Yandex
Ev Dekorasyonu

Salonunuza Uygun Tül Perde Modelleri

25.08.2020
97
Salonunuza Uygun Tül Perde Modelleri

Salon dekorasyonunun en büyük tamamlayıcısı perdelerdir. Salon dekorasyonunuz desenli ise düz perde kullanmanızı, koltuk kumaşınız düzse desenli perde kullanmanızı tavsiye ederiz. Aydınlık salon dekorasyonunuz için koyu perde modellerini tercih edebilirsiniz. Salonunuza uygun tül perde modelleri ile size perde seçimi konusunda yardım etmek isteriz.  Tül yardımıyla odanın görüntüsünü tamamen değiştirebilir, aydınlık ve havadar hale getirebilirsiniz.

Tül Perde Seçimi

Salonunuza uygun tül perde modelleri konusunda size yardım edebileceğimizi düşünüyoruz. Öncelikle, satın almadan önce bile tülün nerede olacağını karar vermeniz gerekir. Tül seçimin zorluk, geniş ürün yelpazesi arasında tam olarak iç mekanla birleştirilecek modeli seçmenin zor olmasıdır.

  • Klasik Salonlar için: Özellikle geniş ve manzaralı salonlarda desenli ve işlemeli tül modelleri tercih edilmelidir. Perdeniz gösterişli ve ağırsa sadece beyaz veya kirli beyaz saten tül perdeler de kullanabilirsiniz.
  • Modern Salonlar için: Dantelli tül perdeler, modern salonlara en uygun tül perdelerdir. Basılı bir çizim, aydınlık bir oturma odası için harika bir seçenektir. Tül üzerindeki 3B desen de ilginç bir seçenek olacaktır.
  • Uzakdoğu Tarzı Salonlar için: Kırık beyaz veya kahve tonlarında tül ve hasır tercih edilebilir.
  • Işık Alan Pencere: Pencerelerden bol miktarda ışık ve renk geliyorsa, kalın kumaştan yapılmış perdeler durumu kurtarabilir veya biraz koyu tonlarda tüller kullanılabilir. Bir diğer önemli nokta ise tülün pencere dışındaki mevsime göre seçilmesi gerektiğidir.
  • Küçük Salonlar için: Küçük bir oturma odası için, alanın daha büyük gözükmesini sağlamak için perdelerin açık tonlarını seçmek gerekir. Küçük bir odanın görsel olarak genişlemesi için hafif, şeffaf bir tül kullanmak daha iyidir. Pencere küçükse, genişliğinden daha uzun bir korniş asabilirsiniz, böylece oda daha büyük olacaktır.
  • Minimalist: Minimalizm, gereksiz gösterişsizlik olmadan basit öğeler gerektirir. Bu durumda, kumaşların dokusuna odaklanın.
  Country Salon Dekorasyonu

Salonunuza uygun tül perde modelleri seçerken tülün rengine ve kumaşına dikkat ediniz. Sade salonlarda baskılı ve renkli tüllere yönelebilirsiniz. İpek, keten ve pamuklu kumaşlar doğal malzemelerden en çok tercih edilenlerdir. Bu kumaşlardan yapılan tüller güzel ve zengin görünecek. Çevre dostudurlar ancak sentetiklerin aksine dayanıklı değildirler. Estetik görünümünü kaybetmemesi için özenle ve düzenli olarak bakılması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri