Yandex
Ev Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

19.12.2016
1.821

Modern Yemek Odası Dekorasyonu Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar. Salonla Birleşik Veya Ayrı Dizayn Edebileceğiniz Yemek Odaları.

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern yemek odası dekorasyonu yapmak için salonunuzda veya mutfağınızda yeterli alan bulunması gerekir. Sportif tarz, mistik tarz, avangard veya alaturka tarzlardan hangisinin olacağı sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Amaç estetik ve modern bir görünümü, bir arada barındırmaksa bir takım olguları tasarlarken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar vardır. Yemek odası dekorasyonunda dikkat edilecek ayrıntıları bilerek ve galerimizde yer alan modelleri incelemek fikirlerinizi değiştirebilir.

Yemek Odası Nasıl Dekore Edilir?

  1. Yemek odası tasarlarken çok misafir ağırlıyorsanız geniş veya uzun yemek masalarından tercih etmeye özen göstermelisiniz. Tam tersi yemek odaları yaşam alanları içindeyse ve sürekli kullanılıyorsa, kendi aile üyelerinizi düşünülerek yemek odası tasarlanmalıdır.
  2. Yemek odalarına güzellik katan bir diğer önemli etken ise seçilen sandalye modelleridir. Sandalyeler kesinlikle rahat olmalı farklı bir stil oluşturmak istiyorsanız farklı dizaynlarda olan sandalyelerden seçilmelidir.
  3. Yemek odalarında yemek masasının bulunduğu alan duvar kağıtları ile süslenerek son yıllarda trend. Bu alana isterseniz taş duvar kağıdı ile sade bir görünüm verebilir isterseniz şık bir duvar paneli ile manzaralı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
  4. Yemek odası tasarlarken bu alana çok fazla aksesuar yerleştirmemek veya aksesuarların büyük olmamasına dikkat etmek gerekir. Yemek masasını her gün kurduğunuzu düşünürsek küçük objeler yemek masası hazırlarken sizi kasabilir.
  5. Yemek masalarının tam üstüne yerleştirilen aydınlatma sistemleri ne çok fazla ışık yaymalı ne de az etkiye sahip olmalıdır. Yemek yerken gözler kamaşmamalı, az ışıktan dolayı oluşan sıkıntılar yaşanmamalıdır. Mümkünse sarkıt modellerden ve eşit yayılan ampul sistemlerinden faydalanılmalıdır.
  6. Yemek masası üzerinde kullanabileceğiniz aksesuarlar özellikle şamdanlar ve mumlardan oluşmalıdır. Tek başına şık bir vazoda kullanabileceğiniz yemek masasında dediğimiz gibi küçük aksesuarlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
  7. Yemek odalarında kullanacağınız renkler tercih ettiğiniz yemek odanızla ilişiktir. Sportif tarzda yemek odalarında açıklı koyulu birçok rengi tercih edebilirken minimalist döşenmiş yemek odalarında koyu renkleri kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.
  Modern Yemek Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri