Yandex
Ev Dekorasyonu

Teras Süslemesi Nasıl Süslenir?

15.09.2020
20
Teras Süslemesi  Nasıl Süslenir?

İnsanlar teras düzenlerken çok fazla düşünmeden evlerinde olan eşyalar ile süslemeye çalışırlar. Bazen sadece süslemek yerine sandalye ve masa ile de bırakılır. Fakat teras dekorasyonlarına ve süslemelerine oldukça dikkat edilmelidir. Bu nedenle teraslar ayrı bir özen ve araştırma ile yapılmalıdır. Teras süslemesi yapılırken ilk olarak yağmur ve diğer doğa olaylarından zarar görmemek adına açılıp kapanan ya da normal tavan sistemi yaptırılmalıdır. Aynı zamanda bu tarz tava sistemlerine gerek duymuyorsanız da tavan sistemi kurmaya gerek yoktur. Çünkü tavan olmadan da çok güzel ve gösterişli teras süslemeleri yapılmaktadır.  Daha sonra teras içine uygun koltuklar ve masa takımı satın alıp uygun şekilde yerleştirmek oldukça güzel olacaktır. Aynı zamanda koltukların yanı sıra ayriyeten son zamanlarda favori hale gelen salıncak modellerinde de kullanabilirsiniz.  Bunun yanı sıra kesinlikle sevdiğiniz bitkiler ile süsleyerek doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Teras Süsleme  Yapılırken Kullanılması Gereken Eşyalar

Teras süslemesi yapılırken kullanılması gereken bazı eşya ve aksesuarlar vardır. Bu eşyaların arasında isteğe bağlı olarak bahçe mobilyaları ya da normal koltuk takımları tercih edilebilir. Daha sonra masa ve sandalyeleri, halı kullanılabilir. Eğer terasınızın camları varsa perde kullanabilirsiniz. Bu eşyalar kesinlikle birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Aynı zamanda kullanılan diğer aksesuarlarda eşyalara uyum sağlamalıdır. Terasınızı süslerken alacağınız eşyaları istediğiniz renk tonlarında seçerek uyumlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hasır, ahşap, makrome ve daha farklı malzemeleri kullanaraktan şık bir teras oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra terasınızı süslerken kesinlikle oldukça şık ve güzel duran canlı bitkilerden kullanmanız terasınızı daha havalı gösterecektir.

Teras Süslemesi Yapımı

Teras Süslemesi yaparken içinde kullanılmak üzere satın alınan eşyalar en uygun köşelere yerleştirilmelidir. Daha sonra duvarlara makrome, hasır ve ahşap ile yapılmış aksesuarlar yani ayna çerçeve daha farklı şeyler kullanılabilir. Duvar süslemesi yapıldıktan hemen sonra yere açık renk tonlarına sahip halı koyulmalıdır. Aynı zamanda masanızın üzerine terasınıza yakışan ve uyum sağlayan canlı bir çiçek koyabilirsiniz.  Çiçeğin saksısı ise aynı şekilde hasır ya da açık renk tonlarına sahip olabilir. Terasınızın içinde birçok canlı bitkiye yer verebilir ve oldukça doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu bitkileri koltuklarınız yanına camlarınız önüne koyarak oldukça güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

  Ayakkabılık Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri