Ev Dekorasyonu

Yeşil Genç Odası Dekorasyonu

14.07.2020
17
Yeşil Genç Odası Dekorasyonu

Yeşil genç odası dekorasyon fikirleri ile gençlere harika bir mekân kurgulanabilir. Yeşil rengin 8 ila 16 yaş ara gurubu olan gençlerde etkisi psikolojik olarak büyüktür. Yeşilin rengin önerilme nedeni çocukların kendilerini en iyi ifade ettikleri renkler arasında ilk sırada oluşudur. Mahremiyet koruması ve uyku, çalışma ve dinlenme için gençlerin kullanacağı bu alanın, gençlerin ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre düzenlenmesi gerekmektedir.  Yeşil genç odası dekorasyonu için fikirler ararken öncelik, genç olan çocuğun ihtiyaçları ve ilgi alanların iyi tespit etmek olmalıdır. Örneğin ders çalışma alışkanlıkları, konfor seçimleri, alışkanlıkları ve hobilerini göz önünde bulundurulmalıdır. Yaşamın önemli bir dönüm noktasında olan gençler için vakitlerinin çoğunu geçirecekleri odaları son derece önemlidir.

Gençlerin tüm zamanlarını aynı yerde geçirdiği odalardan ziyade uyumak için gittikleri odalar ile diğer odaların ayrı olması daha doğrudur. Günümüzde sadece yatak ve elbise dolabının olduğu genelde çalışma masası, kitaplık gibi uyku

Yeşil Genç Odası Dekorasyonu

  • Renk seçimleri yaparken de farklı ihtiyaçlara hitap edecek kurgular yapabilmesi gerekmektedir. Yeşil genç odası dekorasyonu için duvar olarak yeşilin koyu ve açık tonlarını birlikte kullanmak mümkündür.
  • Uyku, ders çalışma ve hobileri gibi tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla yapabileceği alanı kurgularken farklı çözümler yarata bilinmektedir.
  • Odada bulunan ihtiyaç niteliğine bakarak geniş olması halinde lambader ya da küçük olması durumunda duvar arası ışıklar tercih edilebilir. Genç odasını iyi aydınlatacak sarkıt bir lamba, çalışma lambası ve uykuya hazırlık yapması için bir aplik ya da abajura da yer verebilir verilebilir.
  • Yeşil genç odası dekorasyonu yaparken gencin hobi ve ilgi alanlarını odanın temasında kullanılabilir. Örneğin sevdiği bir oyun ya da film figürleri, ilgilendiği sporu çağrıştıracak objeler, sevdiği müzik grubunun afişleri gibi detaylar eklenebilir.
  • Aynı zamanda hazır satılan genç odası modelleri de işleri daha kolay hale getirecektir. Günümüzde pek çok marka, mobilyaları ayrı olarak satmaktadır. Bu nedenle genç odasını takım olarak alabilir ya da ayrı ayrı da fikirler oluşturulabilir.
  • Odanın metrekaresine uygun çözümler için de kalitesine güvenilen bir marangozdan yardım alınabilir.
  • Odanın ambiyansı için aksesuar seçimleri de odada küçük ama güçlü etkiler yapacaktır.
  Genç Odası Dekorasyonu

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri