Yandex
Ev Dekorasyonu

Tv Ünitesi Modelleri

28.01.2017
2.619

TV Ünitesi Modelleri Nasıl Belirlenmeli? Sitemizde Yer Alan Dekoratif Ve Şık Tv Ünitesi Modelleri Fonksiyonel Özellikleri İle Kullanım Kolaylığı Sağlıyor.

Tv Ünitesi Modelleri

Ev dekorasyonunda salonların önemi büyük. Tv ünitesi modelleri ise salonların zengin ve şık görünmesinde önemli bir etken konumunda. Oturma odasında kullanılan oturma grupları, koltuk takımları, yemek masaları, halı ve perde modellerine uyumlu tv üniteleri seçmek için bazı önemli detayları bilmek gerekiyor. Daha önce alçıpan tv üniteleri hakkında bilgiler vermiştik. Şimdi ise mağazalardan temin edebileceğiniz televizyon ünitesi modellerini beğeninize sunuyoruz.

Tv Ünitesi Modelleri 

Evidea, İstikbal, Bellona, Doğtaş, Koçtaş tv üniteleri içinden seçimler yapabilir veya özel olarak marangoza istediğiniz ebatlarda tv üntesi modelleri yaptırabilirsiniz. Salon dekorasyonu stiliniz ne ise, tv ünitesi o tarzda olmalı. Şık tasarımlı tv üniteleri genellikle salon dekorasyonunun odak noktası konumundadır. Koltuk takımları genellikle tv en iyi görecek şekilde konumlandırılmalı ve bütün aile bireyleri birlikte tv izleyebilmeli.

  1. Avangart, eskitme veya rustik kır evi tarzında bir dekorasyonunuz var ise TV’i bölme içerisine gömebilirsiniz. Bu sayede teknolojik alet olan televizyonlar ortamın yumuşak dokusunu bozmayacak, doğal veya romantik görünen stiliniz zarar görmeyecektir.
  2. Modern, spor bir tarzınız varsa, askı aparatı yardımı ile televizyonu havaya asılı şekilde monte edebilirsiniz. Şık ve modern görünümlerde televizyonun da renkleri ve hatları ile bu şıklığa uyum göstermesi gerekir. Standart dikdörtgen ve siyah bir kutu modern ve lüks tasarlanan ortamın havasını bozabilir.

Tv Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. İlk olarak tv ünitesi kullanım kolaylığı sağlamalı. Bunun için bol raflı modellerden seçim yapmak yerinde olacaktır. Dekor stiliniz buna izin vermiyorsa daha komplike yapıya sahip üniteler seçebilirsiniz.
  2. Görsel açıdan şık olan tv üniteleri genel tercih sebebi fakat işlevsellik daha önemli. Siz bir kaç model arasında kararsız kaldıysanız kararınızı kesinlikle işlevsel olan bir tv ünitesinden yana kullanmalısınız.
  3. Odanızda kullanışlı bir tv ünitesi bulundurmak istiyorsanız. Ünitenin içerisine yerleştireceğiniz TV, DVD, oyun konsolu, decoder gibi elektronik aletlerin ölçülerini, kitap ve aksesuarlara ayrılacak raf sayısını belirleyerek tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model seçmelisiniz.
  4. Görsel bütünlük yakalamak adına mobilyalarınız, oturma gruplarınız varsa yemek takımınız dahil, renk uyumu olan tv üniteleri seçmeniz yerinde olacaktır. Dilerseniz kontrast oluşturacak zıt renklerde kullanabilirsiniz. Kontrast oluşturmak adına beyaz mobilyalar ile siyah, siyah mobilyalar ile beyaz renkli üniteler seçilebilir.
  5. Renk uyumu dışında yapısal uyumda önemlidir. Örneğin köşeli ve düz hatlara sahip mobilyalar ile sade tv üniteleri uyumlu iken, yuvarlak hatlı mobilyalar ile gösterişli üniteler daha uyumlu olacaktır.
  6. Kullanılan malzemenin kalitesi kesinlikle sunta ve cinsi olmamalı. Ünite mümkün mertebe dayanıklılığı ile bilinen gürgen ağacı yada en azından mdf tarzı plakalardan imal edilmiş olmalıdır.
  2020 TV Ünitesi Modelleri

Dekoratif ve şık tasarımları ile dikkatinizi çekeceğinden emin olduğumuz tv ünitesi modelleri ile arayışınıza son veriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri