Yandex
Ev Dekorasyonu

Uzun Abajur Modelleri

16.11.2016
3.339

Uzun tasarımlı abajur modelleri; Taşlı abajurlar, deri, kumaş abajurlar ve metal aksamlı dekoratif abajur önerileri.

Uzun Abajur Modelleri

Uzun abajur modelleri oturma odalarında, antrelerde ve salonlarda aydınlatma amacı ile kullanılmaktadır. Uzun abajur modellerinde sade abajur başlıkları ve çiçek desenli modelleri oldukça tutuluyor.Mekanla bütünlük sağlaması önemli olan uzun abajur modelleri evinizde küçük dekorasyonlar oluşturmak için gayet ideal. Uzun abajur modellerinden tercih ediyorsanız mutlaka ışık ayarlaması olmasına özen gösterin. Sadece televizyon izlerken abajuru düşük ışık seviyesi ile kullanarak gözlerinizin yorulmasını önleyebilirsiniz.

Sade modellerde gelişen teknoloji ile gövde yapılarının şekilli olması dikkat çekiyor. Uzun tasarımlı abajurlar; taşlı abajurlar, deri, kumaş abajurlar ve metal aksamlı abajurlar içerisinden oda dekorasyonunuza uygun olan modellerden seçim yapabilirsiniz.

Abajur Seçerken Dikkat Edilecekler

  1. Abajur seçiminde mobilyalarınızı baz almanız oldukça önemlidir. Şöyle ki beyaz bir mekanda kullanılacak siyah, kırmızı veya yeşil renk çok şık durabilir. Tam tersine koyu renk mobilyalarınızla açık renklerde abajur modellerini tercih edebilirsiniz.
  2. Bazı abajurlarda birden fazla ışıklandırma sistemi bulunması bu abajurların geniş mekanlara uygun olması anlamına gelir. Çok ışıklandırma küçük odalarda rahatsız edici bulunurken, yatak odalarında hiç tercih edilmez.
  3. Abajur alırken çok ucuz diye tercihinizi değiştirmeyin. Abajurun kalitesinden çok evinizde nasıl duracağı önemlidir. Çok pahalı bir abajur odanızda emanet gibi durmasındansa dekoratif açıdan uygun model seçmek çok daha mantıklıdır.

Abajur seçerken önceden karar vermek önemlidir. Çünkü ışıklandırma mağazalarında ürünlerin hepsi birbirine çok yakın ve dikkat çekicidir. Bu durum kafanızı karıştırarak yanlış tercih yapmanıza neden olabilir. Modeli önceden belirlediniz, fakat dükkana gittiğinizde kafanız karıştıysa modellere bir bakın ve dükkandan çıkıp birkaç saat sonra tekrar gidin. Fark etmediğiniz modeller dikkatinizi çekecek ve sağlıklı karar vereceksiniz.

Sportif bir odaya sahipseniz seçeceğiniz abajur modeli krom kaplama olabilir. Tam tersi klasik mobilyalara sahipseniz ahşap veya ağaç figürlü abajurlardan tercih etmelisiniz. Avangard mobilyalar içinde taşlı modeller önerilir. Fakat biz zaten dikkat çekici bir mobilyada daha sade ve zarif dekoratif ürünler kullanılmasından yanayız.

  2020 Aydınlatma Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gonca kıran dedi ki:

    4 lü daıresel uzun abajur modelı fiyat alabılırmıyım

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri