Yandex
Ev Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

25.12.2016
4.305

Sahip Olmak İsteyeceğiniz En Güzel Banyo Dekorasyonları. Modern Banyo Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gereken Ayrıntılar Ve Lüks Banyo Tasarım Resimleri.

Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonuna lavabolar, küvetler, banyo dolapları ve aksesuarlar şekil verir. İtalyan tasarımların şıklığı, Amerikan tasarımların modern görünümü ve doğunun otantikliğine sahip, gördüğünüz anda sizi cezbedecek 18 lüks banyo dekorasyonunu örneğini galerimize ekledik. İster kırmızı, lila, siyah ren olsun, ister saf beyaz veya lake kaplama olsun ne tür bir banyo ararsanız arayın galerimizde mutlaka beğeneceğiniz bir kaç model bulacaksınız.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizin salon ve mutfağından sonra en fazla görülen alan olan banyoların tasarımında genişlik istediğiniz tasarım açısından en önemli etken durumunda.

  • 6 metre kareden küçük banyo dekorasyonu: Suya dayanıklı parke kullanılmamalıdır, küçük kareli fayanslar tercih edilmeli böylelikle banyonun daha büyük olduğu izlenimi oluşturulmalıdır. Duvarlar ve tavan için açık renk beyaz veya krem boyalar tercih edilmeli. Banyoya küvet veya jakuzi konulmamalı, bunun yerine minik bir duş teknesi ve kabin yerinde olacaktır.
  • 6-10 metre kare banyo dekorasyonu: Alanı 6 metrekareye yakınsa yine duvarlarda ve zeminde açık renk tercih edilmesi gerekir, 10 metrekareye yakın durumda sudan etkilenmeyen açık renk ahşap parkeler tercih edilebilir. Banyo dolabı kısmında bu yüklükteki banyolar için hazır tasarımlar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız renkler ahşap frize veya hare çizgili tasarımlardan olabileceği gibi pastel renkli dolaplarda kullanım için yerinde kararlar olabilir.
  • 10 metre kareden büyük banyo dekorasyonları:  Geniş alan avantajı ile duvarlarda 3 boyutlu resimler, ahşap kaplamalar zemin ve tavanla birleştirilebilir. Dolap kısmında duvarların rengi açık ise siyah kaplama dolaplar dahi kullanabilirsiniz. Büyük banyolarda küvet veya jakuzi kullanımı sorun teşkil etmese de yine alanı fazla boğmamak adına köşe kısımlar yerinde bir karar olacaktır.

Tasarım seçimi: Modern, post modern, klasik, neoklasik, avangart, sofistike, otantik, rustik, eklektik veya vintage hangisi sizin seçiminiz olursa olsun bu tarzların kendini en iyi şekilde göstermesi için 10 metrekare üzeri bir banyoya ihtiyacınız olacaktır. 10 metrekareden küçük yapılar için klasik, modern veya sade tasarımlar güzel görünür. Eskiden çini vazoları duvarlara süs vermesi adına tercih ederdik, şuanda böyle bir hata yapmamalısınız. Ahşap görünümler, modern çizgili veya 3D duvar kağıtları bunun yanı sıra su geçirmeyen parke veya dayanıklı alıçıpanlar tercih edilmeli.

  Vintage Banyo Dekorasyonları

Banyo Dekorasyonlarında Aksesuar Seçimi

  1. Banyonu güneş alıyorsa organik görünüm için canlı çiçekler, zeminde belirli noktalarda toprak ve çakıl taşlarına ayrılan bölümler oluşturabilir.
  2. Ruhunuzu dinlendirmek veya romantik bir atmosfer oluşturmak için dekoratif mumlardan yararlanabilirsiniz.
  3. Banyolarda dekoratif keskin hatlara sahip aynalar oldukça estetik durur, ayrıca ayna altlığı ve çapraz aynalarda güzel bir seçimdir.
  4. Ayna kenarlarında desenli minik tas veya bardaklar diş fırçası ve macunu koyma alanınız olabilir.
  5. Lavabo üzerinde dekoratif sabunluk veya sıvı sabun kabı kullanırken bu objelerin, banyodaki diğer aksesuarlarla uyumlu olması gerekir.

Banyoda kullandığınız tuvalet evinizin genel dekorasyonunun önemli bir parçası olarak görmeyebilirsiniz. Aslında genele baktığınızda, misafirlerinizin genellikle en az bir kez ziyaret ettikleri banyolarda kullanılan tuvalet bu alanın dekorasyonunda önemli bir parçadır. Banyo dolapları, küvet, duvar, zemin ve tavan dekorasyonu son derece önemli diğer ayrıntılardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri