Ev Dekorasyonu

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

26.12.2016
2.170

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Siyah Ve Beyaz Renk Mutfak Dolapları Sayesinde Mutfağınızın Çarpıcı Ve Dikkat Çekici Görünmesini Sağlayabilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dolapları görmezden gelinemeyecek kadar lüks etkiye sahiptir. Mutfak dekorasyonunun can alıcı noktası dolapları doğru şekilde seçer veya yaptırırsanız mutfağınız mükemmel vakitler geçirdiğiniz bir mekana dönüşür. Cesur, ilginç ve mimari dekorasyon fikirleri ile karşımıza çıkan siyah beyaz mutfak dekorasyonları, geniş mekanlar için seçildiğinde çok daha zengin bir görünüm verir. Siyah, beyaz ve ahşap mutfaklar hayatınızda değişiklik yapmak için, gereken ilham kaynağı olabilir.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Siyah Mobilyalar ile Beyaz Duvar Dekoru: Beyaz etkilere sahip duvar dekorasyonu için seçilen siyah mutfak dolapları veya siyah mobilyalar var ise yer zemininde ahşap veya beyaz fayans zemin tercih edebilirsiniz. Diğer yandan siyahla kaplı mutfak dolaplarınızda dekorasyon ürünlerini beyaz ve ahşap renklerle harmanlayarak kullanabilirsiniz.

Beyaz Mobilyalar Siyah Duvar Dekoru: Siyah duvar nasıl olur demeyin! Galerimizde verdiğimiz modelleri incelerseniz bazılarının arka planlarında siyah paneller veya siyah duvar kağıtları tercih edilmiş. Son derece şık görünen bu duvarlar ile beyaz mobilyalar çok daha göz kamaştırıcı hale geliyor. Siyah duvarların olduğu bölümler daha dikkat çekici hale gelmesi için bu alanlarda sıcaklık oluşturacak sarı ledler kullanılabilir.

Yer Zemininde Siyah Renk: Siyah beyaz mutfak dekorasyonunda kullanılan yer zemini hem siyah hem de beyaz yapılabilir. İkisinin de şık duracağı modellerde siyah rengi tercih ediyorsanız duvarlarda renk tercihinizi beyaz olarak kullanmalısınız. Siyaha komple bir zeminden ziyade çok hoş duracak kare desenlere sahip şık bir halıflex ile mutfakta zarif bir etkide bırakabilirsiniz.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  1. Siyah ve beyaz bir mutfak dekorasyonu tercih ediyorsanız mutfağınızın metrekaresi büyük olmalıdır. Aksi takdir de boğucu bir etki oluşturabilir.
  2. Siyah ve beyaz tek başına kullanıldığında yapılması gereken üst dolap kapaklarında beyaz rengi alt dolap kapaklarında ise siyah rengi seçilmelidir.
  3. Simsiyah alt dolaplar kullanılacaksa bu alan ledler kullanılarak aydınlık bir görünüm elde edilmelidir.
  4. Üst dolap kapaklarının beyaz tercih edilmesi dışında alt dolap kapaklarında da aralara beyaz rengi koordineli bir şekilde yayarak karamsar etki dağılabilir.
  5. Büyük mutfaklarda kullanılan siyah beyaz mutfak dekorunda kullanılacak perde siyah beyaz seçilebilir. Fakat mutfağınız yeterince büyük değilse açık renklere yönelmek ve bu dekorasyonda siyahı çok kullanmamak, sert bir etkiden mekanı kurtarır.
  6. Mutfakta kullanılacak halı modeli de dekorla uyum sağlamalıdır. Açık renklere yönelebileceğiniz gibi kir olayı düşünüldüğünde leke tutmayan gri veya siyah beyazdan oluşan halılar tercih edilmelidir.
  2020 Açık Mutfak Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri