Yandex
Ev Dekorasyonu

Sedir Nasıl Yapılır?

12.10.2020
74
Sedir Nasıl Yapılır?

Modern dünyanın köşe takımları dekorasyonu şimdilerde sedir tasarımları ile anılırken, sedir nasıl yapılır?Soruları yeniden gündeme geliyor. İç mimarların tercih ettiği ve evde kendinizin de imal edileceği sedirler,  evinizin iç dekorasyonuna otantik ve canlı bir hava kazandırıyor. Sandıklı yada sandıksız olmak üzere kendi tasarlayacağınız her modeli üretip, üzerine zevkinize göre kaplayabilirsiniz. Sedirin verdiği konfor;  koltuk, kanepe gibi ev dekorasyon ürünleri ile karşılanamıyor. Özellikle köy evlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelen sedir, dışarıyı soluksuz izleyebileceğiniz nitelikte, rahat, dayanıklı ve estetik bir hava kazandırıyor. Ahşaptan yapılan sedirler uzun ömürlü olması ve doğal bir hava yaratması yönüyle, ev iç dekorasyonunda özellikle de teras ve balkon dekorunda kullanılıyor.

Evde Sedir Nasıl Yapılır  İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

Mimari dekorasyon modellerinin en ilgi çeken tasarımlarından olan sedir,   sedir nasıl yapılır?  Soruları kapsamında titizlikle araştırılıyor. Özellikle iç mimar ve dekorasyon uzmanları tarafından farklı fikirler ışığında dizayn edilen sedirler için yeni yöntemler kullanılıyor. İç mimar ve uzmanlarca evinizin boyutlarına, odanızın ölçülerine ve kullanım alanlarına göre farklı ölçüler belirleniyor. Bunun için ilk olarak sedir modelini, belirleyerek, minder sayısı, açılır kapanır özeliği ve yatak olarak kullanılma yöntemlerine göre ürünleri analiz etmeniz gerekiyor. Tasarım sürecinde, sedir ebatlarını oturma,  yatma pozisyonlarına göre yeniden imal edebilirsiniz. Ayrıca zevkinize göre kumaş, minder ve her türlü malzemeyi sedir üzerine kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Sedir Yapımı İçin Neler Gereklidir?

Sedir yapım aşamasında özellikle ortamın iç ve dış mimari özelliklerini esas alarak farklı malzeme ve ölçüler kullanmanız gerekiyor. Özellikle sedir yapımı için palet ürünlerini tercih edebilirsiniz.  Palet genellikle dış cephe ve geniş ortamlarda kullanılan, sedirle uyumu ve dayanıklılığı son derece gelişmiş bir malzeme olarak seçiliyor. Paletin yapısına dikkat ederseniz paletin şekli, ebatları, ölçüleri ve kullanışlılığı işinizi daha çok kolaylaştırıyor. Bu sayede sedir yapımı için büyük avantaj sağlayabilirsiniz. Sedir nasıl yapılır? Soruları dâhilin de farklı ebatlarıyla sedir için gerekli malzeme ve ürünlerin inisiyatifinin sizde olduğunu unutmamalısınız.İç ve dış cephe mimarisinde kendi zevkinize üretebileceğiniz, şık ve modern sedirler tercih edebilirsiniz.

  Banyo Setleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri