Yandex
Ev Dekorasyonu

Şık Alçı Tavan Modelleri

11.11.2016
2.795

Şık Alçı Tavan Modelleri Led Aydınlatmalar İle Birlikte Kullanıldığında Oda Dekorasyonunun Ve Mobilyaların Daha Modern Görünmesine Katkıda Bulunur.

Şık Alçı Tavan Modelleri

Şık alçı tavan modelleri kartonpiyer olarak yapılan tavan modellerinden sonra trend haline gelmiştir. Işıklandırma ve ledler kullanılarak dizayn edilen şık alçı tavan modelleri dekorun gizli kahramanıdır. Tavan dekorasyonun en son aşaması gibi görünse de güzellik katan dekoratiftir. Şık alçı tavan modelleri led aydınlatmalarla desteklenirse mobilyaların, halıların ve perdelerin bir tık daha iyi görünmesini sağlar.

Oldukça yaygın durumda kullanılan alçı tavan modelleri mekana uygun renkler ile de şekillendirilebilir. Örneğin mavi olan mobilyalarınıza dekor katmak için tavan da bulunan çıkık alanları aynı renk boyayabilirsiniz. Bu sayede mobilyalar ile tavan dekoru ahenk içinde görünecektir. En fazla yaşam alanlarına yaptırılan şık alçı tavan modelleri dilenirse; antre, hol, yatak odası hatta mutfaklara bile çok yakışıyor. En sık tercih edilen gömme alçı tavanlar içine koyulan aydınlatmalar ekonomik ampuller tercih edilerek tasarruf sağlanabilir.

Modern yaşamın simgelerinden biri olan alçı tavanlar mimari tasarımlar ile birleştiğinde harikalar ortaya çıkıyor ve gelen herkes gözünü tavandan alamıyor. Eskiden sadece korniş önlerinde gördüğümüz alçı tavan modelleri şimdilerde tüm evin dekoruna uygulanarak şıklığa şıklık katıyor. İnsan sağlığını da zararı bulunmayan alçı tavanlar her mekana gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. Farklı modeller kullanılarak yaptırabileceğiniz alçı tavanları yaptırmadan önce iyi karar vermeli, tüm modellere bakmalı ve iyi bir yere yaptırmalısınız. Tüm eve yaptıracaksanız bütçe ve sabır gerektiren alçı tavanlar estetik görünümün mimarıdır.

Alçı tavan yaptırırken dezavantajlarını da ihmal etmemek gerekir. Alçı tavan yapılırken gerekli şekilde yalıtım yapılmazsa zamanla alçı tavanlar da çatlamalar meydana gelebilir. Çatlama ve rutubetten kurtulmak için alçı tavanlar zaman, zaman uygun temizlik ürünleri ile bakımı yapılmalı bir sıkıntı olduğunda büyümemesi için müdahale edilmelidir.

  Duvar Raf Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri