Yandex
Ev Dekorasyonu

Tek Katlı Betonarme Ev Projeleri

18.10.2020
17
Tek Katlı Betonarme Ev Projeleri

Tek katlı betonarme ev projeleri, artık çok tercih edilen projelerdendir. Geçmişten beri ev tasarımları ve aynı zamanda inşaat yöntemleri daima değişmiştir. Buna göre eskiden yalnızca ahşap kullanılarak yapılan evler, nem ve yangın gibi olumsuz olaylardan çok hızlı etkilendiğinden dolayı betonarme evler şekline dönmüştür.

Betonarme ev projeleri için betonarme yapıları, inşaat işlerinde kullanılmakta olan çimento, su ve kum malzemesinin birleştirilmesiyle ortaya çıkan yapı malzemesi ile meydana getirilir. Bu yapı malzemesi ise donduğu zaman ortaya çıkan şeye beton denilmektedir. İşte bu beton ile yapılmış olan evler için de betonarme evler denilir.

Neden Betonarme Ev Tercih Etmeli?

Neden betonarme ev tercih etmeli? Betonarme olan yapılarda ahşap olan evlerin birtakım olumsuz yönleri olan çekme ve eğilme mukavemetleri çok daha yüksek şekildedir. Bu yüzden de dayanıklı ev projeleri içerisinde ilk sırada bulunan betonarme ev projeleri, uzun seneler inşa edilmiştir. Günümüzde inşaat teknolojisi ve alanının gelişmesi sayesinde de modern yapıdaki mimarilere sahip olan ve aynı zamanda yangın ve nem gibi olumsuz durumlara karşı ahşap olan evlerden çok daha sağlam olan evler durumuna gelmiştir. Bu nedenle bu yapıdaki evleri tercih etmeniz, daha sağlıklıdır.

Tek Katlı Betonarme Ev Projeleri ile Diğer Ev Projeleri Farkları

Tek katlı betonarme ev projeleri ile diğer ev projeleri farkları nelerdir? Öncelikle betonarme ev projelerinin çok değişik özelliklere sahip olduğunu söyleyerek söze başlayabiliriz. Betonarme yapıda bir ev yapmak ile ahşap yapıda bir ev yapmak arasında şu noktalarda farklı özellikler ortaya çıkar:

  • Maliyetleri,
  • Projelendirme zaman/süreleri,
  • İnşaat tamamlama süreleri,
  • Eğilme mukavemetleri,
  • Çekme mukavemetleri,
  • Bakı ve onarım maliyetleri.

Tüm bu noktalarda farklı özellikler olduğu görülmektedir. Betonarme olan bir ev yapabilmek için bütün aşamalar tek tek hesaplanmalıdır. Bunu hem maliyet açısından hem de zamanlama açısından gözden geçirmek gerekir. Bu noktada betonarme yapıda bir ev yapabilmek adına projelendirme aşamasından başlayıp son boya aşamasına kadar bütün etkenlerin hesaplanması lazımdır. Dolayısıyla bu noktada uzman bir ekiple çalışmak ve hatta mümkünse bir mimar veya mimarlık şirketinden görüş almak, önemlidir.

  Farklı Duvar Dekorasyonları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri