Yandex
Ev Dekorasyonu

Yatak Odası Komodinleri Modelleri

13.08.2020
58
Yatak Odası Komodinleri Modelleri

Günümüzde komodin kullanımı oldukça artmıştır ve komodinlerin çoğunlukla yatak odalarında kullanılan bir üründür. Bu komodinler genel olarak yatakların başucuna konulmaktadır. Bu komodinlerin üzerine ufak abajurlar konulmaktadır. Aynı zamanda bu komodinlerin depolama alanına sahiptir. Bu alanlar genellikle çekmece şeklinde yapılır. Yatak odası komodinleri depolama alına iç kıyafet, aksesuar ya da çorap gibi eşyalar konulmaktadır. Aynı zamanda yatak odası komodinlerinin içine tarak, saat, gözlük ve ayna gibi eşyalarda konulabilir.

 

Yatak Odası Komodin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak odası komodinleri alırken ilk olarak üründe kullanılan malzemeye, sonra dış kısmındaki boyaya ve sonra da ebatlarına dikkat edilmelidir. Komodinlerde kullanılan malzemeler genel olarak üç kısımdan oluşmaktadır.

  • Ahşap komodinler en sağlıklı ve pahalı olan ürünlerdir.
  • MDF den yapılan komodinler lake boyalı ya da kaplamalı oluyor.
  • Sunta malzemesi kullanılarak yapılan komodinler suntanın inceliğine göre fiyat farklılığı göstermektedir.

Bu üç seçenekten birini seçmeniz sizin için faydalı olacaktır. Çünkü ağır boyalar ile yapılan komodinler sağlığına zarar verebilir. Aynı zamanda bu komodinler boyut ve ölçülerine göre de değişiklik göstermektedir.

Yatak odası için seçilen komodinler diğer mobilyalar ile uyum içinde olmalıdır. Oda ya hâkim olan renk tonu ne ise o tana en çok yakışan renk tonunda komodin alınmalıdır. Boyutları da ona göre ayarlanmalıdır. Aynı zamanda üzerinde kullanılan aksesuarda oldukça uyumlu olmalıdır.  Komodin üzerinde çerçeve, abajur ve mum gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Komodin Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Yatak odası ya da genç odası için komodin alacaksanız iç çamaşır, çorap ya da farklı aksesuar için sürekli olarak kullanacağınız anlamına gelmektedir. Bu neden ile kullanım kolaylığı ve iç hacimleri oldukça önemlidir. Yatak odası komodinleri belli ölçülere göre yapılmaktadır. Eğer yapılan komodinin iç hacmi çok ufak bir komodin sizin işinize yaramayacaktır ve odada gereksiz yer kaplayacaktır. Genel olarak komodinlerin iç hacmi 40 cm x 40 cm olarak belirlenmiştir. Komodinlerin yüksekliğinde oldukça önemlidir. Bu nedenle komodinlerin boyutları yatak odanızda kullandığınız yatak boyu ile aynı yapılmaktadır.

  Enza Yatak Odası Takımları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri