Yandex
Ev Dekorasyonu

Yazlık Villa Dekorasyonu

27.07.2020
101
Yazlık Villa Dekorasyonu

Modern tarzın mimari ile birleşimi ile yaz sezonunda dekorasyon fikirleri karşımıza çıkıyor. Yazlık villa dekorasyonları için villa mimarisinin klasik mi yoksa modern oluşu dekorasyonda belirleyicidir.  Tatil sezonun açılması hem yazlık sahiplerini hem de kiralamak isteyenler için iç dekor seçenekleri belirliyor. Saatli ya da gün aşımı süre ile kullanılacak alanların dekor tercihinin ruha etkisi kanıtlanmıştır. Yazlık villa dekorasyonu için sakinleştirici etkisi olduğu bilinen renkler belirleyici olmalıdır.

Göz yormayan, huzur dolu aynı zamanda temiz hissi yaratan beyazın sık kullanılması mekân sıcaklığını da dengeleyecektir. Mekân içerisinde fulü renkler tercih ederken neşe saçan turuncular, maviler ve sarılarda unutulmamalıdır. Zıtlık iç tasarım e dekorasyonlarda göze ahenk verir. Bu durumda duvar renginde beyaz ve tonları tercih edilirken mobilya seçimi ile yazlık villanın dekorasyonunu tamamlaya bilirsiniz.

Yazlık Villa Dekorasyonu İçin Mobilya

Klasik bir yazlık villa dekorasyonu için tercihiniz klasik eşyalar olmak zorunda değildir. Fakat fazlası ile modern çizgiler taşıyan mobilya tercihi bir bütünlükten ziyade dekor ve mimaride ayrım yaratır. Bu durumda mimariye uygun olarak seçilecek her mobilya geleneksel ve modern çizgini buluştuğu modeller olmalıdır. Natürel bir hava kazandırmak için kuru çiçekleri ve ahşap tercihinde buluna bilirsiniz. Şömine önünde atılan puflar ya da kocaman midelerin sıra tüylü küçük dekorasyon halı ile de hareketlendirebilirsiniz.

Yaz akşamlarında bahçenizde gökyüzünüzü izlerken bahçe masaları ve koltuklarını tercih edebileceğiniz gibi puflar ve minderler de tercih edilebilir. Tüm bunların yanı sıra dekorasyonda kullanılacak hamak tarzı kocaman salıncaklar da dekorasyonda önemli rol oynar. Ortaya kocaman ahşap ya da cam bir sehpa ile hem kullanılacak alan yaratın hem de alan dekorasyonunda az eşya ile doğru dekor ile zevkli görünüm kazanın.

  Kutu Raf Modelleri 2020

Yazlık Villa Dekorasyonunda Yatak Odası

Genel olarak yazlık villa dekorasyonunda yatak odası olmasıiçin üst katlar tercih edilir ki bu dekorasyonda mahrem bölge olduğu için doğru olandır. Yatak odası için yapılacak dekorasyonda huzur verici fon renkler ile odanın havasını uyku düzeninize uygun hale getirin. Orta halli yumuşaklığa sahip yatak seçiminde klasik villada ahşap takım kullanılırken modern mimaride daha şık parıltılara sahip mobilya seçiminde bulunun. Duvarlarda hareketliliği müzik aletleri ile sağlayabileceğiniz gibi tablolar ile de bu açığı kapatabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri