Yandex
Ev Dekorasyonu

Dekoratif Mutfak Saatleri

21.12.2016
2.584

Dekoratif Mutfak Saatleri; Yemek Veya Tatlı Yaparken Zamanı Takip Etmenizi, Diğer Zamanlarda İse Mutfağınızı Süsleyen Şık Aksesuarlardır.

Dekoratif Mutfak Saatleri

Dekoratif saatler sadece evin salonunda değil mutfaklarda da şık aksesuarlar olarak tercih ediliyorlar. Zaman, mutfakta geçen süre olunca çok daha fazla önem kazanır. Akşam yemeği yetiştirilmesi fırına atılan kekin süresi gibi durumlarda saate çok ihtiyaç duyulur. Dekoratif mutfak saatleri böyle durumda zamanı takip etmenizi sağlarken, aynı zamanda mutfağa güzellik katan aksesuarlardır. Öncelikle mutfaklarınız için saat seçerken, saatin rengi ve yapısı dekorla uyum sağlanması için ekstra dikkat edilmelidir.

Dekoratif Mutfak Saati Nasıl Seçilmeli?

Son yıllarda çok fazla gelişim sağlayan dekorasyon ürünleri, kişiye özel tasarımları ile mutfaklarda da boy göstermeye başladı. Saatin etrafında önemli tarihi bir yeri veya adınızı geçirirken istediğiniz renk ve dizaynda özel üretimlere sahip olmak elinizde.

 1. Kırmızı mutfak dolaplarına tercih edilen mavi renkte bir mutfak duvar saati uyumda güzelliği bozarken dekorda mavi varsa bütünlük de sağlayabilir.
 2. Mutfak duvarlarında saatleri her zaman göreceğiniz bir alana konuşlandırmalısınız. Sık, sık baktığınız saatler bakış açınızı zorlamamalı iş yaparken görebileceğiniz yere konumlanmalıdır.
 3. Dekorasyonda büyük yer edinen mutfak saatlerinde eğlenceli figürleri seçebilirken , ağır olarak işlenen gümüş renklerde modellerden de faydalanabilirsiniz.
 4. Mutfaklarda dekoratif amaçlı da kullanılan saatler dekora uygun formlarda seçilirse çok daha şık görünür.
 5. Lake dolaplara sahipseniz parlak saatlerden faydalanabilir ahşap renklerinin hakim olduğu mutfak dekoruna sahipseniz eskitme model mutfak duvar saatlerini kullanabilirsiniz.
 6. Pilli, kuvars veya mekanik olan dekoratif mutfak saatlerinden, dayanıklı ve zevkinize hitap eden modelleri seçerek mutfağınızı süsleyebilirsiniz.
 7. Retro, rüstik, modern veya country tarzı saatlerden dekorunuza en çok yakışacak olanı seçerek dekorunuzu daha da güzelleştirebilirsiniz.
 8. Klasik mutfak dolaplarına ve dekoruna sahipseniz tercih etmeniz gereken saat modelleri metal olanlardır.
 9. Alaturka tarzında veya avangard mutfak modellerine sahipseniz taşlı mutfak saatlerine yönelebilir ya da ahşap tasarımlara uygun masif işlemelere sahip modellere yönelebilirsiniz.
 10. Büyük mutfaklarda çok küçük bir duvar saati nasıl kötü bir görünüm sunarsa küçük mutfaklarda da kocaman bir duvar saatine gerek yoktur. Alanın karesine uygun duvar saatleri seçmek dekorunda şık durmasını sağlar.
 11. Amerikan mutfak dekorasyonu uygulanan, salon ile bütünlenmiş bir mutfağa sahipseniz saatinizin hem salondan hem de mutfaktan rahatça görünebilecek alana sabitlenmesi gerekir.
  En Yeni Balkon Aksesuarları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri