Yandex
Ev Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

17.12.2016
1.931

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri İle Hayallerinizde Mutfağa Sahip Olabilirsiniz. Küçük ve Büyük Amerikan Mutfakların Özellikleri Ve Resimleri.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Amerikan mutfaklar denildiğinde aklınıza büyük gösterişli mutfaklar gelmesin. Her mekana tasarlanabilecek Amerikan mutfak dekorasyonları, ihtiyaca göre küçük, mutfağın elverişli durumuna göre büyük ebatlara sahip olabilir. Modern ve şık mutfaklara sahip olmayan isteyenlerin ilk tercihlerinden olan bu Amerikan mutfaklar güzel görünümlerinin yanı sıra; mutfak araç gereçlerini saklamak için bol dolap, tezgah için esktra alan sağlamak gibi fonksiyonel özelliklere sahiptirler.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu da Önemli Ayrıntılar

Genel görünüm: ankastreler, lüks aksamlar ve gösterişli aksesuarlar ile birçok bayanın hayallerini süslüyor. Dağınıklığın toplanmasında kurtarıcı olarak görülen ada mutfaklar birçok depolama alanı ve yer tasarrufu yaptığı içinde son yıllarda mimarlar tarafından çok tercih edilen modellerden.

Saklama alanı: Geniş ve yayılımcı mutfak olarak bilinen bu dizaynlar da saklama alanlarını bol yaptırmanız önemlidir. Ada tezgahının altı buna son derece elverişlidir.

Aksesuar: Ada mutfak dekorunda dikkat edilen ilk ayrıntılardan biri kesinlikle aksesuarlardır. Aksesuar derken süs eşyalarından bahsetmiyoruz. Ankastreler, dolap içi bölmeleri, dolap kapaklarında yavaşlatma mekanizmaları ve köşelere uygulanan yuvarlak hatlar. Bunların hepsi ada mutfak dekorunda dikkat edilmesi ve ayrıntıya inilmesi gereken objelerdir.

Amerikan Mutfakta Kullanılan Malzemeler: En çok kullanılan malzemeler arasında ağaç, mdf ve suntadır. Mdf yapıdaki malzemeler suntaya oranla daha sağlamdır. Nemli ortamlarda daha kullanışlı olan mdf’ler lifli yapıları sayesinde kullanım ömrü 15 yıla kadar yükselebilir. Dolap kapaklarınızı parlak düşünüyorsanız mdf mobilyalar bu iş için oldukça elverişli malzemelerdir. Suntalam ise daha ucuz olduğu için tercih sebepleri arasındadır. 10 yıl ömürleri olmasına rağmen vida ve benzeri ayrıntılarda daha dayanıklıdır. Ahşap ise hem lüx hem de dayanıklılık yönünden mdf ve suntalama fark atar. Dolap kapaklarında kullanılması sağlıklı görülen doğal ahşap boyanmadığı hali ile yıllarca dayanır, öyle ki siz sıkılmadığınız sürece asla eskimez.

Renk tercihi nasıl olmalı? Pratik bir mutfağa sahip olmak tek başına yeterli gelmeyebilir. Ferah, havadar ve iç açıcı renkler tercih etmeniz önemli. Beyaz, krem, bej gibi açık renklerin yanı sıra; yaz güneşi, pudra pembesi, gül kurusu gibi açık ve pastel renklerden faydalanabilirsiniz.

  Tezgah Arası Fayans Modelleri

Malzeme, renk ve tarz seçiminden sonra dikkat etmeniz gereken en önemli detay, işi hakkıyla verebilecek bir usta ile anlaşmak olmalıdır. Bir kaç usta ile görüşün, teslim süresi, kullanılacak malzemeler ve fiyat hakkında bilgi aldıktan sonra ihtiyaçlarınızı cevap veren bir usta ile anlaşın. Eğer bütçeniz ile ilgili fazla sıkıntınız yoksa bu işleri profesyonel manada yapan mimarlık firmaları işinizi görecektir.

Sizler için seçtiğimiz; En güzel Amerikan mutfak dekorasyonu çeşitlerini incelemek fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri