Yandex
Ev Dekorasyonu

Şık Yatak Odası Dekorasyonu

25.11.2016
1.811

Şık Yatak Odası Dekorasyonu Yaptırmak Artık Çok Kolay. Yatak Odanız için İlham Alacağınız Şık ve Zarif Tasarımlı Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri.

Şık Yatak Odası Dekorasyonu

Evimizdeki en özel alan olan yatak odaları, hem canlanma hem de rahatlama alanıdır. Şık yatak odası dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Yatak odanız hangi renk ve dekorla döşerseniz döşeyin önceliğiniz rahatlık olsun. Mobilya, tercih edilecek aksesuarlar ve renk seçiminde stilinizi konuşturarak yatak odalarınızı en iyi şekilde dekore edebilirsiniz.

Şık Yatak Odasına Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

  1. Yatak odaları için tercih ettiğiniz mobilyaların, fonksiyonel açıdan işlevselliği yatak odasının görünümü kadar önemlidir. Şık yatak odası dekorasyonunda istediğiniz özellikle çok fazla ise bunu ustanız veya çalıştığınız mimarla görüşerek tek bir kare altında toplamalı yatak odanız da gereksiz mobilya kullanımını önlemelisiniz.
  2. Duvar rengi yatak odasında gizli kahramanlardır ve evin temel taşıdır. Duvarlarda kullandığınız renklerin önemi yatak odası dekorasyonuna yön verir. Duvarlarda kullanacağınız renkleri yatak odası mobilyalarınızla uyumlu tasarlayabilir veya yatak odanızın renginde tek bir duvarı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Zeminde aynı şekilde ince elenip sık dokunulmalıdır. Zemin dekorunda ahşap tercih ederek romantik ve sıcacık bir ortam dizayn oluşturulabilir.
  3. Ruh durumunuzu etkileyen renkler açık pastel tonlarında tercih edilmelidir. Yatak odaları dinlenme ve ertesi güne hazırlanma odaları olduğu için kesinlikle içinizi sıkan, psikolojinizi etkileyen renkler kullanılmamalıdır. Seçtiğiniz mobilyalar, perde veya halının rengi kombin olarak birbirini tamamlamalı size huzur vermelidir. Yatak odalarında en sık tercih edilen renkler ise; beyaz, mavi, pembe, yeşil ve kemik renkleridir. Bu renklere canlılık katmak için farklı renkler kullanarak yatak odanızda farklı bir dekorda elde edebilirsiniz.
  4. Yatak odalarında genellikle bol aydınlatma tercih edilmez. Genellikle loş ortamları seven yatak odası atmosferinde istediğiniz ışık sistemleri ledli aydınlatmalar, abajurdan yayılan ve hafif aydınlık sağlayan ışıklandırmalar kullanılabilir. Tabiî ki şıkır, şıkır bir avizede dekor amaçlı yatak odalarına koyulmalıdır bu tamamen sizin dekorunuza seçtiğiniz mobilya tarzına göre değişiklik gösterebilir. Fakat yatak odalarında olmazsa olmaz mümkünse ışık ayarlamalı abajurlar dekoru şık göstererek rahatlama sağlayacaktır.
  Özel Yatak Odası Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri