Yandex
Ev Dekorasyonu

Yeni Ev Hediyesi İçin Yaratıcı Hediyeler

26.02.2020
295
Yeni Ev Hediyesi İçin Yaratıcı Hediyeler

Hayatımızı sürdürdüğümüz yaşam alanımız olan evlerimiz hepimiz için oldukça önemli. Gün sonunda huzur bulduğumuz yer yine evimiz oluyor ve güne enerjik başlamamızı sağlayan evimizdeki enerji hayatımızı düşündüğümüzden de fazla etkili olabiliyor. Bu enerjiyi evimizin herhangi bir yerinde veya detayında bulmak mümkün. Bazen bir süs eşyasında, bazen duvara astığımız yazıda, bazen ise duvar renginin bizim üstümüzde yarattığı duyguda. Bu serüvene başlarken her ayrıntısıyla ince ince ilgileniyor, evimizi nasıl dekore etmemiz gerektiği konusunda oldukça fazla kafa yoruyoruz. Hatta ev dışında her odayı ayrı ayrı büyük bir özenle döşüyoruz. Elbette evimizi nasıl döşediğimiz bizim iç dünyamız ve zevklerimiz ile ilgili, içimizde ne varsa evimizde de onu yansıtıp yaşıyoruz. Yeni ev hediyesi de buna dahil.

Ev döşediğimiz süreç bazen bir öğrenci evi, bazen aile evi, bazen yeni evli bir çiftin evi, bazen ise yalnız yaşanan bir ev olabiliyor. Bu durum da hayatımızın her sürecinde olduğu gibi zevklerimizin günden güne değişmesiyle seçimlerimizi de farklı kılıyor. Değişmeyen tek şey ise herkesin yasam alanını en güzel biçimde şekillendirme isteği oluyor. Bunun için de derin araştırmalara girip oldukça efor sarf ediyoruz. Onca şey arasında küçük ayrıntıları atlayıp daha genelden başlayarak evi döşesek bile gün sonunda boş bir duvara bakmak kimsenin isteyeceği bir durum olmuyor. Yeni ev hediyesi olarak bir vazo, bir çiçek demeti veya duvara asılan bir tablo farklılık yaratmaya yetiyor.

YENİ EV HEDİYESİ İÇİN KRİTERLER

Ev döşeme aşamasında örneklerdeki gibi unuttuğumuz bazı küçük ayrıntıları ise evimizin tamamlanması için hayatimizi paylaştığımız özel insanlardan bekliyoruz. Durum böyle olunca karşı taraf aslında ne alması gerektiğine veya alacağı yeni ev hediyesinin evin konseptine uyup uymayacağına, basit bulunması gibi detayları düşünüp takılabiliyor ve maalesef hediye bekleyen taraf her zaman biz olmayabiliyoruz. Hediye alacağımız zaman karşımızdaki insani iyi tanıyıp zevklerini bilmek büyük bir avantaj ancak bilmiyorsak bile hediyenin hem kullanışlı hem de farklı olmasıyla gönülleri fethedebiliriz. İşlevsiz hediyeler bir süre sonra vitrinlerdeki tozlu raflarda yerini alabiliyor. En önemli detaylardan bir diğeri ise alışılmışlığın dışına çıkmak. Farklı hediyeler herkesin ilgisini çekip hoşuna gidecektir. Bu iki temel kriteri baz alıp farklı bütçelerde, alacağınız kişinin yakınlık derecesine ve tarzına göre hediye seçmek mümkün olacaktır. Kendinizden pay biçip bir evde sizi en mutlu edecek ayrıntıyı düşünüp yola çıkmak hediye seçiminde iyi bir başlangıç noktası olabilir.

YENİ EV HEDİYESİNDE NELERE ÖZEN GÖSTERMELİYİZ?

Ev hediyesi seçerken oldukça özenli davrandığımız bir gerçek. Hepimizin kafasında aynı soru işareti ”Nasıl bir şey almalıyım?” sorusu. Kendimizden yola çıkarak düşünebileceğimiz üzere evimizde ne eksikse eğer onun hediye olarak gelmesini ümit ederiz elbetteki. Böyle bir durumda aslında çoğumuz için en garanti hediye kullanışlılığı en fazla olan hediyedir. Hediye alacağımız kişiyi yeterince tanımıyorsak eğer kullanışlı bir hediye aynı zamanda en risksiz hediyedir. Buna örnek olarak çay bardağı, kupa, tepsi, çerçevelik gibi şeyler olabilir. Eğer hediye alacağımız kişiyi yeterince tanıyor ve zevklerini biliyorsak eğer ne mutlu bize ki hediye seçimimiz oldukça kolaylaşacak. Böyle bir durumda evin havasını en çok değiştiren süs eşyaları küçük heykeller, abajurlar, saksılar veya şık bir küllük bile değişik bir hava katmaya yetecektir. Yeni ev hediyesini ihtiyaçlara ve zevklere göre belirlediğimiz takdirde dikkat edeceğimiz ikinci bir alan ise hediyeyi kime alacağımızdır. Yeni evli bir çift, ilk defa ev sahibi olmuş bir aile veya en yakın dostumuza göre hediye çeşitliliği artıyor. Yeni evli bir çifte birbirlerine olan bağlılıklarını yansıtacak onlara özel olan harflerinden oluşan özel bardaklar bile alınabilir. İlk defa ev sahibi olmuş birine evin bereketinin azalmaması adına şık nar süsleri alınabilir. En yakın dostunuza ise her zaman yanınızda olduğunu hatırlayabileceği şık bir anahtarlık iyi bir seçenek olacaktır.

  (DIY) Kendin Yap Yatak Odası Tasarımları

YENİ EV HEDİYESİNDE ÖNE ÇIKAN DETAYLAR

Özenle seçtiğimiz ev hediyelerinde aslında hediyenin büyüğü küçüğü olmaz denmesinin sebebine de bağlı olarak her hediye kendi içinde bazı ayrıntılar barındırır ve aslında çoğun zaman hediyeyi hediye yapanda o küçük ayrıntıdır. Bazen hediye aldığınız kişiye aranızda olan özel bir parça hediyede ise her baktığında sizi hatırlayıp tebessüm etmesi kadar güzel bir hediye yoktur. Bu yüzden aslında hediye alırken iki kişi arasındaki bağ ve yakınlık derecesi de oldukça önemlidir. Yakın bir arkadaşınızın zevkini bilmek zaten oldukça kolaydır ancak küçük bir detayda onu bulmak her zaman çokta kolay olmuyor ancak bulunduğunda ise harika bir hediye oluyor. Örneğin tablo alırken baktığında birlikte hayalini kurduğunuz bir anı hatırlayıp gülümsemesi veya aldığınız küçük bir bibloda ikinizin sohbetini anımsayıp gülümsemesi oldukça değerlidir. Aslında önemli olan hediyeye bakıldığında onun için kendini değerli hissettirecek bir şey yaptığınızı ve onu düşündüğünüzü bilmesi. Aldığınız fincanlarda kahvesini içerken ona tebessüm ettirmeniz değerli bir andır.

YENİ EV HEDİYESİNE AYIRABİLECEĞİNİZ BÜTÇE

Yeni ev hediyesi alırken herkesin cebine göre bütçede ürün bulmak mümkün fakat hediye alacağınız kişiye göre ayırdığınız bütçe de elbetteki farklı olacaktır. Her ne kadar içinizden farklı yeni ev hediyesi geçse de bu noktada bütçe önemli bir konu oluyor. Fakat günümüzde her cebe uygun hediye bulmak mümkün oluyor. En düşük bütçeden başlamak gerekirse internetten yapacağınız alışverişler alsında duruma en uygun alışveriş olacaktır. Bütçe sizin için önemli ise önceden arayışa koyulmanızda fayda var. Erken davrandığınız ve araştırdığınız takdirde çoğu piyasa ürününü internetten uygun fiyatlara bulabilir veya başka uygun fiyatlı hediyeler beğenebilir veyahut kendi zevkinize uygun bir hediyeyi uygun bir bütçeye yaptırabilirsiniz. Böylece hem özel bir hediye hem de bütçe dostu bir hediye almış olursunuz.

YENİ EV HEDİYESİ ÖRNEKLERİ

En düşük bütçeden başlamak gerekirse düşünmeye evde olan bazen varlığını unuttuğumuz ama yine de gerekli olan eşyalardan başlayabilirsiniz. Örneğin; küllük de bunlardan biridir. Hediye alacağınız kişi sigara kullanmasa bile illaki misafir ağırlayacak ve hiç düşünmediği anda lazım olacaktır. Bunun yanı sıra günümüzde küllükler düşündüğümüzden şık yapılıp bazen sadece dekor amaçlı bile sehpada sergilenebiliyor. Hoş bir çerçeve alıp içine resminizi koyarak veya seçimi tamamen ona bırakıp boş olarak da verebileceğiniz çerçeve hediyesi onun için güzel bir anı olup baktığında gülümsemesine yetecek hediyelerden biridir.

  Palet Nasıl Boyanır?

Bütçeyi biraz yükseltecek olursak her evin canlıya ihtiyacı vardır. Bunlar hayvan olmasa bile bitkiler bir evin hem süsü hem de nefesidir. Alacağınız kişi bir de canlıları seviyor ise ne mutlu size, gönül rahatlığı ile ona çeşitli güzellikte çiçekler alıp hatta belki vazo veya saksıyla görsel olarak daha da şık bir halde getirip evin boş kalan bir duvarının önüne koyabilirsiniz. Açtıkça evi mis kokutacak ve her suladığında ve açtığında sizi hatırlayacaktır. Bununla birlikte alacağınız çiçek illa bir süs çiçeği olmayabilir. Evde yetişebilen ufak meyveler veren bitkiler de alıp ona kendini çok iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. İnsan ruhuna bir şeyi yetiştirip beslemek her zaman iyi gelmiştir ve en büyük motivasyon kaynaklarından biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri