Yandex
Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

31.07.2020
87
Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli ev dekorasyonu, evlerde hem şıklık hem de konforu getiriyor. Çünkü evlerde kullanılan şömineler, evlerde hem dekoratif bir unsur olarak hem de ısınma amaçlı bir araç olarak kullanılıyor. Dolayısıyla bu anlamda şömineli olan ev dekorasyonları farklı amaçlara hizmet edebilmiş oluyor. Şömineler, içerisinde olduğu yaşam alanına hem güzel bir dokunuş hem sıcaklık hem de bir karakter katar. Genellikle de oturma odaları içerisine konumlandırılmış olan bu şömineler, bulundukları ortama (salonlara) çok davetkâr, çok samimi ve aynı zamanda oldukça romantik bir atmosfer getirmenin en ideal olan yollarından bir tanesidir.

Şömineli ev dekorasyonu modelleri kullanıldığında bu şöminelere ilişkin zorluklardan bir tanesi ise şömineleri bu salonların dekorasyon ve tasarımına uygun şekilde dahil edebilmektir. Özellikle de oturma odanıza veya salonunuz içerisine bir şömine inşa ettirecekseniz bu odadaki farklı özellik ve tasarımlara bağlı olarak da yaptıracağınız şöminenin kullanımına tam potansiyel taşıyan ve imkân veren türlü düzenlemeler içerisinden uygun olanı seçmelisiniz.

Şömineli Ev Dekorasyonu Fikirleri

Şömineli ev dekorasyonu fikirleri arasında farklı alternatifler yer alıyor. Bu noktada bir odayı yaptıracağınız veya mevcut olan şömine ile ilişkili şekilde tasarlamak ve dekorize etmek zor olabilir. Bu konuda çeşitli sorulara cevap aranır… Oturma grupları bu sıcak alevlere ne derece yakın şekilde konumlandırılmalı? Şöminenin oturma odası veya salon için yaptığınız dekorasyon modelinin merkezinde mi bulunması gerekir? Buna göre yemek masanızı veya koltuklarınızı nereye koymanız gerekiyor? Bu şekilde çoğalıp giden sorular için bazı fikirler sunarak cevap vermiş olacağız. Buna göre şömineli ev dekorasyonu için 5 dekorasyon fikri şu şekildedir:

  • Şömine ile televizyon bir arada düşünerek dekorize edilebilir.
  • Odadaki odak noktasının şömineler olması sağlanarak dekorasyon uygulanabilir.
  • Mobilyaların konumu, şöminenin ne derece ısı verdiği gibi kapasite özelliklerine göre belirlenerek bir dekorasyon tercih edilebilir.
  • Minimalist bir dekorasyon modeli üzerinden küçük dokunuşlar ile bazı aksesuarlar kullanılarak şöminenin daha çok ön plana çıkması sağlanabilir.
  • Küçük salonlar için minimal-küçük ve şık boyutlarda şömine modeli tercih edilerek bir dekorasyon uygulanabilir.

  Kutu Raf Modelleri 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri