Ev Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

04.01.2017
1.643

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Yeni Doğan Kız Çocuğunun Odasını Sevimli ve Neşeli Şekle Getirmenizi Sağlayan Kız Bebek Odası Dekorasyonları.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Kız bebek odası: Bebekler emeklemeye başlayana kadar neredeyse tüm vakitlerini odalarında geçirirler. Ebeveynlerinde, bebeklerin başından ayrılmadıklarını düşündüğümüzde bebek odaları hem bebeğiniz için hem de sizin için rahat ve konforlu olmalıdır. Kız çocukları için en çok kullanılan pembe ve mor renk dışında mavi, yeşil ve turkuaz renklerde aksesuarlarda kullanılarak odada hoş bir dekor sağlanabilir.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

 1. Bebekleriniz iki aydan sonra etrafı gözlemleyerek incelemeye başlar. Bu nedenle yattığı yerden görebileceği ve inceleyebileceği aksesuarlar odasında bulunması, duvarlarda dikkatini çekecek tablolar bulundurulmalıdır.
 2. Bebek yataklarında olmazsa olmaz etkenlerden biri de korumalıklardır. Korumalıklar bebeğiniz hareket etmeye başladığında ve dönme yeteneği geliştiğinde bu korumalıklar düşmesini engeller. Bebeğiniz ayağa kalktığında bile korumalıklar yüksek olmalıdır.
 3. Büyüyebilen yataklardan seçilmesi çok çabuk büyüyen bebekleriniz için idealdir. Beş yaşına kadar kullanılabilen bu yataklar çekmeceli ve alt açma düzeneğinin bulunması ile fonksiyonel etkiye sahiptir.
 4. Doğal masif mobilyalardan üretilen bebek yatakları tercih edin. Hem sağlık açısından kaliteli olan bu yataklar bebeğinizin sağlığını etkilemez ve gelişimini olumlu yönde etkiler.
 5. Kız bebek odalarında illa pembe renk kullanacaksınız diye bir şey yok. Pembe rengin birleştirileceği camgöbeği mavisi, turkuaz, yeşil ve leylak renkleri de bebek odaları için ideal renkler arasındadır.

Kız Bebek Odasında Aydınlatma Nasıl Olmalı?

 1. Bebek odalarında aydınlatmalar yapılırken dikkat edilmesi gereken ufak ayrıntılar vardır.
 2. Bebek odalarında ampul direk bebeğin gözüne gelmemeli ya duvara ya da tavana doğru dekore edilmelidir. Bebeğin genellikle sırt üstü yattıklarını düşünürsek tavana düşünülen aydınlatmalar bebeğin gözüne zarar verebilir.
 3. Genellikle tavan aydınlatması odanın ortasına yapılır. Böyle bir oda dekorunda yatağı odanın ortasında değil de köşelere dizayn etmek bu yönde mantıklı olandır.
 4. Bebek odaları için dizayn edilen aydınlatmalar genellikle kapalı armatürlere sahiptir. Siz bebek odalarınız için başka avize modellerini tercih ediyorsanız yatağın direk aydınlatmanın altında olmasına izin vermeyin.
 5. Çok farklı dizaynlarda imal edilen bebek avizeleri, kristal taşlı, çevresi tüylü, Disney kahramanlı ya da modern içeriklere göre seçilebilir.
 6. Düşük bir ışık sistemi kullanılması önerilen bebek odalarında, aplikler tavanı aydınlatmalı abajurlarda yere doğru döndürülerek ışık koordineli şekilde yayılmalıdır.

Bebek Odası Halısı Nasıl Olmalı?

 1. Bebek odaları için halı alırken ebatları küçük seçmekte fayda vardır. Küçük halıların temizliği daha kolaydır ve daha az tozu içinde barındırır.
 2. En çok tavsiye edilen halı modelleri antialerjik halılardır. Parke olan yer zemininde kullanacağınız antialerjik halılar küçük parçalardan oluşursa sık temizlik sağlar.
 3. Kız bebek odaları için krem, fildişi, pembe, mor, yeşil, mavi ve lila rengi kullanılabilirken oda dekoruna göre farklı tonlarda elbette ki tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri