Yandex
Ev Dekorasyonu

Yemek Odası Avize Modelleri

26.01.2017
2.511

Yemek odası avize modelleri nasıl seçilir? En güzel yemek masası üstü avize modellerini modern, lüks, sarkıt, taşlı ve sportif olarak seçebilirsiniz.

Yemek Odası Avize Modelleri

Yemek odası avize modelleri modern teknolojide hayatımıza girmiş trend dekorasyon objeleridir. Oldukça moda olan yemek odası avize modelleri yemek masalarının üstünü aydınlatmak için farklı modellerden tercih edilebilir. Yemek odası modellerine göre seçeceğiniz avize modellerini sarkıt, taşlı, klasik, sportif, elegant ya da modern seçebilirsiniz. En çok tercih edilenler arasında bulunan yemek odası sarkıt avize modelleri de gelişen teknoloji ile birbirinden çeşit seçeneklerle mağazalarda bulunuyor.

Yemek Odası Avize Modelleri Nasıl Seçilir

  1. Yemek odalarının daha şık görünmesini sağlayan avize modelleri hem yemek masasının daha iştah açıcı görünmesini sağlar hem de dekorasyonu zarif şekilde aydınlatarak odada makyajı tamamlar.
  2. Aydınlatması iyi olan yemek odaları her zaman kaliteli zaman geçirmenizi sağlar ve misafirlerinizin hem sofrada hem  sofra sonrası sohbette huzurlu vakit geçirmelerini sağlarlar.
  3. Yemek odalarında gözü fazla yoran aydınlatmalar tercih edilmezken düşük aydınlatmaya sahip aydınlatmalarda yemek odalarında güzel durmaz. Bunun için tercih edeceğiniz aydınlatmalar iyi ayarlanmalı ve odaya homojenik bir şekilde dağıtım sağlanmalıdır.
  4. Yemek yerken aydınlık bir alan istenirken yemek sonrasında loş bir ortam hazırlanarak koyu sohbetlere ortam hazırlanmalıdır. Peki bu nasıl sağlanır? Yemek odalarında avize modelleri dimmerli açılıp kısılabilen priz sistemi kullanılabilirken, birkaç yerde aplik ve ayaklı abajur aydınlatmalardan kullanılarak yemek öncesi ve yemek sonrası aydınlatma ayarlanabilir.
  5. Yemek odalarında hangi alana dikkat çekmek istiyorsanız bu alanlarda aydınlatmaların artmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin gümüşlüğünüzün odak noktası olmasını tercih ediyorsanız gümüşlüğün iki yanında aplik kullanılabilir ya da büfenin ayak ucuna ayaklı abajur tercih edilebilir.
  6. Yemek odalarında sarkıt lambalar en çok tercih edilen modeller arasındadır. Yemek odalarında tavan spotlarla süslenir ve yemek masasının tam ortasına inen zarif, modern ya da klasik hatlarda sarkıt avizeler kullanılır.
  7. Yemek odası avize modellerinde gömme modellerde elegant bir görünüm sağlar. modern yaşamda tavana gömme olarak tasarlanan aydınlatma modelleri ister büyük ister küçük olsun odayı aydınlık ve enerjik göstermede başarılıdır.
  En Yeni Abajur Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri