Yandex
Ev Dekorasyonu

Sütlü Kahverengine Uyumlu Renkler Hangileridir?

17.11.2020
20
Sütlü Kahverengine Uyumlu Renkler Hangileridir?

Her rengin bir enerjisi vardır. Bu enerjiler kişileri sanıldığından daha fazla etkilemektedir. Öyle ki uzmanlara göre her günün güzel ve yüksek enerjili geçmesi için bir rengi vardır. Herkesin sevdiği, o renk ile bütünleştiği zaman kendisini daha iyi hissettiği bir veya birden fazla renk vardır. Renkler içerisinde en ağır, en hüzünlü, en yumuşak ve en soft renklerden bir tanesi ise sütlü kahverengidir.Kahvenin en yumuşak tonlarından olan sütlü kahverengine uyumlu renkler hangileridir ve nasıl kullanılmalıdır sorusu her zaman merak konusu olmuştur. Sütlü kahve, göz yormayan bir renktir. Bu sebeple daha dikkat çekici renkler ile kombinlemek mümkündür.

Sütlü Kahverengine Uyumlu  Renkler İle Kombinleme

Genellikle klasik bir esinti içerisinde olan sütlü kahve, uyumun yanı sıra zıtlıklar ile de kullanılabilmektedir. Yani zıtların uyumu da yakalanabilmektedir. Sütlü kahveye en çok yakışan renk hangisidir denilirse bunun cevabı haki yeşili olabilir. Pek çok özel tasarımcının tasarımları incelenirse bu mükemmel uyumun ne kadar dikkat çekici olduğu görülebilir.

Kırık beyaz ise sütlü kahverengine uyumlu renkler hangileridir sorusunun bir diğer cevabıdır. Sütlü kahve ve kırık beyaz adeta bütünleşmektedir. Her iki renkte dinlendirici olduğu için yormayan ve huzur veren ortam atmosferi yaratmaktadır.

Sütlü kahve sadece klasik ve soft renklerle kullanılacak diye bir durum yok elbette. Canlı renkler de kullanmak mümkündür. Örneğin; sarı renk oldukça tercih edilmektedir. Sütlü kahve ola bir mobilya takımında sarı kırlentler ve sarı objeler ile tamamlanabilir. Sarı renk dışında turuncu renk de sütlü kahve rengine uyumlu renkler hangileridir sorusunun cevabıdır. Bu nokta da önemli olan karmaşıklık olmadan bir uyum yakalamaktır. Yani dengeli kullanmaktır.

Pembe ve mavi ise sütlü kahve ile ahenk içerisinde olan diğer renklerdir. Ön yargıları yıkarak, en güzel şekilde göze hitap ettiğini doğru kombinlendiği zaman görmek pek tabii mümkündür. Hem klasiğe yakın kalayım hem de yumuşak tonlarla kendimi dinlendireyim diyen kişilerin tercihleri mutlaka sütlü kahve tonları içermelidir.

  Dekoratif Ahşap Terek Modelleri Tercihi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri