Ev Dekorasyonu

Yeşil Mutfak Dekorasyonları

05.02.2019
324
Yeşil Mutfak Dekorasyonları

Hepimizin alışageldiği kahverengi dolaplar, krem parkeli duvarlar ve beyaz mutfak mermerleri artık yerini çeşitli renk ve konseptli mutfağa bırakıyor. Özellikle tahta mutfak malzemeleriyle uyumlu bir görüntü çizdikleri için yeşil mutfak dekorasyonları çok tercih ediliyor. Eğer siz de mutfağınızda yeşil dokunuşlar istiyorsanız hareketli kaseler kullanabilirsiniz. Kaselerin içine güzel koku yayması için nane gibi bitkileri ya da sık kullandığınız limon gibi malzemeleri koyabilirsiniz. Kıvrımlı cam bir kasenin içine yeşil elma da koyabilirsiniz. Küçük gibi görünse de mutfağınızın havasını değiştirecektir.

Yeşil Mutfak Dolapları

Mutfağınızı yeşil mutfak dekorasyonları ile dizayn etmek istiyorsanız, duvarı yeşile boyamak tek yol değil. Beyaz ya da krem rengine boyanmış bir duvarla, mat yeşil mutfak dolaplarını kullanırsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız. Küçük renkli mutfaklarda koyu renkli dolaplar mutfağı küçük ve karanlık göstereceğinden, eğer mutfağınız küçükse daha açık yeşilli ve parlak dolaplar kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak parlak dolapların temizlenmesinin zor olduğunu unutmamak gerekir. Mutfağınızı daha fazla aydınlatmak için dolaplarda küçük led ışıklar kullanabilirsiniz.

Mutfağınızın boyutu fark etmeksizin olabildiğince dolap olması her zaman kullanışlı olacaktır. Dolaplarınızın yarısını yeşil yarısını farklı renk seçebilirsiniz. Örneğin yeşil ve gri dolaplar çok uyumlu olabilir. Mutfak tasarımının kalanını da buna göre şekillendirmek önemli. Örneğin bu mutfağa halı olarak gri ve yeşille kombinlenmiş çizgili bir kilim kullanmak hem uyum sağlar hem de mutfağınıza modern bir dokunuş sağlar. Yeşil mutfak dolaplarıyla açık renkli tahta dolapları kullanabilirsiniz. Yeşil mutfak dolaplarıyla açık renkli mutfak mermerleri kullanırsanız mutfağınız daha ferah görülecektir.

Yeşil Dekoratif Mutfak Eşyaları

Mutfağınızda yeşil dokunuşlar görmek istiyorsanız dekoratif eşyaları ya da bitkileri kullanabilirsiniz. Camın önüne koyacağınız kekik gibi küçük saksı bitkilerini hem taze olarak yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Bunun dışında yapraklı duvar stickerları da kullanabilirsiniz. Perdelerinizi de yeşil seçebilirsiniz. Her ne kadar uzun perdeler güzel görünse de mutfak için kısa ve açık renkli bir perde seçilebilir. Kolay yıkanan ve koyu yeşil bir halı da kullanabilirsiniz.

Country Yeşil Mutfak Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri