Ev Dekorasyonu

Yeni Trend Koltuk Modelleri

27.02.2020
160
Yeni Trend Koltuk Modelleri

Trend, bir döneme damgasını vuran bulunduğunuz o yılın, o anın modasını yansıtan bir kelimedir. Trendler her yıl değişiklik gösterebilir. Ev dekorasyonunda, modada ya da aksesuarlarda. Her alanda o yılın hangi ürünü moda ise çoğunlukla o tercih edilir. Ancak moda ile trend arasında birkaç farklılık vardır. Moda genel anlamda o yıla damga vuran ürünleri ele alır, trend ise ürünlerin renkleri ya da modelleri üzerinde durur. Örneğin bu sene jeanler moda olurken yırtık jeanler bu senenin trendi olarak gösterilebilir. Genelikle modanın biraz daha özel kısmına inildiğinde trende ulaşmış oluyoruz. Giyim sektöründeki ürünlerin moda ve trend olmasının yanı sıra ev dekorasyonunda da birçok ürün neredeyse her yıl değişmesiyle birlikte moda ve trendi baştan yaratabiliyor. Çoğunlukla bu değişim salon ve mutfakta kendini gösteriyor. İsterseniz biraz salon dekorasyonundaki yeni trend koltuk modellerinden bahsedelim.

Salon dekorasyonunda son yıllarda çok fazla değişimler yaşanmaya başladı. Yeni tasarımlar, farklı fikirler sayesinde her geçen gün daha güzel dekorasyonlar görüyoruz. Bu odalarda dekorasyonu gösteren tabi ki kullanılan eşyalar ve renkler oluyor. Koltuğun renginden ya da modelinden tutunda tavana asılan avizeye kadar her şey salonu görsel anlamda çok etkiliyor. Ama en çok etkileyen aslında mobilya diyebiliriz, daha doğrusu koltuklar. Salonun neredeyse bütün alanını kapladığı için ilk başta göze çarpan onlar oluyor. Yeni trend koltuk modelleri salona bambaşka bir hava katıyor. Renkleri ve farklı tarzları ile son zamanlarda salon dekorasyonunun vazgeçilmezi haline geldi diyebiliriz. Bakalım bu yeni trend koltuk modelleri nelermiş.?

Yeni Trend Koltuk Modelleri Nelerdir?

Ev dekorasyonunda çoğunlukla kendini gösteren eşyalar ön planda oluyor. Örnek verecek olursak, salonda daha çok kendini gösteren ürün her zaman koltuklardır. Farklı model, desen ve renklerde görebileceğiniz birçok koltuk tarzı vardır. Her sene moda  ve trendlerin değişmesi ev dekorasyonunu da etkilediği için neredeyse her üründe yeni tasarımlar çıkmaya başladı. Buna tabi ki koltuklar da dahil. Yeni trend koltuk modelleri her zevke ve tarza uygun şekilde tasarlanmış. Yani ev dekorasyonunuz nasılsa ona uygun koltuk bulmanız artık çok kolay. Country, iskandinav, modern, klasik, avangart ya da bohem. Hangi salon tarzına sahipseniz bu yeni trend koltuk modelleri ona uyum sağlar.

Son zamanlarda koltuk modellerinde çok fazla değişiklik olduğundan bahsetmiştik. Örneğin chester koltuk modelleri yeni trendler arasına girdi diyebiliriz. Sade bir dekorasyona sahip olan evi olduğundan daha gösterişli ve şık gösteriyor. Chester koltukların yanı sıra josephine, track arm, lawson ya da endüstriyel tasarımlar da yeni trend koltuk modelleri arasında diyebiliriz. Unutmadan söyleyelim bu sene chester koltuk modeli ile birlikte içerisinde ses sistemi olan koltuk modelleri de trend olan ürünler arasında. Lawson tarzdaki koltuklar en çok tercih edilenler arasında evi hem samimi hem de şık göstermesi sayesinde çok fazla tercih ediliyor. Bunlara tabi asla vazgeçilmeyen ve her yıl trend olan L koltuklarda dahil.

  Youtuber Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yeni Trend Koltuk Model Renkleri

Salon dekorasyonu yaparken ilk önce belirlediğiniz renkler oluyor. Duvar rengi, koltuk rengi, masa rengi gibi birçok ürünü salonunuza uygun olacak şekilde araştırıp buluyorsunuz. Çok fazla renk seçeneğine sahip olduğunuz için, işiniz belki biraz zor olabilir. Burada önemli olan salonunuzu hangi renge uygun yapmak istediğiniz. O zaman size ilham verecek ilk şey trend olan renkler neler diye araştırmak. Aklınızda bu sayede birkaç fikir oluşabilir. Bu araştırmayı her eşyada yapabilirsiniz. Örneğin yeni trend koltuk modellerinde hangi renkler kullanılıyor diye göz atmanız yeterli. O zaman hadi hep birlikte bakalım. Yeni trend koltuk modellerinde ön çıkana renkler nelermiş?

Renkler o kadar geniş bir seçenek hakkı tanıyor ki bize, hangisini yapacağız, nasıl yapacağız diye arada kalıyoruz. Son zamanlarda hayatımıza giren pastel renkler kendini yeni trend koltuk modellerinde de göstermeye başladı. Salonunuzun duvarlarını ister koyu renge boyayın isterseniz de açık renge, pastel tonlarda alacağınız koltuk odaya her türlü uyum sağlayacaktır. Ancak bu seneye damgasını vuran renk mavi ve zümrüt yeşili. Geçen senenin de modası olan zümrüt yeşili rengindeki koltuklar bu sene de çok fazla talep görüyor. Şık, klasik ya da modern bir salon dekorasyonuna sahipseniz tercih edebilirsiniz. Ayrıca bohem, etnik tarzdaki bir ev dekorasyonu içinde zümrüt yeşili ve mavi çok güzel uyum sağlayacaktır. Ayrıca ev haricinde iş yerinizde de bu tarz koltuk renklerini kullanabilirsiniz.

Modası asla geçmeyen diğer renkler ise tabi ki siyah ve beyaz. Bu iki renk ortama çok asil bir hava katıyor. Ancak beyaz rengin tek sıkıntısı kiri diğer renklere göre daha çok göstermesi. Siyah renk yeni trend koltuk modeli olan chesterlar da çok şık duruyor. Klasik ve avangart tarz için beyaz ve siyah renkler kesinlikle kullanılması gereken renkler arasında. Aynı zamanda bir koltuk üzerinde iki renginde kullanıldığı modeller mevcut ve bu sene onlarda çok fazla tercih ediliyor. Bazen pastel tonlarda bazen de siyah beyazın uyumu ile oluşturulan bu renkler country tarzdaki ev dekorasyonları için çok uygun diyebiliriz. Sonuca bağlamak gerekirse bu sene yeni trend koltuk modellerinde yine bol bol pastel tonları, zümrüt yeşili ve mavi renklerini göreceğiz.

  Modern Asma Tavan Modelleri

Paylaşacağımız fotoğraflara bir göz atmalısınız, bu sayede aklınızda farklı fikirler oluşabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri