Yandex
Ev Dekorasyonu

Sürgülü Gardırop Modelleri

09.04.2020
473
Sürgülü Gardırop Modelleri

Evlerimiz en sevdiğimiz konfor alanlarımızdan biridir. İçerisinde çok fazla vakit geçirdiğimiz için istediğimiz gibi dekore etmek ve düzenlemek isteriz. Her odaya gösterilen özen çoğunlukla aynı olmayabiliyor. Bazı odalar daha çok emek istiyor. Onlardan biri de yatak odası dekorasyonu. Duvar rengi, zemin için seçilen parkeler, mobilya ve tabi ki aksesuarlar derken kullanılan her eşyada ekstra zaman harcanır. Sevdiğiniz bir iş ise eğer sizi zorlamaz ama sevmiyorsanız hiçbir şey istediğiniz gibi gitmez. Yorgunluğumuzu atmak için soluğu yatak odasında alırız çoğunlukla. Buradaki birçok eşya işimize yarayan şeylerden oluşur. En çokta gardıroplar bizim iş yükümüzü biraz daha azaltır. Kıyafetlerimiz, nevresim takımları, yorganlar gibi birçok eşyayı içine kolayca yerleştirebiliriz. Bir süredir klasik olarak kullanılan açılır kapanır dolaplar yerini sürgülü gardırop modellerine bıraktı. Her yatak odası dekorasyonuna uyum sağlayan sürgülü gardırop modelleri çıkmaya, tasarlanmaya başladı. Şimdi biraz detaylı şekilde bahsedelim bu dolaplardan.

Sürgülü gardırop modelleri çoğunlukla evde yatak odanızda kurtarıcı bir parça olarak görülür. Yatak odanıza uygun şekilde tasarlanıp monte edilmesi gereken yere yerleştirebilirsiniz. Sürgülü gardırop modellerinin şöyle de bir avantajı vardır, yatak odanız eğer küçük ise daha büyük gözükmesine yardımcı olur. Birden fazla modeli sayesinde istediğiniz seçeneği tasarım oluşturmadan bulabilirsiniz. İsterseniz biraz seçeneklerinden bahsedelim. Aynalı sürgülü gardırop modelleri, ahşap sürgülü gardırop modelleri, iskandinav tarzdaki sürgülü gardırop modelleri, klasik sürgülü gardırop modelleri gibi birçok ürün sayabilirsiniz. Ancak en çok kullanılan sürgülü gardırop modelleri bu bahsettiğimiz dolaplardır.

Aynalı Sürgülü Gardırop Modelleri

Yatak odanız için en uygun dolap modellerinden biridir. Aynalı olması açısından size büyük kolaylık sağlar. Eğer yatak odanız küçük ise beyaz renge boyamakla birlikte aynalı gardırop kullanırsanız normal boyutuna göre değişiklik gösterecektir sizde fark edeceksiniz. Hem aynalı olması nasıl olduğunuza bakmanız için daha kullanışlı olacaktır. Bu tarz sürgülü gardırop modellerini her ev dekorasyonuna uyacak şekilde kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta sürgülü dolap kapaklarının dolabın içindeki raflara çok yakın olmaması. Yakın olursa sürgülü dolapların kapanması size zorluk çıkartabilir.

Aynalı sürgülü gardıroplar yatak odasında genelde yatağa çok yakın olmayacak yerlere konumlandırılırlar. Yaşanabilecek olan tehlikelere karşı dikkatli olmak amacıyla böyle bir durum uygun görülür. Yatak odanız küçükse eğer dolabı kesinlikle ayak ucunuzun olduğu yere biraz mesafe kalacak şekilde koymalısınız. Ayrıca sürgülü gardırop modelleri diğer kapaklı dolaplara göre daha güvenlidir. Herhangi bir tehlike anında kapakları kolay kolay açılmadığı için size büyük sorunlar yaratmaz.

  Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Sürgülü Gardırop Modelleri

Ahşap sürgülü gardırop modelleri genellikle country tarzdaki ev dekorasyonlarında çok fazla tercih edilir. Ahşap dolaplar akrilik olan modellere göre kiri ve çizikleri daha az gösterir ya da hiç göstermez. Yatak odanızın büyüklüğüne göre sürgülü kapağın ne kadar olacağına karar verebilirsiniz. Ahşap malzeme kullandığınızda odanın renginin krem tonlarda olması ortama daha şık bir hava katacaktır. Ben yatak odamın duvar renginin koyu olmasını istiyorum diyorsanız da açık renkli ahşap sürgülü dolap modellerinden yaptırabilirsiniz ya da hazır olarak bulabilirsiniz.

Ahşap sürgülü dolaplarda da isterseniz kapaklardan birine ayna taktırabilirsiniz. Boydan boya ayna yapmak yerine bir kapağın küçük bir kısmına kare ya da şekilli ayna monte edebilirsiniz. Ahşap sürgülü dolaplarda isterseniz farkı boyutlar dolap kapakları da kullanabilirsiniz. Tasarımı size ait bir ürün yaratabilirsiniz. Düz ahşap yerine farkı renklerdeki ahşapları da bir araya getirip yeni bir sürgülü gardırop elde edebilirsiniz.

İskandinav Tarzdaki Sürgülü Gardıroplar

Gelelim son zamanlarda en çok sevilen ev dekorasyon tarzına. İskandinav ev dekorasyonları beyaz ve ahşap renklerin kullanıldığı sıcak bir ortam oluşturulması amaçlanan dekorasyon tarzlarından biridir. Ev için kullanılan eşyalarda ya da objelerde genellikle beyaz renkler tercih ediliyor. Bu yatak odası dekorasyonu içinde geçerli. Klasik dolapların yerine sürgülü gardırop modelleri çıktığından beri onlarda da beyaz ve ahşap kullanımı dikkat çekiyor. Eskitme tarzda sürgülü gardırop modellerini de bu ev dekorasyonu tarzında görmek mümkün.

İskandinav tarz evin birçok alanında olduğu gibi yatak odası dekorasyonunda da kendini gösteriyor. Yatak, duvar rengi ya da zemin de çok fazla denk geldiğimiz bu renkler şimdi sürgülü gardıroplarda da karşımıza çıkıyor. Ahşap sürgülü dolapların üzerine beyaz eskitmeli aynalar eklenmiş olabiliyor. Ya da beyaz sürgülü dolapların üzerinde ahşap detaylı aynalara denk gelebilirsiniz.

  Gömme Dolap Modelleri ve Fiyatları

Klasik Tarzda Sürgülü Gardırop Modelleri

Klasik tarz ev dekorasyonunda çok uzun yıllardır var olan bir tarzdır. Her şeye kolaylıkla uyum sağlayabilir. Oturma odası, mutfak ya da yatak odası dekorasyonunda klasik tarzı kesinlikle tercih edebilirsiniz. Salon için kullanılan gri ve beyaz tonlu mobilyalar ile mutfak için tercih edilen dolap ve beyaz eşyada da bu klasik tarzı göreceksiniz. Renk ve model olarak her şeye uyum sağladıkları için klasik tarzda küçük değişiklikler yaparak modern ya da country tarz dekorasyona çevirebilirsiniz.

Dediğimiz gibi klasik tarz çok fazla tercih edilen bir dekorasyon modeli. Yatak odasında da çok şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Yatağınız, zemin için seçilen parkeler ve tabi ki en önemlisi dolap. Dolap konusuna gelecek olursak eğer dikkat etmemiz gereken en önemli konu dolabın sürgülü gardırop modellerinden biri olması. Klasik tarzda da çok sık kullanılan sürgülü gardırop modelleri renk ve malzeme olarak da iskandinav ya da country tarzına benzeyebilir. Klasik tarzda bir de en çok kullanılan sürgülü gardırop modeli akrilik ve aynalı olanlar. Aklınızda fikir oluşması için paylaştığımız görsellere bir bakın derim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri