Ev Dekorasyonu

Trend Perde Güpür Modelleri

23.07.2020
22
Trend Perde Güpür Modelleri

Eski bir model gibi dursa da aslında günümüzde de oldukça fazla tercih edilen perde güpür modelleri iplikten ve ipekten oluşan oldukça da dekoratif dantel tül çeşitlerindendir. Güpürler bir nevi tüller veya perdeler üzerindeki motifleri temsil etmektedir. Bu motiflerinde tabiki birçok çeşidi bulunmaktadır. Evinizin dekoruna mobilyalarına göre seçim yapmak doğru olmakla birlikte bu tarz perdeler evinizin havasını değiştirir ve daha şık görünmesini sağlar. Özellikle dekoratif yönden perdeler arıyorsanız modeller tam size göre olacaktır. Klasik bir evden hoşlanan kişilerin daha sık tercih ettiği bu modeller ile evinizin havası da hem klasik hem de daha modern olacaktır. Bu modeller aynı zamanda Fransız modelleri olarak tanınmakta ve daha çok salon veya yatak odasında tercih edilip kullanılmaktadır.

Perde Güpür Çeşitleri Nelerdir?

Daha eskilerde perde güpür modelleri mutfaklarda da oldukça fazla kullanılmaktaydı. Günümüzde artık bu kullanım oldukça demode olmuş ve mutfaklar için daha farklı modeller ortaya çıkmıştır. Bu yüzden perde güpür çeşitleri sıklıkla salon ve yatak odaları için uygun olmaktadır. Perde seçimi ile birlikte tül seçimini de aynı şekilde güpürlü yapmanız evinizin salonunu veya yatak odasını daha da şık bir hale getirecektir. Aslına bakarsanız bu modeller her ne kadar eski gibi gözükse de retro havası vermektedir. Zaten bu yüzden de daha fazla tercih edilmektedir. Klasik ama bir o kadarda spor bir tarzda görünmesini istiyorsanız spor desenli perde güpür modellerinden seçmeniz uygun olacaktır. Çiçek desenlisi, çizgili desenlisi, örmeli şekiller gibi birçok çeşidi vardır.

Perde Güpür Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak perde güpür modelleri seçiminde modelden önce kullanılan malzemenin kaliteli olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Perdenin içine seçeceğiniz tülün sade olmamasına dikkat ediniz çünkü sade olduğu zaman güpürlerin görüntüsü ortaya çıkmaz. Perdeleri diktirdiğiniz yerin de usta olup olmadığını araştırmanızı öneririz. Ne kadar profesyonel bir kişinin elinden çıkarsa o kadar kaliteli ve daha uzun yıllar kullanışlı olur. Çeşitleri olarak da çok fazla abartılı perde veya tül istemiyorsanız sade olanlarından tercih edebilirsiniz.

  2020 Perde Dekorasyon Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri