Yandex
Ev Dekorasyonu

En Güzel Banyo Dolapları

29.11.2016
2.652

Banyo Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Modern, Klasik, Zarif, Ahşap Kaplama En Güzel Banyo Dolapları. Banyo Dolabı Yaptırırken Dikkat Edilecekler.

En Güzel Banyo Dolapları

En güzel banyo dolapları banyoların daha ferah olmasını sağlayarak mekana şıklık ve ferahlık verir. Günlük rutin bakımlarımızı gerçekleştirdiğimiz banyoların fonksiyonel olarak kullanılmasında, duvar zemin dekorasyonlarını tamamlaması açısından son derece önemlidir. Dolaplar banyo içerisinde kullanılan duvar aynası ile kombine edildiklerinde daha şık ve zarif görünürler. İç açıcı, kullanışlı banyolara sahip olmanın temeli olan banyo dolaplarında 8 önemli detay.

Banyo Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En güzel banyo dolaplarına sahip olmak hiç zor değil aşağıda yer alan 8 detaya dikkat etmeniz yeterli.

  1. Banyo dolaplarında tüm aile bireylerinin kişisel eşyaları bulunur. Ortak bir kullanım alana sahip olduğu için kullanım rahatlığı olmalı ve saklama alanı fazla olmalıdır. şıklıkla birleşen banyo dolaplarınızı konforlu yaptırmaya özen göstermelisiniz.
  2. Banyo dolabı yaptırırken havlu alanı için geniş, aksesuar alanı için daha minimal ve bakım ürünleri için gözleri bulunan dolap içi tasarımlardan tercih edebilirsiniz. Bu sayede banyo dolapları ihtiyacınızı karşılayarak küçük olan banyo ürünlerinizin dağınık görünümünü önler.
  3. Lavabo altlarında da mutlaka dolap yaptırılmalıdır. Lavabo tezgahın da bütün olarak yaptırılan dolaplar kullanım kolaylığı sağlayarak banyolarda dekoratif ve şık durur. Bu banyo dolaplarında orta alanı bütünü ile ayna ile kapladığınızda da harika görünüm yakalanıyor.
  4. Banyo dolapları sadece lavabonun olduğu alanda dizayn edilecek diye bir kural yoktur. Büyük banyolarda karşılıklı banyo dolapları yaptırabilirken kısalı uzunlu dolaplarla banyolarda mükemmel bir etki sağlanabilir.
  5. Banyoda tercih edilecek dolap mobilyaları neme ve suya kesinlikle dayanıklı olmalıdır. bol buhar oluşturan bu alanlarda dayanıksız dolaplar zamanla kabararak güzelliğini yitirir.
  6. Banyolarda en güzel gösteren dolap kapakları kapaklı modeller olsa da toka, takı, makyaj ürünleri ve cilt bakım ürünlerinin bol olması yönünden çekmeceli dolaplar tercih edilmelidir. Bu sayede düzen ve tertip banyoda daha rahat sağlanır.
  7. Banyo dolaplarında en çok tercih edilen kahve ve tonlarıdır. Siz banyo dolabı yaptırırken bütünü ele alarak tasarlamalı fayans ve yer zemini ile uyum yakalamalısınız.
  8. Açık renkli banyo dolapları ferah banyoları tercih edenlerin seçimi olmalıdır. Açık renklerde banyo dolapları kiri çabuk gösteriyor diyorsanız ustanızı bu yönde bilgilendirerek leke göstermeyen mobilyalardan tercih etmelisiniz.
  Banyo Farklı Fayans Modelleri ve Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri