Ev Dekorasyonu

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

05.01.2017
1.475

Yeni Doğan Çocuğunuz için Tasarlayabileceğiniz Erkek Bebek Odası Dekorasyonları. Oldukça Samimi, Sıcak, Ergonomik, Estetik Ve Modern Erkek Bebek Odaları

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Dünyaya ilk defa gözlerini açacak olan bebeğinizin doğum tarihi yaklaştıkça erkek bebek odası dekorasyonu size en fazla keyif veren uğraşlardan olacak. Araştırmalara başladığınız bu günlerde, yapmanız gereken öncelikli olarak mobilyaları sağlıklı ürünlerden seçmektir. Seçtiğiniz halı modeli, perde seçimi ve oyuncaklar erkek bebeklerin ilgi alanı olmalı ve bebeğinize zarar verici etkenleri bulunmayan aksesuar tasarımlarından seçilmelidir.

Erkek Bebek Odalarında Renk Seçimi 

Erkek bebek odası mavi, kız bebek odası ise genellikle pembe renktir. Alışılmış psikoloji ile ellerimizin gittiği mavi renk ile hemen dekore etmek isteriz. Fakat çağdaş yaşamda modern bir erkek bebek odası dizaynı istiyorsanız farklı renklere de yer vermenizde fayda var.

  1. Odanın hangi renk olacağına karar verirken mobilyalarında hesaba katılması gerekiyor. İlk erkek bebek odası mobilyalarının rengine ve modeline karar verin. Bebek odasının güzel görünmesini istiyorsanız renk uyumu es geçmemeniz gereken bir husustur.
  2. Kullanacağınız mobilyalar ve beşik renkli ise; duvarlarda beyaz, krem gibi açık ve sade tonlar tercih etmelisiniz. Aksine mobilyalarınız beyaz ve tonlarında ise duvarlar ve aksesuarlar canlı renklere sahip olmalı.
  3. Beyazın yoğunluğunda açık mavi veya turkuaz ile donatacağınız bir oda sıcak bir atmosfer oluşturur. Bu renklerin yanı sıra lila, yeşil, pastel renklere yönelebilir, renkli aksesuarlar ve krem rengi bir duvar dekorasyonu tercih edebilirsiniz.
  4. Erkek bebek odasında rengarenk kırlentler, dekoratif objeler, şirin ışıklandırmalar kullanırsanız, bebeğinizin odasını neşeli ve sıcak bir hale getirmiş olursunuz.
  5. Bebeğinizin duvarlarında dilerseniz 3 boyutlu duvar kağıtları kullanabilir. Fazla vaktiniz kalmadıysa var olan duvarın üzerine renkli harfler, yıldızlar, minik kahramanların posterleri, harika doğa manzaraları ile bebek odasının duvarını renklendirebilirsiniz. Bu tarz yöntemlerle tasarladığınız bebek odanızı ilerleyen zamanlarda çocuk odasına çevirmenizde çok kolay olacaktır.

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Sizde bebeğinizin odası için keçeler, dönenceler, yastıklar, çerçeveler ve hoş aydınlatmalar oluşturabilirsiniz.

  1. Bebek odası duvar süsü yapmak için ihtiyacınız olan bir kaç parça renkli keçe ve biraz elyaf. İlk olarak keçeleri yün, bulut gibi istediğiniz şekillerde kesin, içerisine elyaf doldurduktan sonra dikin ve ister odanın bir köşesinde duvar süsü olarak kullanın, isterseniz tavandan iple sarkıtarak dönence oluşturun.
  2. Bebek odası dekorasyonunda aydınlatmalar en önemli detaylardır. Bebeğinizin sürekli uyku halinde olacağı ve genellikle geceleri sizi uyandıracağını düşünürsek yeterli miktarda loş ışık kullanmalısınız. Aşırı ışıklandırma bebeğinizi rahatız ederken, çok az veya yetersiz ışıklandırmada gece bebeğinizin ihtiyaçlarını giderme konusunda size sorun çıkarabilir. Bu yüzden masa başı abajur, düşük ayarlı ayaklı abajur, duvar ve tavan LEDleri hem dekoratif hemde yeterli ışık sunacaktır.
  3. Yastıklar bebek odalarının olmaz olmazı. Anne ve bebeğin rahat etmesini sağlamalarının yanı sıra eğlenceli ve keyifli aksesuarın başında gelirler. Üstelik kendi imkanlarınızla dekoratif yastıklar yapmak hiç zor değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri