Ev Dekorasyonu

Yemek Odası Ve Salon Dekorasyonu

27.01.2017
1.773

Yemek odası ve salon dekorasyonu nasıl olmalı? Yemek odası ve salon dekorasyonu nasıl dekore edilir galerimizi inceleyerek ilham alabilirsiniz.

Yemek Odası Ve Salon Dekorasyonu

Yemek odası ve salon dekorasyonunu aynı odada dekore etmek istiyorsanız renk bütünlüğüne, renk kontrastına ve zıt renklerin birbirini iyi tamamlamasına özen göstermeniz gerekir. Seçtiğiniz koltuk takımları ile yemek odası dekorasyonunun uyum içinde olması, hem salonun hem de yemek odasının albenisini tamamlar ,dekorasyonda zarif bir etki bırakır. Yemek odası ve salon dekorasyonu büyükse farklı etkiler oluşturarak bölücüler ile iki odayı ayırabilir farklı dekorlar tasarlayarak trend görünüme imza atabilirsiniz.

Yemek Odası ve Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

  1. Salon dekorasyonlarında metrekareler genellikle dikdörtgen olarak yapılır. Bu alanlara sahip salon dekorasyonlarında yemek odaları ve koltuk takımları uyumlu bir şekilde dizayn edilebilir. Alandaki durum hesaplanarak yerleştireceğiniz koltuk takımları ve yemek masası sizin zevkinize kalmış bir durumdur.
  2. Küçük olan salon mimarilerinde yuvarlak yemek masaları veya fonksiyonel yemek masaları seçmek hem alanı daraltmaz hem de zarif görünüm sağlar. seçeceğiniz yemek masalarının salon dekorasyonu ile uyumlu olması ya da zıt renklerden kullanılarak bütünlük sağlaması gerekir.
  3. Koltuk takımlarınızda kullanacağınız canlı renkler yemek odasında tercih edeceğiniz açık renkler ile kombinlenebilirken, tam tersi mavi renk koltuk takımına turuncunun etkisinde olan yemek odası estetik bir görünüm ortaya koyacaktır.
  4. Kare salon mimarisine sahip ev modelleri her zaman şanslıdır. Bu mimariler daha rahat dekore edilebilirken mobilyalarda kendini şık bir şekilde gösterir.
  5. Büyük salon dekorasyonlarında koltukları duvar kenarına sabitlerken yemek odası mobilyalarını manzarası bulunan pencere kenarına dekore edebilirsiniz. bu sayede yemek yerken manzaranın keyfiyle huzurlu saatler geçirir yemek sonrasında bu alanda koyu sohbetlere dalabilirsiniz.
  6. Salon dekorasyonunda kullanacağınız her renk mobilyalar ve koltuk takımları için riske girmek istemiyorsanız yemek odasında tercih edeceğiniz renkler fildişi, opak beyaz, krem ve lake renkleri olmalıdır.
  7. Yemek odası ve salon dekorasyonu ne kadar etkileyici görünürse o kadar keyif verir. Evde en çok vakit geçirilen sosyal alanlardan bir olan yemek odası ve salon dekorasyonu kendi tarzınızı ve stilinizi yansıtmalıdır.
  Klasik Yemek Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri