Ev Dekorasyonu

Tezgah Arası Fayans Modelleri

21.02.2020
264
Tezgah Arası Fayans Modelleri

Ev dekorasyonu neredeyse herkesin ilgisini çeken bir olaydır. Hele ki söz konusu bizim ev dekorasyonumuz olunca durum daha da değişir. Her odasını kendimize özgün bir şekilde dizayn etmek isteriz. Ancak bazen dekorasyon konusunda büyük değişiklikler yapmak pek mümkün olmayabilir. Onun yerine küçük objeler, aksesuarlar ya da evimizin herhangi bir odasında kullanacağımız fayanslar bize dekorasyon konusunda yardımcı olabilir. Küçük değişiklikler diyoruz ancak döşemeye ya da ürünleri monte etmeye başladığınızda bile farkı hemen göreceksiniz. Alacağınız ürünler her oda için farklılık gösterebilir. Örneğin salon dekorasyonunda fayans yerine laminat, mutfak dekorasyonunda da laminat yerine daha çok fayans kullanılır. Ve hemen küçük bir dipnot düşelim. Son zamanlarda mutfak dekorasyonunda tezgah arası fayans modelleri herkesin dikkatini çekmekte. Bunlara dikkat ederek seçim yapmakta fayda var.

Fayans konusuna geçiş yapmışken evimizde vakit geçirmekten en keyif aldığımız yer olan mutfaktan bahsedelim biraz. Mutfak dekorasyonu diğer odalara benzemez. Çok fazla araç gereç ve eşya olduğu için daha dikkatli düzenlenir her şey. Bunların yanı sıra mutfak dolapları, beyaz eşyalar ve yemek masasına gibi ürünlerinde seçiminde bazı dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Ancak biz bu kadar büyük değişimler yapmayacağız mutfağımızda diyorsanız, size küçük detaylarla çok şık bir mutfak yaratabileceğiniz fikirler vereceğiz. Az öncede dediğimiz gibi, son zamanlarda mutfakların olmazsa olmazı haline gelen tezgah arası fayans modellerinden bahsedeceğiz. Hazırsanız hemen konuya geçelim.

Normalde mutfak tezgah arası dekorasyonunda fayansların yanı sıra duvar kağıtları, tuğla görünümlü taşlar ya da cam gibi ürünler de kullanılıyor. Ancak fayansın oluşturduğu görüntü kadar hoş bir görüntü oluşuyor mu derseniz ondan pek emin değiliz. Fayans dediğimizde tek bir şeyden bahsettiğimizi düşünmeyin. Fayans konusu geniş dizayn örneklerine sahip diyebiliriz. Laminat görünümlü fayanslar, taş görünümlü fayanslar, seramikler gibi bir çok ürün söyleyebiliriz bu konu hakkında. İsterseniz şimdi size bu birbirinden farklı tezgah arası fayans modellerinden bahsedelim Hem bu sayede sizinde aklınızda yeni tasarım ve fikirler oluşmuş olur.

Laminat Görünümlü Tezgah Arası Fayans Modelleri

Laminat parke denilince akla ilk gelen ev dekorasyonu salon oluyor. Çoğunlukla salonlarda kullandığımız bu ürünün bir de laminat görünümlü fayans modelleri çıktı. Salonda kullanmaktan keyif aldığınız bu ürünü artık mutfağınızda da kullanabilirsiniz. Son zamanlarda en çok tezgah arası fayans modelleri olarak bu ürünü tercih etmeye başladılar. Hem ahşap gibi hem de parlak görüntüsüyle mutfağınıza farklı ve şık bir hava katıyor. Aynı zamanda bu tezgah arası fayans modeli mutfak için çok kullanışlı. Kiri belli etmez ve hemen temizlenebilir. Beyaz ya da siyah mutfak dolapları ile de güzel bir uyum sağlar. Böyle bir düşünceniz varsa hemen uygulamaya başlayın deriz. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

  Hazır Mutfak Dolapları

Tezgah Arası Seramik Fayans Modelleri

Mutfak birçok insanın vakit geçirmekten keyif aldığı bir alandır. Yemek yapmaktan, oturup çay kahve içmekten ya da misafir ağırlamaktan dolayı her fırsatta soluğu mutfakta alırlar. Böyle olunca da en çok dekorasyonu değişen mutfak olur. Ancak öyle her zaman büyük değişimler yapamayız. Ama bu demek değil ki mutfağınızda farklı bir şeyler yapamazsınız. Küçük detaylarla da mutfağınızı istediğiniz gibi dizayn ve dekore edebilirsiniz. Bu küçük detaylar nedir diye soracak olursanız ilk göze çarpandan bahsedelim. Tabi ki tezgah arası fayans modelleri. Son zamanlarda mutfak tezgahlarında çok fazla yaygınlaşan bu dekorasyon modeli çok sevilmeye başladı. En çok sevilen ise şüphesiz ki seramik fayanslar oldu. Beyaz dolap ve duvarların arasına konulan renkli ve desenli seramikler mutfağınıza bambaşka bir hava katacaktır.

İskandinav Tarza Göre Tezgah Arası Fayans Modelleri

Beyaz ve ahşabı kullanmayı seviyorum diyorsanız bu bahsettiğimiz dekorasyon tarzı tam size göre diyebiliriz. Salonda, mutfakta her odada farklı bir havası olacaktır bu tarzın. Ancak ben büyük bir şey yapmak istemiyorum daha küçük detaylarda bu tarzı kullanmak istiyorum diyorsanız o zaman hemen sizi tezgah arası fayans modelleri konusunda bilgilendirelim. Nasıl kullanacağım tezgah arasına ahşap olmaz ki gibi söylemleri duyar gibiyim. Ahşap görünümlü fayanslar ile daha tanışmadınız sanırım. Ama bizce kesinlikle geç olmadan hemen bir göz atmalısınız. İskandinav tarzdaki ev dekorasyonunuza yeni bir soluk getirecek ve sizde çok seveceksiniz. Ayrıca ahşap görünümlü fayanslarda istediğiniz her rengi bulabilirsiniz.

Taş Görünümlü Tezgah Arası Fayans Modelleri

Evlerdeki dekorasyon tarzı çoğunlukla klasik ya da moderndir. Aldığımız ürünleri de hep bu tarza uygun bir şekilde seçeriz. Son zamanlarda mutfakta da çok fazla klasik ve modern tarzın esintilerini görmeye başladık. Mutfak dolapları olsun, yemek masası olsun birçok alan da bu tarz kendin farkını hissettiriyor. Ayrıca tezgah arasında da kullandığı taş görünümlü fayanslar ile de kendinden çok söz ettiren bir dekorasyon tarzı. Taş görünümlü fayanslar her renk ve büyüklüğe sahip olduğu için kullanmanız çok kolay. Dolaplarınızla ya da mutfağınızın dekorasyonuyla uyumlu olmasını istediğiniz her taş görünümlü fayansı kullanabilirsiniz.

  Lake Mutfak Dolapları

Etnik Tarza Göre Tezgah Arası Fayans Modelleri

Etnik tarz herkesin evinde kolaylık kullanabileceği bir tarz değildir. Bohem tarza yakınlığı ile bilinir. Ve renkleri bu kadar ustaca kullanmayı herkes cesaret edemez. Renklerin en çok kullanıldığı bu mutfak tarzında aklınıza gelebilecek her renk ve desen mevcuttur. Kimin bu renk, desen cümbüşü gözünü yorarken kiminin de en keyif aldığı alan haline dönüşebiliyor. Bu mutfak tarzında en çok dikkatinizi çeken tezgah arasında kullanılan ürünler genellikle renkli ve çiçekli ya da geometrik desenli fayans taşlardır. Bazen kontrast yapabilmek için dolap seçerken tercih ettiği rengi ya da duvar boyasını tezgah arasında kullandığı fayans ile aynı renk tercih edebiliyorlar. Bu şekilde alışılmadık, farklı ve orijinal bir görüntü yakalamayı başarıyorlar.

Aklınızda yeni fikir ve tasarımlar oluşması için birkaç görsel paylaşacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri