Yandex
Ev Dekorasyonu

Tezgah Arası Dekorasyon Fikirleri

17.01.2020
350
Tezgah Arası Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon dediğimiz, aslında tam anlamıyla sevdiğimiz parçaları birleştirip kendimiz için yeni bir alan oluşturmaya çalıştığımız düzenlemelerden biridir. Büyük değişikliklere gerek kalmadan küçük ayrıntılarla istediğiniz görüntüyü verebilirsiniz yaşadığınız alana. Bu küçük detayları genellikle daha çok vakit geçirdiğimiz alanlarda görmek isteriz. Aklınıza ilk gelecek olan odalardan biri mutfak olmalı. Çünkü neredeyse vaktimizin büyük bir kısmını ya yemek yaparak geçiriyoruz ya da misafirlerimizi ağırlayarak. Günün uzun bir kısmını mutfakta geçirince ister istemez detaylara daha fazla dikkat etmeye başlıyoruz. Aynı zamanda keyif alarak iş yaptığımız bir alan olduğu için gözümüze daha güzel görünmesini istiyoruz. Son zamanlarda mutfaklarda çok fazla tercih edilen bir dekorasyon modeli oluştu. Tezgah arası dekorasyon fikirleri mutfağınıza yeni bir soluk getirecek gibi. Bu yazımızda ondan bolca bahsedeceğiz.

Söz konusu mutfak olunca akla bir sürü ayrıntı gelebiliyor. Dolaplar, beyaz eşya, yemek masası, perdeler derken saymakla bitmiyor. Ama ben o kadar büyük ayrıntılara girmek yerine küçük dokunuşlar yapmak istiyorum diyorsanız eğer, tezgah arası dekorasyon fikirleri tam size göre. Avangart görünüme sahip olan mutfağınızı daha sade ve şık yapmak istiyorsanız aklınıza ilk gelebilecek dekorasyon fikri kesinlikle bu olmalı. Ya da mutfağım çok sade biraz renk katmak istiyorum diyorsanız da yine desenli, renkli tezgah arasında kullanılan seramik, cam ya da mozaik gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Genel olarak tezgah arkası için kullanılan dekorasyon ürünlerini sizlere daha kolay olması için sıralayalım; Seramik, cam, mozaik desen, ahşap, duvar kağıtları, tuğla taşları, fayans ve mermer gibi tercih edebileceğiniz birçok seçenekten oluşmaktadır.

En kolay dekorasyon fikirlerinden biri olan tezgah arası, aynı zamanda en sevilen detaylardan biri. Talep çok fazla olmaya başlayınca tezgah arası dekorasyonu için kullanılan ürünlerin çeşidi de artmaya başladı. Üst kısımda da bahsettiğimiz gibi istediğiniz tezgah arasını ürününü seçebilirsiniz. Sade, desenli pastel tonlu, ahşap görünümlü duvar kağıdı, fayans ya da cam gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Mutfağınızı dekore ettiğiniz tarza uygun birçok tezgah arası kullanabileceğiniz ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mutfak Tarzlarına Göre Tezgah Arası Dekorasyon Fikirleri

Klasik Mutfak İçin Tezgah Arası Dekorasyon Ürünler

Klasik mutfak tarzında ağırlıklı olarak krem, kahve ve gri tonları kullanıldığı için desen ve renkli olan fayanslar, seramikler çok fazla tercih edilmez. Ama ben yine de farklılık yaratmak istiyorum diyorsanız eğer, pastel tonlarındaki camlar ya da desenli seramik fayanslar tam size göre diyebiliriz. Tezgah arası dekorasyon için fayanslarınızın rengini değiştiremiyorsanız da şekli değiştirip mutfağınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Son zamanlarda moda olmaya başlayan geometrik desenli fayans modelleri klasik mutfak tarzınız için fark yaratacak ürünlerden biri olacaktır.

  L Mutfak Modelleri

Bohem-Etnik Mutfak İçin Tezgah Arası Ürünler

Renklerin en çok kullanıldığı bu mutfak tarzında aklınıza gelebilecek her renk ve desen mevcuttur. Kimin bu renk, desen cümbüşü gözünü yorarken kiminin de en keyif aldığı alan haline dönüşebiliyor. Bu mutfak tarzında en çok dikkatinizi çeken tezgah arasında kullanılan ürünler genellikle renkli ve çiçekli ya da geometrik desenli fayans taşlardır. Bazen kontrast yapabilmek için dolap seçerken tercih ettiği rengi ya da duvar boyasını tezgah arasında kullandığı fayans ile aynı renk tercih edebiliyorlar. Bu şekilde alışılmadık, farklı ve orijinal bir görüntü yakalamayı başarıyorlar.

Modern Mutfak İçin Tezgah Arası Ürünler

Modern mutfak tarzlarında görebileceğiniz renkler klasik mutfak tarzıyla neredeyse aynı. Ancak modern mutfak tarzında renkler çok fazla sınırlandırılmadan, kendi içerisinde farklı şekillerde kullanabiliyor. Tezgah arası dekorasyon ürünlerinden en çok mermeri ya da mermer görünümlü fayansları tercih eden bir dekorasyon modelidir. Aynı zamanda bu mutfak tarzına tezgah arası ürünlerinden mozaik taşlar çok yakışır. Eğer isterseniz absürt bir renkle de dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Modern mutfak yeniliğe en açık olanlardan biridir. Renk ve mermer uyumunu kesinlikle tezgah arasında çok iyi gösterebilirsiniz.

İskandinav Mutfak İçin Tezgah Arası Ürünler

Beyaz rengi dekorasyonda bu kadar çok kullanan başka bir mutfak tarzı yoktur diyebiliriz. Her evimde olan her oda gibi mutfağımda bembeyaz , ferah ve doğal olsun istiyorsanız tam size göre diyebiliriz. Tezgah arası dekorasyon ürünlerine gelecek olursak eğer, genellikle ya beyaz taş döşeme ya da beyaz duvar şeklinde kullanım tercih edilmiştir. İskandinav mutfak dekorasyonunun kalıplaşmış tarzı bozulmasın diye renkli seramikler, mozaikler ya da mermer gibi ürünleri tezgah arasında görmeniz pek mümkün değil. Ama beyaz renginde olan cam, fayans, seramik ya da mermer gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Tezgah arkasında tuğla kullanmak isterseniz eğer beyaza boyatıp yine aynı görüntüyü yakalayabilirsiniz.

  Sarı Renk Mutfak Dekorasyonu

Avangart Mutfak İçin Tezgah Arası Ürünler

Avangart denilince ilk akla gelen altın sarısı renginin bol bol kullanıldığı ve her yerinde varak işlemeleri olan dolaplar. Ancak mutfakta bu görüntüye çok fazla rastlamıyoruz. Yine altın sarısı rengini bu mutfak tarzında görüyoruz ama tezgah arası dekorasyonunda biraz daha sadeleştirilmeye gidildiği için sadece beyaz renkli fayans taşlar tercih ediliyor. Tabi bunun yanı sıra altın varak desenli duvar kağıtlarını da tercih eden birçok insan oluyor. Renk tonlarını ve tezgah arası taşlarla dolabın uyumunu yakaladığınız zaman avangart mutfak tarzı bir mutfağım neden olmasın diyebilirsiniz. Avangart mutfağın tezgah arasında göremeyeceğiniz ürünlerden biri ahşap biri diğeri ise mermer ya da tuğla olabilir. Gösterişten uzak bir hava kattığı için neredeyse hiç tercih edilmiyor.

Country Mutfak Tarzı İçin Tezgah Arası Ürünler

Hem yeniliklere açık hem de kendine özgü bir tarzı olan mutfaklardan biri de Country tarz mutfaktır. Bu tarz mutfaklarda tezgah arası dekorasyonu için desenli seramikler, ahşap duvar kağıtları, ahşap görünümlü fayanslar ve aynı zamanda tuğla duvar ya da tuğla görünümlü duvar kağıtları gibi ürünlerin çok kullanıldığını göreceksiniz. Gerçekten tam kendinize özgü bir mutfak döşemek istiyorsanız ve detaylar için tezgah arasını düşünüyorsanız, bu mutfak tarzını çok güzel dekore edebilirsiniz. Genellikle bu tarzda tezgah arkası dekorasyonu için açık renkler tercih ediliyor ancak pastel tonları da ahşap ile çok güzel bir uyum sağlıyor. Country mutfak tarzı kendini diğer mutfaklardan kullandığı ahşap ve tuğla duvar görüntüsüyle ayırıyor. Ve genelde bu detayı tezgah arkası dekorasyonlarda gösteriyor.

Tezgah Arası Dekorasyon İçin Duvar Boyama Önerileri

Mutfağınızda özgünlük ve orijinal bir görüntü istiyorum diyorsanız eğer, bahsedeceğimiz bu öneri size çok yardımcı olacaktır. Tezgah arası dekorasyonunda cam, taş, seramik ya da fayans gibi bahsettiğimiz ürünleri sevmiyorsanız, duvarınızı kendi istediğiniz gibi boyamak ya da üzerine farklı desenler çizmek en iyi fikirlerden biri olacaktır. Büyük ayrıntılara küçük dokunuşlarla mükemmel bir görüntü yaratabilirsiniz. Mutfağınız da kullanacağınız eşyaların rengine göre boyalar alıp işe başlayabilirsiniz. İsterseniz ocağınızın hemen arkasında olan minik duvarı boyayıp geri kalan tezgah arasındaki duvarları geometrik şekiller ya da küçük desenlerle doldurabilirsiniz. Hem keyifli hem de size özgü bir tezgah arkası dekorasyonunuz olacaktır. Kesinlikle değerlendirmeye değer.

  Antrasit Renkli Mutfaklar Tercihi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri