Ev Dekorasyonu

Salon Dekorasyon Fikirleri

25.12.2016
2.539

Salon Tasarımı Yapılırken Objelerin Dizaynı Ve En Uygun Yere Koyulması Son Derece Önemlidir. Dikkat Çekici Salon Dekorasyon Örnekleri Galerimizde.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Birinin evini ziyaret ettiğimiz zaman genellikle ilk karşılaştığımız mekanlar salonlardır. Salon dizaynı bir evin en önemli görseli konumunda olduğu için; Sizi ve tarzını en iyi şekilde yansıtmalı. Bununla da kalmayıp modern ve etkileyici bir salon tasarımı olması gerekir. Aile bireylerinin birlikte vakit geçirdiği, sohbet ettiği, eğlendiği ve film izlediği mekanın iç açıcı ve konforlu olması son derece önemli. Salon dizaynında yeniliğe gidiyorsanız, sizi yansıtan ve gelen misafirleriniz üzerinde iyi bir etki bırakacak olan; salon dekorasyon fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

  1. Öncelikle konfor bir salonda olmazsa olmaz. Oturma gruplarında rahatlığı ön plana çıkarak modellere yönelmek iyi bir fikir.
  2. Renk seçerken sizi yansıtmalı, saf beyaz bir salon iç açıcı olabilir fakat canlı renkler ve şık, modern stiller daha güzel görünebilir. Pudra pembesi, güneş, nergis, fıstık yeşili gibi neşeli renkler kullanabilir veya fuşya çiçeği, limon çiçeği veya lila gibi daha çarpıcı renklere yönelebilirsiniz. Sarı çok cesur ve maceracı bir renk olduğu için modern tasarımlarda fazla kullanılmıyor ve bizce hata yapılıyor. Parlak mobilyalar, modern görünüm sergilerken, pürüzsüz pastel renk tonları daha samimi bir atmosfer oluşturur.
  3. Salon dizaynı yapmadan önce tarzınızı belirlemeniz gerekir. Modern, klasik, avangart, retro veya rustik gibi stiller kullanabilir veya sofistike, spesifik, post modern yada neoklasik dizaynlar ile çarpıcı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Salonunuzda dikkat çekici bir etki bırakabilir, hafif ve yumuşak tonlarla samimi görünmesini sağlayabilir veya cesur bir yaklaşım sergileyebilirsiniz.
  4. Mobilyalarda kullanılan malzemeden, aydınlatma, zemin ve tavan dekorasyonuna kadar odanın tamamında bütünlük veya uygun kontrast yakalamak önemli.

Aşama, Aşama Salon Dizaynı 

Salon komple değiştirilecekse ilk olarak tavandan başlamak gerekir. Burada asma tavan ve led aydınlatmalar son zamanlarda çok meşhur.

  Dikkat Çekici Salon Tasarımları

İkinci aşama duvarlar ve zemindir. Şayet asma tavan tercih edildiyse duvarlarda alıçıpan olabilir veya dekoratif duvar kağıtları veya parlak saten boyalar tercih edilebilir. Zeminde ise laminant, parke, fayans veya ahşap kaplama gibi zengin model çeşidi mevcut.

Mobilya seçimi: Salon tasarım aşamasında tüm mobilyalar karar verilmeli ve duvarlar bu doğrultuda şekillendirilmeli. Şayet duvarlarda farklılığa gidilmeyecekse bu sefer mobilyaların uyumlu veya kontrast oluşturacak modellerden seçilmesi gerekir. Odanın genişliğine göre; küçük alanlarda açık renkler, büyük alanlarda ise zengin renkler tercih edilebilir.

Aksesuarlar salona uygun 7-9 lu setler, dekoratif saatler, tablolar, biblolar, vazolar gibi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Modern tasarımlarda fazla aksesuar kullanılmaz. Retro veya rustik tasarımlarda ahşap aksesuarlar, otantik saat ve tablolar güzel bir seçimdir. Klasik stillere sahip salonlarda modern aksesuarlar dahi kullanılabilir, hatta aksesuarlar klasik stiller için olmazsa olmaz süs eşyalarıdır.

Bu bilgilerden sonra sizler için seçtiğimiz, salon dizayn örneklerini inceleyerek, kendi salonunuz için fikir edinebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri