Ev Dekorasyonu

Yemek Odası Takımları

05.02.2017
5.123

Modern, zarif, lüks, spor veya klasik etkilerde istediğiniz 2017 yemek odası takımları hiç görmediğiniz modellerde galerimizde.

Yemek Odası Takımları

Evin olmazsa olmazlarından yemek odası takımları tarzınızı ve stilinizi odaya yansıtır. Arkadaşlarınızla ve dostlarınızla bir arada toplandığınız yemek odası takımları gün boyu çalışan aile bireylerinin de akşamları bir araya toplandıkları özel bir alandır. Bu nedenle 2017 yemek odası takımları tüm ev ile ahenk içinde olmalı yemek odaları zarif ve konforlu olmalıdır.

Yemek Odası Takımları Nasıl Olmalı

  1. Yemek odası takımları en fazla altı parçadan oluşuyor. Yemek odasında; gümüşlük, vitrin, büfe, televizyon ünitesi, sandalye ve yemek masası bulunuyor. Odalarınızın metrekaresine göre altı parçadan size uyacak olanları seçerek odanızı düzenleyebilir veya hepsini olarak dekorda mükemmel bir etki sağlayabilirsiniz.
  2. Televizyon ünitesi: Son zamanlarda evlerde trend olan televizyon üniteleri salon ile birleşen yemek odası takımlarında karşımıza çıkıyor. Birçok farklı modelde üretilen televizyon üniteleri televizyon için sehpa alanı oluştururken çekmece, kapaklı dolapları ve rafları ile saklama alanı oluşturuyor. Odadaki salon takımları ile kontrast sağlaması gereken televizyon üniteleri, örneğin; beyaz salon koltukları var ise televizyon ünitesinde beyaz rengin hakimiyetinde çoğunluk bulunmalıdır.
  3. Büfe: Konsolda ismini alan büfeler zaman, zaman yemek odası takımlarında yer değiştirebiliyorlar. Daha zarif hatlara sahip konsollarda çekmece veya dolap bulunmazken büfelerde bol depolama alanı ve çatal kaşıklar için özel bölüm yapılmaktadır. Aynalı tasarlanan büfeler yemek odası takımlarında küçük metrekarelerde bile ilk alınan objelerdir.
  4. Vitrin ve gümüşlük: Aksesuarlar ve alınan özel dekoratif ürünlerin sergilendiği gümüşlük vitrinler genellikle camlı özel bölümlerden yapılır. Çoğunda saklama alanı bulunmazken bazı yemek odası modellerinde bir veya iki çekmece bulunur. Son yıllarda gümüşlük ve vitrinlerin içinde gördüğümüz led ışıklandırmalar hem aksesuarlarınızın hem de gümüşlüklerinizin daha güzel görünmesini sağlıyor.
  5. Yemek masası: Yemek masaları oval, kare ve dikdörtgen olarak farklı açılarda tasarlanabilir. Çoğunda açılabilir etkiler bulunan yemek masaları altı kişilik ve sekiz kişilik kapasitelere sahip. Oval yapılan yemek masaları zarif etki bulundururken açılabilir etkiye sahip değildir.
  6. Sandalyeler: Yemek odası takımları ile eş değer yapılan sandalye modelleri çoğu zaman takımla uyumlu renklerde tasarlanırken bazen de zıt renkler kullanılarak bütünde kontrast yakalanıyor.
  Yemek Odası Ve Salon Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri