya silinebilir boyalar tercih edin.
  2. Genç erkeğin odası, odanın büyüklüğüne göre şekillendirilmeli. Örneğin 8 metrekareden küçük 2 erkek çocuğunuz varsa ranzalı sistemlere yönelinebilir, 6 metrekareden küçük odalarda ise katlanır, dolap arasına gizlenebilen yatakları düşünebilirsiniz.
  3. Bütçe: Ne kadarlık bir bütçeniz olduğunu ve isteklerin ne kadarını karşılayabildiğiniz önemlidir. Örneğin sadece mobilyalar değiştirilecekse ister özel tasarım olsun, ister hazır alınsın en az 4-5 bin tl gibi bir rakam gözden çıkarmak gerekir. 2.000TL’ye de genç odası bulabilirsiniz fakat burada kullanılan sunta veya suntalam gibi ahşaplar dayanıksız ve kısa ömürlüdür.
  4. Erkek genç odası dekorasyon aşamaları: Tüm oda değiştirilecek, asma tavan veya duvar kullanılacak, parkeler yenilenecekse ilk olarak tavandan başlanmalı. Tavandan sonra duvar dekorasyonu ve son olarak pencere ve zeminin düzenlenmesi gerekir. Bu odanın dekorasyon namına gerekli işlemler sırasıdır. Bunlardan sonra oda genişliğine göre mobilyalar ve çocuğunuzun ihtiyacına göre aksesuarlar seçilmelidir.
  5. Renk tercihi: Odanın dekorasyonu ne kadar güzel olursa olsun, şayet renkler konusunda çocuğunuz mutlu değilse yaptığınız tüm işlemler ve harcadığınız paralar boşa gitti demektir. Çocuklar bu yaşlarda aşırı renk takıntılı olabilir. Onu sevmediği renklerle çevrili bir odaya soktuğunuzda kendini hapishanede hissedebilir buda zamanla psikolojisinin bozulmasına dahi neden olabilir. Bu yüzden çocuğunuzun istediği renk ve desenlere yönelmeniz çok önemli.
  Bir Birinden Konforlu İstikbal Ranza Modelleri ve Fiyatları

Bu kadar ayrıntıdan sonra erkek genç odaları için en güzel örneklerin yer aldığı aşağıdaki resim galerisinden ilham alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri