Yandex
Ev Dekorasyonu

Dikkat Çekici Salon Tasarımları

15.12.2016
5.160

Yaşam Alanlarınıza Renk Katan Ve Enerji Veren Salon Tasarımları. Salonu Yenilerken Bilmeniz Gerekenler ve Dikkat Çekici Salon Tasarım Örnekleri.

Dikkat Çekici Salon Tasarımları

Tasarımcı, mimar ve sanatçılar yenilikçi atılımlar gerçekleştirerek salon tasarımlarını mükemmel halde getiriyorlar. Salon tasarımlarında bu yıl en çok rastladığımız vintage aksesuarların yer aldığı yaşam alanları. Üstelik bu yaşam alanlarında sadelik ve şıklık birlikte mükemmel bir uyum içerisinde. Salon yeniden dizayn edilirken dikkat çekici bazı detaylar mevcut, bu detaylara önem verirseniz dikkat çekici bir salon tasarımına sahip olabilirsiniz.

Salon Tasarımı Yaparken Dikkat Edin

Sıfırdan bir salon döşemek her ayrıntının yerli yerinde olmasını sağlar. O halde örneklerden ilham alarak salon tasarımının nasıl olacağına karar vermek, zemin, duvar dekorasyonunu bu doğrultuda yapmak, mobilya ve aksesuarları buna göre seçmek avantajınıza olacak.

  1. Salonlarda tek bir alanda odak noktası kurmak tüm gözleri ilk anda bu alana yoğunlaştırmak demektir. Bunun için karar vermek başlangıcın temelidir. Eğer şahane manzaraya bakan bir salon odasına sahipseniz dikkat çekici alanı pencere kenarlarına verebilirsiniz. Bu örnek sadece bir fikirdir. Siz odak noktasını tavana çekmek isterseniz asma tavan kullanabilirsiniz.
  2. Televizyon üniteleri yabancılarda olmasa da Türk toplumunda neredeyse her odaya alınıyor. Salonda da televizyonumuzun olduğunu düşünürsek sehpanın arkasına şık bir panel veya niş yaptırarak bu kısım dikkat çekici hale getirilebilir.
  3. Salon tasarımında mobilyalarınızı birbirinden uzak döşemek kasvetli bir hava yayacağından tavsiye edilmez. Koltukların, sehpaların ve yemek masasının dekorla iç içe olması samimi bir ortama ön ayak olur.
  4. Salonda rahat bir hareket alanı bırakmak boğucu etkiyi azaltacaktır. Bu açıdan mobilya ve aksesuarları ne çok sıkışık ne de çok seyrek tutmamalısınız.
  5. Salonda tüm aksesuarlar düzenli bir şekilde yayılırsa karmaşıklıktan kurtulursunuz. Tüm eşyaların tek bir duvara dekor edildiği salonda kötü bir görünüm yansıtılırken simetrik etkiden çıkarak kasvetli bir görünüme dönüşür.
  6. Küçük salonlar için her zaman minimalist yaklaşım en mantıklı olanıdır. Tam donanımlı bir koltuk takımı almak yerine iki parçadan oluşan koltuk takımları düşünülebilir. Bu tarz küçük mekanlarda televizyonu duvara sabitleyerek duvarda panel sistemi ile şıklığı bulmak en güzel sonucu size verir.
  7. Büyük salonlarda tasarım yaparken ise soğuk etkiden uzak kalmak en mantıklısıdır. Aşırı büyük salonunuzda eşyanız az ise yapı marketlerde satılan bölücülerden alarak mekanı küçültmek doğru seçimdir.
  Salon Dekorasyon Fikirleri

Dikkat Çekici Salon Tasarımları

Salon dekorasyonunun harika görünmesini sağlayacak olan dikkat çekici salon tasarım örnekleri.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri