Yandex
Ev Dekorasyonu

Yuvarlak Masa Modelleri ve Çeşitleri

19.09.2020
46
Yuvarlak Masa Modelleri ve Çeşitleri

Yuvarlak masa modelleri ve çeşitleri, değişen stil ve tasarımlarda yine değişen renk ve malzemelerde karşımıza çıkıyor. Son dönemlerin ise en çok tercih edilen modellerinden bir tanesi…

Ailenizin toplanıp bir araya geldiği ve yemeklerini yediği, kimi zaman da hoş sohbetler ettiği yer şüphesiz ki bu yemek masalarıdır. Yemek masalarında bazen yemekler yenir, bazen sohbetler edilir, bazen ise klişe ama vazgeçilmez eğlencesi olan oyunlar oynanır. Bu anlamda masalar, evin göz bebekleridir. Dolayısıyla hem dekorasyonunuza hem kullanım amacınıza hem de zevkinize uygun bir masa seçimi yapmanız önemlidir. Bu açıdan ise evlerin odaları çoğu zaman kare biçiminde olduğundan dolayı en fazla tercih edilen model ise bu yuvarlak masa modelleri ve çeşitleri olur!

Nasıl Yuvarlak Masa Tercih Etmeliyiz?

Nasıl yuvarlak masa tercih etmeliyiz? Siyah, beyaz, krem, kahve gibi renkler, bu masa modelleri için en fazla tercih sebebi olan renkler arasında yerini alır. Bu renklerle beraber eskitme diye bahsedilen modelin tercih edilmesi de her gün daha çok artmaktadır. Ayrıca yuvarlak masa modellerinin bazılarında gizli olan bölmeler bulunur ve kullanışlı olması bakımından böyle bir yuvarlak masa da tercih edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak; yuvarlak modelde masalar tercih edilirken genelde büyük odalarda kullanımı tercih edilir. Ancak eğer çok kalabalık bir aileden bahsediyorsak o zaman dikdörtgen masa modellerine de bakmanızı tavsiye ederiz. Çok fazla sayıda kişi, bu masada kendine yer bulabilir ve kullanışlı olur.

Moda Olan Yuvarlak Masa Modelleri ve Çeşitleri

Moda olan yuvarlak masa modelleri ve çeşitleri, popüler seçeneklerden biri olarak sık kullanılmaya başlanmıştır. Masa modelleri arasında yuvarlaktan dikdörtgene, ovalden kareye kadar pek çok çeşitten bahsedebiliriz. Bu anlamda mevcut alanın büyüklüğü ve şekli düşünülmeli, ona göre yuvarlak masa tercih edilmelidir. Genelde büyük alana sahip yemek odaları veya uzun yemek masalarına müsait ortamlar için dikdörtgen formdaki masalar tercih edilir.

  İstikbal Yemek Odası Takımları

Ancak yuvarlak formdaki masa modelleri, kare biçimdeki salonlar açısından ideal olacaktır. Bu sayede yaşam alanının da çok daha işlevsel biçimde kullanmış olursunuz. Ayrıca ortama bu yuvarlak model masalar ise şıklık da katmış olursunuz. Genelde bu masalar için tasarlanmış ayak modelleri, çok farklı olması ile dikkat çeker. Demir ya da metal ayaklı oldukça modern bir görünüme sahiplerdir. Bunların yanı sıra bol işlemesi olan rüstik ayaklı ya da tahta ayaklı masalar da mevcuttur. Bu yuvarlak masalar da ortama değişik bir görünüm getirir ve evin tarz ile stilini belirler. Bu anlamda son zamanların en popüler ve en moda olan yuvarlak masalarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri