Ev Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

13.01.2017
1.811

Yatak Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları, Yatak Odası Dizaynı Yapacakların Bilmesi Gerekenler ve Modern Tasarıma Sahip 18 Farklı Yatak Odası Dekorasyonu.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu hepimizin oldukça önem verdiği hatta ve hatta oldukça fazla zaman geçirdiğimiz için en özenli dekore ettiğimiz alanlardan biridir. Yatak odası modelleri için birbirinden şık ve birbirinden zarif yüzlerce dekorasyon modeli mevcuttur. Ufak bir araştırma ile bu dekorasyon modellerini bulmak oldukça da kolaydır. Fakat her dekorasyon fikri maalesef ki her ortama uyum sağlamamaktadır. Bulunduğunuz ortamı çok iyi analiz etmeli ve oldukça doğru tanıyor olmanız gerekmektedir.

Yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat!

Tabi ki yatak odası dekorunuzu istediğiniz gibi yapabilirsiniz fakat yatak odası dekorasyonları için önerilen bazı kalıplar vardır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman çok daha iyi bir yatak odası modeli seçmiş olacaksınız.

  1. İlk olarak yatak odanızın büyüklüğünü hesaplamalısınız ve ferah bir yatak odası dekorasyonu mı istiyorsunuz yoksa daha etnik ve koyu renklerin etkili olduğu bir yatak odası dekorasyonu mu istiyorsanız buna karar vermeniz gerekmektedir.
  2. Kararınıza göre ve yatak odanızın modeline göre dekorasyonunuzda kullanılacak eşyaları seçmeye başlamalısınız. Bu noktada tam olarak neler hoşlandığınız devreye girmektedir. Beğenilerinize göre dekorasyonunuzu yapmalısınız.
  3. Yatak odanızda genelde açık ve ferah renklerden seçimler yapmalısınız. Bu odanızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Bu nedenle ortam daha ferah gözükecektir. Ayrıca dekor için seçimlerinizde de mutlaka açık renklere yer vermeli ve ağırlıkta açık renk kullanmalısınız. Eğer yatak odanızı renklendirmek istiyorsanız da aksesuarlarınızda farklı renklere yönelmelisiniz. Yatak odalarında açık renklerin kullanılmasının sebebi ise zamanımızın çoğunluğunu yatak odamızda geçirmemizden kaynaklıdır. Burada huzurlu ve boğucu olmayan bir etki yaratmak için açık renklere yönelmek çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Bunların dışında eğer kendinize uygun ve koyu renkleri barındıran bir dekorasyon yapmakta kararlıysanız da yine birkaç noktaya özellikle dikkat etmelisiniz. Örneğin koyu renklerde bir yatak odası modeli takımı seçtiyseniz, duvarlarınızda koyu renkler tercih ettiyseniz en azından aksesuarlarınızda biraz daha açık renklere yönelebilir ve ortamı o kasvetli ve yoğun renk skalasından kurtarmış olursunuz. Bu durumda hem zevkinize uygun olur hem de çok daha doğru bir tercih olur.

  Çalışma Masalı Ranza Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri